Menu

Stabilizowanie finansów podmiotów sektora publicznego i prywatnego w warunkach zaburzeń finansowych - Franc-Dąbrowska Justyna, Porada-Rochoń Małgorzata, Zioło Magdalena (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375567212 
  • Oprawa miękka 
  • Autor ustyna Franc-Dąbrowska, Małgorzata Porada-Rochoń, 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 178 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Doświadczenia ostatniego kryzysu ujawniły niską produktywność używanych dotychczas rozwiązań w sferze: diagnostyki, przeciwdziałania i minimalizowania zagrożenia ryzykiem niewypłacalności. Pilna potrzeba stabilizowania finansów przedsiębiorstw i finansów publicznych w rzeczywistości postkryzysowej determinowała szereg działań o najróżniejszej skuteczności, które miały zapewnić przywrócenie równowagi finansowej.

W opracowaniu autorzy podjęli próbę zebrania danych dotyczących stabilizowania finansów podmiotów sektora publicznego i prywatnego w turbulentnym otoczeniu. Jest to dotychczas jeden z nierozpoznanych tak szeroko obszarów badawczych, a ważny bardzo ze względu na doświadczenia ostatniego kryzysu gospodarczego, którego skutki spotęgowały konsekwencje dokonujących się we współczesnych uwarunkowaniach przemian o charakterze demograficznym, społecznym i ekonomicznym. W opracowaniu zaprezentowano sposoby i zakres prowadzenia: działań przystosowawczych, naprawczych i sanacyjnych zaprojektowanych jednocześnie dla podmiotów sektora publicznego, jak i prywatnego.

Książka jest jedną z pierwszych monografii na rynku wydawniczym, która w tak kompleksowy sposób wypełnia lukę badawczą i podejmuje problematykę zogniskowaną wokół: zaburzeń finansowych, niewypłacalności i jej diagnostyki, nierównowagi finansowej, stabilizowania finansów publicznych i finansów przedsiębiorstw, cyklów przystosowawczych i naprawczych i narzędzi wspomagających zarządzanie finansami w warunkach kryzysu.

Opracowanie dedykowane jest specjalistom z dziedziny finansów, studentom, doktorantom, pracownikom administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorcom, a także wszystkim osobom, których zainteresowania ogniskują się wokół problematyki finansów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.