Menu

Statystyka Zbiór zadań (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788320819595 
  • Oprawa miękka 
  • Wydawnictwo PWE 

Opis

Niniejszy zbiór stanowi próbę połączenia teorii podstaw statystyki z funkcjonalnym zastosowaniem omawianych zagadnień, w nawiązaniu jednocześnie do obowiązujących na polskich uczelniach ekonomicznych programów nauczania, jak i do funkcjonujących na rynku podręczników.
Opracowanie składa się z dziewięciu rozdziałów. Obejmują one rozległą tematykę – od rozkładów zmiennej losowej, poprzez opis i wnioskowanie statystyczne dotyczące struktury zjawisk, korelacji i regresji wraz z analizą wariancji, analizę dynamiki zjawisk aż do zastosowania niektórych najpopularniejszych zestawów komputerowych (EXCEL, SPSS, SAS, StatisticaTM PL). Ostatni rozdział w całości jest poświęcony przykładowym zadaniom i testom, jakie mogą znaleźć się w zestawach tematów egzaminacyjnych albo prac zaliczeniowych. Stanowi to pewną nowość na polskim rynku zbiorów zadań ze statystyki.
Każdy rozdział książki jest poprzedzony optymalnie dopasowanymi rozwiązanymi przykładami. Zadania są zwięzłe i opierają się na współczesnych realiach. Przy ich wyborze wykorzystano doświadczenia zespołów dydaktycznych Instytutu Statystyki i Demografii SGH oraz Katedry Badań Ilościowych Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. Stopień trudności zadań jest zróżnicowany, co poszerza istotnie krąg odbiorców książki. Rozwiązania do zadań są podane na końcu zbioru. Zamieszczono tam również tablice niektórych powszechnie używanych rozkładów zamiennych losowych.


Niniejsza publikacja jest asygnowana najczęściej dla studentów wyższych uczelni ekonomicznych jednocześnie studiów dziennych, wieczorowych, jak i zaocznych zawodowych i magisterskich.
Z powodzeniem mogą z niej korzystać ponadto studenci statystyki na innych uczelniach.

ISBN: 9788320819595
Kod paskowy: 9788320819595
Redakcja: Kassyk-Rokicka Helena
Wydanie: 4
Rok wydania: 2011
Kod wydawcy: 20234
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 264
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.0x23.0cm
Głębokość (mm): 14
Waga: 0.43
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.