Menu

Strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi Studium systemu - Hubert Witczak (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301197209 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Hubert Witczak 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 454 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Przedmiotem studium są: całość Strategicznego Zarządzania Zasobami Ludzkimi (SZZL) w dowolnych systemach z udziałem ludzi, zwłaszcza w przedsiębiorstwach; najwyższy poziom struktury wewnętrznej SZZL; jego rola w otoczeniu. Książka jest próbą syntezy wiedzy o kształtowaniu SZZL na poziomie między zarządzaniem politycznym a taktycznym i operacyjnym. Twierdzenia zawarte w publikacji są asygnowane wszystkim zainteresowanym specjalistom branżowym, w tym naukowcom i studentom. Szerzej pojęte nauki o zarządzaniu i nauki o ekonomii odkryją tu widoczne wskazania teoretyczne i metodologiczne. Nie zawiodą się również wybitni praktycy społeczno-gospodarczy – przedsiębiorcy, główni przywódcy i liderzy oraz sztabowcy najwyższych szczebli – znajdując odniesienia dla rozwiązywania swoich szczególnie złożonych problemów.
„Książkę tę niewątpliwie podkreśla na tle innych publikacji o tej problematyce prymat » refleksyjno-filozoficzno-doktrynalnych « rozważań nad stroną » utylitarno-narzędziową «. Nie oznacza to jednak, że jej adresatami nie mogą być praktycy. Wydaje się bowiem, że oni także odczuwają potrzebę ulokowania wykorzystywanych przez siebie praktyk w kanonie wiedzy o SZZL".
Z recenzji prof. Zw. Dr hab. Anny Lipki
„niezwykle konkretnymi stronami tej wyjątkowej książki są też heterogeniczność i zasobność przedstawionych i użytych w różnorodnych konfiguracjach systemowych narzędzi (ewentualnie ich prekursorów; toteż to swoiste kompendium jest imponującym przeglądem multizakresowych i wielopoziomowych podejść i stąd wyjątkowo przydatnym m.in. Dla menedżerów, praktyków, doradców HR, firm konsultingowych itd.), a także całościowe uporządkowanie zależności eksplorowanego obszaru badawczego z jego otoczeniem".
Z recenzji dra hab. Zbigniewa Antczaka, prof. UE we Wrocławiu
O autorze
Dr hab. Hubert Witczak jest specjalistą w dziedzinie systemów zarządzania, nauk o zarządzaniu, metodologii zarządzania i SZZL. Od ponad czterdziestu lat jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w polskich uczelniach. Od 1989 r. Nabywa unikatowego doświadczenia w ergonomicznym projektowaniu systemów zarządzania dla biznesu, administracji samorządowej i państwowej różnych branż oraz poziomów zarządzania. Ten potencjał skapitalizował w blisko 100 przedmiotowych publikacjach.

ISBN: 9788301197209
Kod paskowy: 9788301197209
Autorzy: Witczak Hubert
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20411
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 454
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5
Głębokość (mm): 23
Waga: 0.73
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.