Menu

System rachunkowości w zarządzaniu finansami uczel- bezpłatny odbiór zamówień w Krakowie (płatność gotówką lub kartą). (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788363391645 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Nita Bartłomiej|Jacek Kalinowski|Waldemar Gos 
  • Wydawnictwo Gab 
  • Ilość stron 180 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Rozwój cywilizacyjny Polski jest w pokaźnym stopniu determinowany jakością prowadzonych badań naukowych i poziomem kwalifikacji absolwentów szkół wyższych. W związku z tym szczególnego znaczenia nabiera odpowiedzialne zarządzanie instytucjami, które są powołane do prowadzenia tego typu działalności.

Podstawowym elementem niezbędnym do realizacji tych działań jest stosownie dopasowany system rachunkowości, zbudowany w sposób zintegrowany i kompleksowy z dwóch podsystemów: rachunkowości finansowej i rachunkowości zarządczej.

Celem monografii jest przedstawienie roli systemu rachunkowości w zarządzaniu finansami uczelni publicznych. Prezentowane treści ukierunkowane zostały z reguły na objaśnienie głównych zagadnień i wnioski końcowe dotyczące uczelni publicznych w Polsce. W dodatku, w celu zaprezentowania kontekstu międzynarodowego, który jest dziś nieodłącznym elementem działalności każdej uczelni, dokonano analizy cyklu zmian w obszarze systemu rachunkowości uczelni w wybranych krajach europejskich.


„Praca ta wpisuje się w niewiele rozpoznany w literaturze polskiej nurt badań z zakresu wykorzystania systemu rachunkowości w procesie zarządzania uczelniami. Opracowanie jest dojrzałe, ma pokaźne walory poznawcze i praktyczne. Obszerny zakres zawartej tu wiedzy stanowi o przydatności publikacji jednocześnie dla potrzeb zarządzania uczelniami publicznymi, jak i niepublicznymi. Transparentny układ treści opracowania i przemyślany logiczny wywód to niewątpliwe zalety monografii. Recenzowana pozycja zwraca także uwagę swoją wieloaspektowością i kompleksowym potraktowaniem omawianej problematyki. Może więc być wykorzystana przez władze uczelni, służby finansowo-księgowe i organy nadzorcze".

Prof. Dr hab. Teresa Martyniuk
Uniwersytet Gdański

ISBN: 9788363391645
Kod paskowy: 9788363391645
Autorzy: Kalinowski Jacek, Gos Waldemar, Nita Bartłomiej
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 42282
ilość stron: 180
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 23.7x16.3
Głębokość (mm): 9
Waga: 0.298
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.