Menu

Szybciej, wyżej, dalej Skandale Volkswagena (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380621916 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Jack Ewing 
  • Wydawnictwo Rebis 
  • Ilość stron 432 
  • Rok wydania 2017 

Opis

HISTORIA, KTÓRĄ CZYTA SIĘ JAK THRILLER. JAK wielkie AMBICJE PROWADZĄ DO pokaźnych AFER.
Gdy we wrześniu 2015 roku rozpoczęła się afera spalinowa związana z tzw. „czystym dieslem" Volkswagena, z dnia na dzień największy producent samochodów na świecie stał się symbolem chciwości i kłamstwa. Kupujący byli oburzeni, inwestorzy wpadli w panikę, a firma musiała stawić czoło widmu bankructwa.
Książką Szybciej, wyżej, dalej Jack Ewing zrywa kurtynę, którą próbowano spuścić na ten niebywały skandal. Opisuje długą drogę Volkswagena od skromnego nazistowskiego „samochodu ludowego" aż po dni chwały – powstanie jednej z najistotniej prestiżowych globalnych marek, która chlubi się naturalnym wizerunkiem. Maluje także żywe portrety osób odpowiedzialnych za sukces koncernu, prezesa Ferdinanda Piëcha i dyrektora naczelnego Martina Winterkorna, stawiając tezę, iż to ich nienasycona ambicja zmusiła pracowników do sięgnięcia po nielegalne metody.
Ewing prezentuje mechanizm dużego skandalu: to, jak kultura „sukcesu za wszelką cenę" doprowadziła do jednego z największych oszustw w dziejach biznesu, grożącego wręcz niewyobrażalnymi konsekwencjami gospodarczymi. Przyszłość jednej z najpotężniejszych firm świata pozostaje niepewna, my zaś mamy nieszablonową sposobność przyjrzeć się historii wizerunkowej katastrofy Volkswagena

ISBN: 9788380621916
Kod paskowy: 9788380621916
Autorzy: Ewing Jack
Kod wydawcy: 20265
Miejscowość: Poznań
ilość stron: 432
Format: 13.3x21.3
Głębokość (mm): 25
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.