Menu

Teoria pieniądza i kredytu (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788364599309 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Ludwig Mises 
  • Wydawnictwo Fijorr Publishing 
  • Ilość stron 430 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Teoria pieniądza i kredytu to pozycja niepowtarzalna w swojej dziedzinie. Gdyby świat podążał drogą wytyczoną 100 lat temu przez Misesa nie mielibyśmy teraz kryzysów monetarnych, groźby upadku euro, a także inflacji, która jest najczęstszą przyczyną zamieszek i konfliktów zbrojnych.

Książka ta, to po Ludzkim działaniu, na pewno najwybitniejsza pozycja wielkiego Austriaka urodzonego we Lwowie.

„( ) W 1953 roku ukazało się amerykańskie wydanie ‘Teorii pieniądza i kredytu’, co do istoty teoretycznego podejścia niezmienione, tylko poszerzone i uzupełnione o doświadczenia ostatnich kilku dekad. To wydanie stało się podstawą polskiego tłumaczenia traktatu Misesa. Wydanie amerykańskie ukazało się w czterdzieści lat po wydaniu pierwszym ( )

Mimo upływu dekad praca Misesa nie starzeje się, a wręcz przeciwnie nabiera coraz to pokaźniejszej aktualności. Jest ona cenna z historycznego punku widzenia, jako źródło wiedzy o historii pieniądza, najciekawsze są jednak jej odniesienia do sytuacji współczesnej. Można powiedzieć, że dzieło Misesa ‘tchnie świeżością spojrzenia’, mimo, że upłynęło od jego wydania już 100 lat. W świetle tego co Mises napisał o pieniądzu widać jak naiwny, sztuczny i krzywdzący jest projekt stworzenia euro jako waluty fiducjarnej. ( ) Z tych rozdziałów politycy i ekonomiści powinni być odpytywani jak z katechizmu.

Tytuł oryginału: Theorie des geldes und der umlaufsmittel
ISBN: 9788364599309
Kod paskowy: 9788364599309
Autorzy: Mises Ludwig
Tłumaczenie: Śledziński Krzysztof
Wydanie: 2
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 28487
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 430
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x24.0cm
Głębokość (mm): 30
Waga: 0.832
Język oryginału: niemiecki
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.