Menu

Terytorialne uwarunkowania rozwoju przedsiębiorstw - Dostawa 0 zł (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380880931 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Monika Słupińska 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego 
  • Ilość stron 206 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Przyjęcie terytorialnego paradygmatu rozwoju za podstawę analiz procesów rozwojowych stawia w nowym świetle pytanie o współczesne uwarunkowania dla funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstw. Terytorium w jego nowym rozumieniu to unikalna kompozycja społeczna, oparta na relacjach między aktorami lokalnymi. Relacje te, będące konsekwencją wspólnych doświadczeń, wartości i zaufania, przyczyniają się do budowania przestrzeni społeczno-gospodarczej, w której wszyscy zainteresowani uczestniczą w produkcji i wdrażaniu polityk rozwoju.
Niniejsza publikacja w sposób szczególny koncentruje się na roli, jaką w tym kontekście pełni kapitał społeczny,, a także na współczesnych metodach sterowania procesem rozwoju terytorium (governance).
Publikacja adresowana jest do środowisk akademickich zainteresowanych problematyką dotyczącą terytorium, jego istoty, specyfiki, czynników mających wpływ na jego tworzenie i roli, jaką odgrywają czynniki terytorialne w rozwoju przedsiębiorstw. Odbiorcami książki mogą być także instytucje odpowiedzialne za kształtowanie i wdrażanie polityk rozwojowych, w realizację których mogłyby w pokaźniejszym stopniu być zaangażowane podmioty regionalne i lokalne

Kod paskowy: 9788380880931
Autorzy: Słupińska Monika
Kod wydawcy: 23368
Format: 16.7x23.9
Głębokość (mm): 10
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.