Menu

Transfer wiedzy i technologii z organizacji naukowo-badawczych do przedsiębiorstw (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380885264 
  • Oprawa miękka 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego 
  • Ilość stron 162 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Rozwój progresywnej gospodarki zależy od umiejętności korzystania z osiągnięć nauki i możliwości ich dystrybucji. Książka wpisuje się w bardzo istotną dyskusję dotyczącą poprawy innowacyjności polskiej gospodarki poprzez poprawę współpracy pomiędzy sektorem nauki i biznesu. Autorzy diagnozują sytuację polskich uczelni w zakresie komercjalizacji wyników badań oraz współpracy z biznesem, badają różne grupy interesariuszy biorących udział w fachowych procesach transferu wiedzy i technologii w Polsce, Norwegii, Francji, Czechach, na Węgrzech i w USA i Kanadzie. Analizują studia dobrych praktyk - jednocześnie polskich, jak i zagranicznych - aby na tej podstawie zaprezentować rekomendacje potrzebnych zmian dla uczelni w obszarze kształtowania korzystnych relacji z przedsiębiorstwami w celu rozszerzania potencjału progresywnego i wzrostu konkurencyjności gospodarki.

„Książka skierowana jest do studentów kierunków ekonomicznych, menedżerskich, technologicznych i innych (np. Medycznych) oraz pracowników naukowych z tych środowisk akademickich. Należy ją polecić również menedżerom i przedsiębiorcom, a także pracownikom instytucji z sektora „aniołów biznesu" (centra technologii, inkubatory przedsiębiorczości, banki, fundusze inwestycyjne). [...] Publikacja gromadzi solidne studia poprawnie dostosowanej literatury światowej, a także obszerne wyniki badań własnych. Pozostały one pokazane na tle badań innych autorów zajmujących się problematyką transferu wiedzy do biznesu czy tzw. Przedsiębiorczości akademickiej albo technologicznej. Jest to opracowanie o charakterze naukowym, wzbogacone wieloma zaleceniami i rekomendacjami poręcznymi, które mogą być zastosowane w polskiej gospodarce. [...] W pracy zaprezentowano mnóstwo oryginalnych analiz, modeli i propozycji dla praktyki gospodarczej. Uwzględnianie tych rozwiązań w sferze polityki gospodarczej oraz działalności organizacji naukowo-badawczych i podmiotów biznesowych może istotnie rozszerzyć efektywność współpracy w relacji nauka-gospodarka".
Z recenzji prof. Zw. Dr. Hab. Stefana Lachiewicza

ISBN: 9788380885264
Kod paskowy: 9788380885264
Autorzy: Trzmielak Dariusz M., Grzegorczyk Małgorzata, Gregor Bogdan
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 23368
ilość stron: 162
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 17.0x24.0cm
Głębokość (mm): 11
Waga: 0.275
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.