Menu

Trzy kluczowe cechy idealnego członka zespołu. Opowieść o przywództwie - PATRICK LENCIONI (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380871519 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Patrick Lencioni 
  • Wydawnictwo MT Biznes 
  • Ilość stron 242 
  • Rok wydania 2017 

Opis

W swojej klasycznej książce zatytułowanej Pięć dysfunkcji pracy zespołowej Patrick Lencioni przedstawił rewolucyjne rozwiązanie problemu zachowań szkodliwych dla funkcjonowania grupy. Dzisiaj postanowił zaś zająć się jednostką i omówić trzy najważniejsze parametry wyśmienitego gracza zespołowego.
Trzy kluczowe właściwości genialnego członka zespołu to opowieść, której bohaterem jest Jeff Shanley, lider podejmujący rozpaczliwą próbę odbudowy producenta swojego wuja na gruncie wartości związanych z pracą zespołową. Musi w tym celu zdefiniować najważniejsze atrybuty prawdziwego gracza zespołowego, a następnie na ich podstawie stworzyć odpowiednią kulturę rekrutacji i rozwoju firmy.
Opierając się na tej opowieści, Lencioni kreśli przekonujący model, który staje się jednocześnie funkcjonalnym narzędziem przydatnym przy identyfikacji, rekrutacji i doskonaleniu perfekcyjnych członków zespołu w każdej organizacji. W ciekawy sposób demonstruje praktyczne rady, które przydadzą się każdemu – zarówno liderowi, który stara się budować kulturę współpracy, jak i pracownikowi działu kadr skupionemu na rekrutacji wartościowych członków do zespołu czy pracownikowi, który pragnie się takim wartościowym członkiem zespołu stać.
***
Żaden inny ze współczesnych autorów książek biznesowych nie jest w stanie zawrzeć na jednej stronie tyle cennych treści co Patrick Lencioni. Ta książka jest oszałamiająco prosta, a przy tym szczególnie zmienia nasze spojrzenie na kwestię cech prawidłowego członka zespołu.
Travis Bradberry, współautor książki Inteligencja emocjonalna 2.0
Stosuję ten model w pracy z moim zespołem kierowniczym i on się po prostu sprawdza.
Steve Smith, dyrektor naczelny firmy Equinix, Inc.
wybór członków do zespołu to kwestia, która ma stanowczy wpływ na po-ziom konkurencyjności organizacji. W swojej książce Trzy kluczowe atrybuty świetnego członka zespołu Pat Lencioni maksymalnie ten proces usprawnia, bardzo ułatwiając liderom podejmowanie adekwatnych decyzji kadrowych.
Dee Ann Turner, wieloletnia wiceprezes ds. Talentów w firmie Chick-fil-A, Inc.
*****
PATRICK M. LENCIONI jest założycielem i prezesem The Table Group, firmy konsultingowej, która specjalizuje się we wspieraniu rozwoju kadry menedżerskiej i zdrowych organizacji. Jako konsultant i prelegent miał okazję współpracować z tysiącami menedżerów i zespołami z najróżniejszych organizacji, równocześnie tych ujmowanych na liście Fortune 500, jak i startupów technologicznych, uniwersytetów, a także instytucji non profit. Jest autorem jedenastu bestsellerowych książek, w tym Pięć dysfunkcji pracy zespołowej i Przezwyciężanie pięciu dysfunkcji pracy zespołowej.

Podtytuł: Opowieść o przywództwie
Tytuł oryginału: The Ideal Team Player: How to Recognize and Cultivate The Three Essential Virtues
ISBN: 9788380871519
Kod paskowy: 9788380871519
Autorzy: Lencioni Patrick
Tłumaczenie: Sałbut Bartosz
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 30294
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 242
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.0x22.0cm
Głębokość (mm): 16
Waga: 0.39
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.