Menu

Wielka degeneracja.Jak psują się instytucje.... (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788308063088 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Niall Ferguson 
  • Wydawnictwo Literackie 
  • Ilość stron 224 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Zmierzch Zachodu – ile mamy jeszcze czasu?
Jakie są przyczyny kryzysu zachodniej cywilizacji? Dlaczego reszta świata tak prędko nas dogania? Co powoduje, iż żyjemy w czasach spowolnionego wzrostu gospodarczego, narastających nierówności w starzejących się społeczeństwach i związanej z tym wszystkim utraty wiary w sens kroczenia naszą ścieżką rozwoju?
Nowa książka Nialla Fergusona, jednego z najmocniej błyskotliwych historyków naszych czasów i wybitnego znawcy problematyki gospodarczej na przestrzeni dziejów, jest gorzką lekcją na temat przyczyn chorób Zachodu, a także wezwaniem do naprawy, póki jeszcze czas.
Ferguson w swojej książce skupia się na tym, co naprawdę kluczowe dla bogactwa społeczeństw: na fenomenie instytucji. Degeneracja Zachodu zabiera nas w podróż, która pozwala zrozumieć stan czterech najważniejszych instytucji naszego świata: demokracji, kapitalizmu, rządów prawa i społeczeństwa obywatelskiego. To nieszablonowy w swym mądrym dystansie obraz zachodniej cywilizacji, powstały dzięki olbrzymiej wiedzy historycznej i ekonomicznej autora Potęgi pieniądza.
W swym logicznym wywodzie Ferguson wykazuje między innymi upadek „kontraktu międzypokoleniowego" w naszych demokracjach, zgubność nieumiejętnego dostosowywania sektora bankowego poprzez państwo, upadek rządów prawa na rzecz rządów prawników, a także kryzys intensywności społecznej w nadopiekuńczych krajach Zachodu. Diagnoza może być wyłącznie jedna: albo dokonamy odważnych, kosztownych reform, albo

Podtytuł: Jak psują się instytucje i umierają gospodarki
Tytuł oryginału: The Great Degeneration: How Institutions Decay and Economies Die
ISBN: 9788308063088
Kod paskowy: 9788308063088
Autorzy: Ferguson Niall
Tłumaczenie: Tyszka Wojciech
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 20385
Miejscowość: Kraków
ilość stron: 224
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 15.3x21.4
Głębokość (mm): 28
Waga: 0.385
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.