Menu

Wielowymiarowe podejście do zarządzania wartością w małym i średnim przedsiębiorstwie (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381021883 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Ewa Maćkowiak 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 330 
  • Rok wydania 2019 

Opis

W niniejszej monografii, przyjęty poprzez autorkę, obszar badawczy jest stanowczo wyraźny i ważny z punktu widzenia zarządzania finansami w przedsiębiorstwie. Problemem, z jakim spotyka się każde przedsiębiorstwo, jest ciągłe poszukiwanie takich kierunków działania, które pozwalają osiągnąć coraz wyższy poziom działalności gospodarczej, prowadzący do wzrostu jego wartości. Ważnym aspektem jest ponadto dążenie do takiego usprawniania działań przedsiębiorstwa,realne było osiąganie coraz wyższej wydajności. W związku z tym, istotne jest ciągłe poszukiwanie metod prowadzących do wzrostu sprawności działalności gospodarczej. Konsekwencją modelowania rzeczywistości gospodarczej, w której istotne miejsce zajmuje przedsiębiorstwo, jest podejście systemowe, stanowiące logiczne powiązania pomiędzy elementami tego systemu. Elementy te posiadają własne cechy, eksponujące je spośród innych. Przykładem takiego systemu jest sprawozdanie finansowe, będące powiązaniem rachunkowości, finansów i zarządzania przedsiębiorstwem. Sprawozdanie finansowe ma więc na celu opisanie rzeczywistości finansowej przedsiębiorstwa i ma być pomocne w projektowaniu przyszłych stanów finansowych.

System zorientowany na wzrost wartości przedsiębiorstwa wywarł duży wpływ na strategię i sposób zarządzania przedsiębiorstwem. Idee i koncepcje zarządzania związane z maksymalizacją wartości przedsiębiorstwa dla właścicieli rozpowszechniły się bardzo silnie w ostatnich latach. Celem publikacji jest holistyczne i interdyscyplinarne pokazanie złożonego systemu zarządzania wartością w drobnych i przeciętnych przedsiębiorstwach. Uniwersalny charakter zaproponowanego systemu pozwoli spojrzeć na problem pomnażania wartości przedsiębiorstwa równocześnie przez pryzmat właściciela - zainteresowanego narzędziami pozwalającymi mierzyć wzrost wartości zainwestowanego w przedsiębiorstwo kapitału, jak i menedżera - zainteresowanego narzędziami wspomagającymi bieżące i strategiczne zarządzanie podmiotem. Przyjmując,w przypadku niepokaźnych i średnich przedsiębiorstw wyjątkowo niejednokrotnie właściciel jest równocześnie akcjonariuszem i menedżerem, system może dostarczać jednocześnie obu rodzajów danych.

Opracowanie stanowi wartościowe kompendium wiedzy dla osób związanych z niedużymi i średnimi przedsiębiorstwami. Książka adresowana jest do właścicieli i menedżerów niewielkich przeciętnych przedsiębiorstw oraz do studentów, a także czytelników zainteresowanych poszerzeniem wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.