Menu

Wojny kobiet (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378187332 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Ewa Ornacka|Piotr Pytlakowski 
  • Wydawnictwo Rebis 
  • Ilość stron 368 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Wojny pań to najgłośniejsze, świetnie znane z mediów sprawy kryminalne ostatnich kilkunastu lat. Sprawy pokazane z perspektywy pań, które ale bezpośrednio ich one nie dotyczyły straciły sporo, a musiały walczyć o wszystko.
Żona włoskiego policjanta albo przemytnika papierosów, siostra porwanego syna przedsiębiorcy, matka gangstera, córka generała policji... I sporo innych.
Każda z przedstawionych w tej książce kobiet miała swój bezpieczny, wypełniony pracą i miłością świat. Do dnia, w którym ich najbliżsi zmarli, zginęli, zostali porwani lub aresztowani, a ich sprawy znalazły się na ustach wszystkich. Od tej chwili często poniżane, wyśmiewane, a nawet zagrożone musiały walczyć. O siebie i o swoich panów. Z bezwzględną mafią, skorumpowaną policją i bezmyślnym rozmiarem sprawiedliwości.
Ewa Ornacka - dziennikarka śledcza i scenarzystka. Autorka książek Tajemnice zbrodni i Alfabet mafii, scenariusza filmu Świadek w reżyserii Andrzeja Kostenki i serialu dokumentalnego Zbrodnie niedoskonałe. Autorka reportaży telewizyjnych o przestępczości zorganizowanej i białych kołnierzykach. Publikowała na łamach Głosu Szczecińskiego, Życia Warszawy, Prawa i Życia, Wprost, Newsweeka, Uważam Rze i Śledczego (Focus). Nagrodzona metaliczną Kaczką SDRP za odwagę w opisywaniu mafii. W 2007 roku chroniona przez Centralne Biuro Śledcze.
Piotr Pytlakowski - dziennikarz, scenarzysta, autor i współautor książek Republika MSW, Czekając na kata, Alfabet mafii, Śmierć za 300 tys., Agent Tomasz i inni, Wszystkie ręce umyte i Biuro tajnych spraw (cztery ostatnie z Sylwestrem Latkowskim). Nakręcił kilka filmów dokumentalnych i kilkanaście reportaży telewizyjnych. Jako reporter pracował w Nowej Wsi, Przeglądzie Tygodniowym, Spotkaniach, Gazecie Wyborczej, Życiu Warszawy i Życiu. Od 1997 r. Jest dziennikarzem tygodnika Polityka. Nagrodzony Polskim Pulitzerem w kategorii dziennikarstwo śledcze i nagrodą Adwokatury Polskiej Złota Waga.
W 2013 r. REBIS wydał Nowy alfabet mafii Ewy Ornackiej i Piotra Pytlakowskiego.


Autorzy: Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski
Data premiery: 2015-04-07
EAN: 9788378187332
Format: 13,2x20,2 cm
ilość stron: 368
ISBN: 9788378187332
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: Rebis

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.