Menu

Wpływ informacji makroekonomicznych na transakcje na rynkach akcji - prof. dr hab. Henryk Gurgul, dr Tomasz Wójtowicz (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381585903 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Tomasz Dr Wójtowicz|prof dr hab Henryk Gurgul 
  • Wydawnictwo Beck 
  • Ilość stron 466 
  • Rok wydania 2020 

Opis

W monografii zostały przedstawione wyniki badań reakcji inwestorów na giełdach w Warszawie, Wiedniu i Frankfurcie na publikacje wskaźników makroekonomicznych i wskaźników nastrojów opisujących stan gospodarki USA.

Do oceny wykorzystano dane śróddzienne pochodzące z lat 2004-2014.Badania przedstawione w książce dotyczą oddziaływania publikacji wskaźników makroekonomicznych na:- zmienność śróddziennych stóp zwrotu,- śróddzienne wartości obrotu,- śróddzienne stopy zwrotu (mierzone w 5- i 1-minutowych i 15-sekundowych przedziałach),- transakcyjne czasy trwania i ich sezonowość,- zależności między czasem trwania ceny, a wielkością obrotów.Oprócz badań empirycznych, w książce zostały przedstawione trafne zagadnienia teoretyczne przedstawiające:- organizację handlu na giełdach w Warszawie, Wiedniu i Frankfurcie,- wskaźniki makroekonomiczne,- analizę zdarzeń, która jest głównym narzędziem prowadzonych badań.Książka jest adresowana do teoretyków i praktyków zainteresowanych motywem rynków kapitałowych.

Z jednej strony, praktycy inwestujący na giełdzie znajdą w niej potwierdzenie i ekonometryczne objaśnienie zjawisk i zależności, które sami nieraz obserwują. Z drugiej strony, pracownicy naukowi i studenci znajdą tu pokaźny materiał teoretyczny wraz z wynikami badań empirycznych.Na uwagę w omawianej pracy zasługują szczegółowe dyskusje ważnych metodologii badawczych, które użytkowane są we współczesnych badaniach w obszarze będącym głównym tematem książki, jak np.

testy statystyczne służące do analizy zdarzeń na rynkach finansowych oraz modele czasu trwania.(...)Badania przedstawione w recenzowanej książce na pewno są bardzo ważne dla środowiska naukowego, w szczególności dla ekonometryków, ekonomistów, a także badaczy rynków finansowych.

Mogą one mieć także obszerne znaczenie funkcjonalne np. Dla inwestorów giełdowych i analityków finansowych oraz dla organów obserwujących rynki kapitałowe i ich instytucje, tj. Giełdy papierów wartościowych.- Dr hab.

Janusz Brzeszczyński, prof. Nadzw. UŁ

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.