Menu

Współczesne problemy zarządzania dylematy i propozycje rozwiązań - (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788388335969 
  • Oprawa miękka 
  • Wydawnictwo Pwsz 
  • Ilość stron 196 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Powodzenie w biznesie, które jest udziałem równocześnie firm, jak i ich menedżerów, wynika z oddziaływania wielu czynników. Warunki hiper konkurencji, stan permanentnego kryzysu i wszechobecność wirtualnych narzędzi komunikacji szczególnie modyfikują warunki funkcjonowania współczesnych przedsiębiorstw.

Gotowość do zmian, determinacja w doskonaleniu kompetencji menedżerskich i podnoszenie wydajności zarządzanych firm to trzy widoczne obszary problemowe, z których wyłaniają się liczne dylematy warte wnikliwej dyskusji.

Dylematy te są osnute wokół konwencjonalnych zagadnień menedżerskich, takich jak finanse, marketing i operacje. Ich integracja w połączeniu z procesami formułowania i wdrażania strategii to jedne z najważniejszych determinant skuteczności firmy.

Z wyzwaniami konfrontowani są ludzie współpracujący ze sobą w zespołach, którym przewodzą liderzy. W monografii podjęto naukową dyskusję w trzech obszarach, akcentując występujące dylematy i formułując propozycje rozwiązań.

Zaprezentowano najnowsze koncepcje, metody i narzędzia, których wdrażanie przekłada się na wzrost skuteczności w zarządzaniu. Pierwszy obszar dotyczy zewnętrznego kontekstu funkcjonowania przedsiębiorstwa, którego pokaźne właściwości to zróżnicowanie, obfitość i permanentny kryzys.

Obszar drugi to kluczowe funkcje przedsiębiorstw a podlegające redefinicji będącej konsekwencją zmodyfikowanych pragnień klientów i zmodyfikowanej formuły współpracy podmiotów gospodarczych. Cykl budowania strategii konkurencyjnych i programów strategicznych w warunkach dużej zmienności rynków to trzeci obszar prowadzenia naukowej debaty.

wyróznionym obszarom odpowiadają trzy części monografii.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.