Menu

Współczesne trendy rozwoju w regionie - problemy wybrane (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380172685 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Jolanta Staszewska|Olena Kolomytseva 
  • Wydawnictwo Elipsa Dom Wydawniczy 
  • Ilość stron 144 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Książka odnosi się do problematyki rozwoju regionu. Poruszone są w niej dwa wiodące problemy - klastrowanie i marketing terytorialny.
wybór przedstawionych opcji rozwoju regionalnego został dokonany celowo ze względu na ich ważność i aktualność. Autorki, kierując się zainteresowaniami naukowymi oraz doświadczeniami wynikającymi ze współpracy z sektorem gospodarczym, dokonały prezentacji stymulantów rozwoju regionalnego w kontekście marketingu terytorialnego i klastrów. Niebanalnym elementem książki jest odniesienie się do wzorów międzynarodowych, solidnie - Ukrainy i Polski. Swoista analiza komparatywna dokonana między dwoma krajami, w świetle wybranej tematyki, skłania do wniosku, że niezależnie od różnic wynikających z funkcjonowania na poszczególnych rynkach krajowych i w poszczególnych układach terytorialnych można, a choćby należy, wyszukiwać te aspekty, które pomagają regionowi rozwijać się i niezależnie od innych uwarunkowań wykazują tendencje wspierające region.
Książka składa się z osiemnastu rozdziałów, z czego pierwszych pięć poświęcono rozwojowi regionalnemu na Ukrainie, w kontekście marketingu terytorialnego, a pozostałe części odnoszą się do teorii i praktyki klastrów w Polsce, z uwzględnieniem Opolszczyzny jako przykładowego regionu rozwijającego się dzięki klastrowaniu. Książka bazuje na źródłach pierwotnych odnoszących się do badań własnych i na źródłach wtórnych, częściowo związanych z wcześniejszymi publikacjami autorek.
przeznaczona jest ona dla tych czytelników, którym bliska jest problematyka regionu, sugerowana jest więc przedstawicielom administracji terenowej, przedstawi¬cielom biznesu, studentom uczelni ekonomicznych i wszystkim, którzy poszukują sposobów stymulacji dla rozwoju regionu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.