Menu

Wykorzystanie instrumentów polityki rachunkowości - bezpłatny odbiór zamówień w Krakowie (płatność gotówką lub kartą).

Cechy produktu

  • ISBN 9788381020121 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo CeDeWu 
  • Ilość stron 202 

Opis

W książce przedstawiono zagadnienie wykorzystania instrumentów polityki rachunkowości w obszarze sprawozdania finansowego, uwzględniając krajowe i międzynarodowe regulacje rachunkowości. Wyznaczono możliwości zastosowania wybranych instrumentów polityki rachunkowości w kształtowaniu wyniku finansowego i całkowitego dochodu i zaprezentowano ich wpływ na informacje prezentowane w sprawozdaniu finansowym.
Treść opracowania obejmuje następujące obszary:
• klasyfikację instrumentów polityki rachunkowości,
• amortyzację środków trwałych,
• wycenę rozchodu części posiadajątkowych,
• utratę wartości aktywów,
• wykorzystanie wartości godziwej,
• rezerwy i bierne rozliczenia międzyokresowe kosztów,
• kontrakty długoterminowe,
• wykorzystanie polityki rachunkowości w rewizji finansowej.

„Instrumenty polityki rachunkowości stanowią pewnego typu „broń" właścicieli jednostek i księgowych, za pomocą których mogą w sposób zgodny z prawem prezentować obraz jednostki na konkurencyjnym rynku. Dane te skupione są przede wszystkim w sprawozdaniu finansowym, co dostrzegają Autorzy recenzowanego opracowania i wskazują wyraźne powiązania pomiędzy instrumentami polityki rachunkowości a wynikową informacją prezentowaną w sprawozdaniu finansowym. Takie podejście należy uznać za stosowne. A fakt, iż te rozważna poczynione są przy uwzględnieniu jednocześnie krajowych regulacji rachunkowości (ustawa o rachunkowości z aktami wykonawczymi, Krajowe Standardy Rachunkowości), jak i regulacji międzynarodowych (Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej) należy uznać za wartość dodaną książki. Stanowi to jej wyróżnik na rynku wydawniczym. Dodatkowo za wyróżnik należy uznać liczne i interesujące przykłady liczbowe, ukazujące rzeczywiste zastosowanie instrumentów polityki rachunkowości. W związku z tym należy uznać tematykę podjętą poprzez zespół Autorów za pionierską i niezbędną równocześnie z teoretycznego, jak i użytecznego punktu widzenia (...). Monografia ma charakter opracowania naukowego i jednocześnie praktycznego, co także należy uznać za jej atut (...). Można ją polecić równocześnie pracownikom działów finansowo-księgowych, controlingu, rachunkowości zarządczej, menadżerom i właścicielom przedsiębiorstw, jak i studentom, a także słuchaczom chcącym zgłębić tajniki rachunkowości".
Z recenzji dr hab. Piotra Szczypy, prof. PWSZ w Koninie

ISBN: 9788381020121
Kod paskowy: 9788381020121
Autorzy: Pfaff Józef, Poniatowska Lucyna, Rówińska Małgorzata
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 31095
ilość stron: 202
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.12
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 11
Waga: 0.335
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.