Menu

Zarządzanie międzynarodowe - Glinkowska Beata, Kaczmarek Bogusław (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380883659 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Glinkowska Beata, Kaczmarek Bogusław 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego 
  • Ilość stron 166 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Książka oparta jest na analizie teoretycznej i badaniach funkcjonalnych. Znaczącym atutem tej publikacji jest nowatorski charakter opracowania. Autorzy przedstawili w sposób systematyczny procedurę od pomysłu wejścia na rynki zagraniczne do jego realizacji. Oparcie książki na wynikach przeprowadzonych badań i zamieszczenie studiów przypadków daje możliwość konfrontacji sposobów, form i strategii internacjonalizacji polskich mikro, niepokaźnych i średnich przedsiębiorstw ze znanymi w literaturze koncepcjami internacjonalizacji przedsiębiorstw.
Postawione tezy wynikają z analizy i oceny problemów na gruncie „dynamicznego" zarządzania przedsiębiorstwami w danej rzeczywistości gospodarczej, a proces internacjonalizacji przedsiębiorstw przedstawiony został jako szansa na podniesienie konkurencyjności firm. Opis i analiza zarządzania międzynarodowego w kontekście internacjonalizacji przedsiębiorstw jest częścią opracowania. Analiza teoretyczna dotyczy problemów zarządzania przedsiębiorstwem międzynarodowym o charakterze poznawczym i utylitarnym.
Analiza funkcjonalna oparta jest na badaniach przeprowadzonych poprzez autorów w polskich mikro, drobnych i przeciętnych przedsiębiorstwach, dotyczących sposobów ich internacjonalizacji, jej strategii i form, wsparcia ze strony rządu, jednostek naukowo-badawczych, także motywów i barier w rozważanym procesie.

Podtytuł: Strategie i studia przypadków
ISBN: 9788380883659
Kod paskowy: 9788380883659
Autorzy: Glinkowska Beata, Kaczmarek Bogusław
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 23368
ilość stron: 166
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.286
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.