Menu

ZARZĄDZANIE PROCESAMI REALIZACJI PROJEKTÓW W SEKTORZE ICT - wyprzedaż (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301177942 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Szapiro Tomasz, Jasińska Katarzyna 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN 
  • Ilość stron 334 
  • Rok wydania 2014 

Opis

W progresywnej gospodarce wzrasta rola technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Niestety obfita część przeprowadzonych wdrożeń rozwiązań ICT kończy się niepowodzeniem. Problem ten skłania do poszukiwania metod podnoszenia produktywności i sprawności realizacji projektów ICT. Zamierzeniem autorów książki jest przedstawienie szerokiego kontekstu realizacji projektów w przedsiębiorstwach sektora ICT, nie tylko w obszarze działalności operacyjnej, ale także w warstwie zarządzania strategicznego. Praca ta jest odpowiedzią na pytanie, jak zarządzać przedsiębiorstwem, które ma efektywnie i sprawnie realizować projekty ICT? W książce poruszono w szczególności następujące zagadnienia:
• dostosowanie wewnętrznej organizacji przedsiębiorstwa do wymogów realizacji projektów ICT
• wspólne podejście do zarządzania procesami i projektami w przedsiębiorstwie ICT
• czynniki sukcesu zarządzania procesami realizacji projektów ICT
• charakterystykę polskiego sektora ICT

Książka ma prekursorski charakter, nie tylko ze względu na samą treść rozważanej problematyki jak i sposób jej ujęcia,także znaczenie dla praktyki zarządzania. Zastosowanie technice informacyjno - komunikacyjnych (ICT) we współczesnych przedsiębiorstwach jest powszechne, jednak realizacja projektów związanych z tą technologią nie za każdym razem jest produktywna i skuteczna. Stąd także spełnienie głównego celu autorów książki, którym jest zaproponowanie kompleksowej koncepcji zarządzania procesami realizacji projektów ICT w przedsiębiorstwach, należy traktować jako wyjście naprzeciw oczekiwaniom zarówno ich wykonawców, jak i zewnętrznych użytkowników.

Z recenzji prof. Zw. Dr hab. Inż. Jana Skalika

Autorzy przedstawiają własną, oryginalną koncepcję zarządzania procesami realizacji projektów łączącą kwestię zarządzania projektami z kwestią zarządzania procesami organizacyjnymi przedsiębiorstwa. Przedstawiona koncepcja jest poparta analizą teoretyczną i wnioskami z analizy czynników powodzenia zarządzania procesami realizacji projektów w polskim sektorze przedsiębiorstw ICT.

Z recenzji prof. Dr hab. Inż. Józefa Lubacza

ISBN: 9788301177942
ISBN-linii: 978-83-01-17794-2
Kod paskowy: 9788301177942
Autorzy: Szapiro Tomasz, Jasińska Katarzyna
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014
Kod wydawcy: 20411
ilość stron: 334
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 17.0x24.0cm
Głębokość (mm): 17
Waga: 0.48
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.