Menu

Zarządzanie ryzykiem operacyjnym w zapewnianiu ciągłości działania organizacji (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788363804121 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Zawiła-Niedźwiecki Janusz 
  • Wydawnictwo edu-Libri 
  • Ilość stron 178 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Książka została napisana przez praktyka i wiodącego specjalistę z zakresu zarządzania zapewnianiem ciągłości działania organizacji. Autor prezentuje wpierw od strony podstaw teoretycznych, a następnie w formie poradnikowej, jak zapewniać ciągłość działania organizacji, jak projektować rozwiązania uniemożliwiawcze wobec zidentyfikowanych i przeanalizowanych zagrożeń, a także jak przygotowywać rozwiązania przemyślanego reagowania na osiągalne zakłócenia. W szczególności ostatni rozdział książki pokazuje sugerowany proces projektowania takich rozwiązań.

Szczególną skutkiem współczesnego narastania konkurencji gospodarczej jest poszukiwanie i wdrażanie coraz bardziej wymyślnych rozwiązań organizacji pracy, wytwarzania i świadczenia usług. To naraża organizacje stosujące takie rozwiązania na unikalny typ ryzyka, bezpośrednio związanego z działaniem organizatorskim i dyspozycyjnością zasobów wewnętrznych. Ryzyko to nazywane jest operacyjnym.

Jego znaczenie i wpływ na wydajność działania organizacji będą z czasem rosnąć. Zarządzanie bezpieczeństwem organizacji jest w praktyce codziennego działania świadomym zarządzaniem takim ryzykiem, tj. Zapewnianiem właściwej skuteczności działania przez uwzględnianie potencjalnych zagrożeń wynikających z tego ryzyka.

Zarządzanie takie opiera się na wprowadzaniu mechanizmów uniemożliwiania - prewencyjnego (ex-ante) i naprawczego (ex-post) - powstawaniu zakłóceń, czyli materializowaniu się tego ryzyka. Rozwiązania zapewniania bezpieczeństwa stanowią prewencję w stosunku do realnych czynników ryzyka. Jeśli te rozwiązania okazują się nieskuteczne należy dysponować możliwością uruchomienia przygotowanych zawczasu rozwiązań utrzymania ciągłości działania. Projektowanie rozwiązań ciągłości działania jest więc ściśle powiązane z analizą ryzyka i projektowaniem rozwiązań bezpieczeństwa.

ISBN: 9788363804121
Kod paskowy: 9788363804121
Autorzy: Zawiła-Niedźwiecki Janusz
Rok wydania: 2013
Kod wydawcy: 37712
Miejscowość: Kraków
liczba stron: 180
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.12.0
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.31
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.