Menu

Zarządzanie wynagrodzeniami (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788326480300 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Armstrong Michael 
  • Wydawnictwo WOLTERS KLUWER 
  • Ilość stron 460 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Zarządzanie wynagrodzeniami polega na formułowaniu i wdrażaniu strategii i procesów, których celem jest należyte wynagradzanie pracowników przy pomocy środków finansowych i niefinansowych. Zespala się ono z projektowaniem, wdrażaniem i obsługą systemów wynagrodzeń uwzględniających zapotrzebowania jednocześnie marki, jak i jej grup interesów. Ogólnym zadaniem zarządzania wynagrodzeniami jest sprawiedliwe i spójne wynagradzanie pracowników zgodnie z wykonaną poprzez nich wartością, w sposób ułatwiający firmie realizację celów strategicznych.
Książka Michaela Armstronga to kompleksowy podręcznik dla każdego, kto zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem strategii, polityki i procedur dotyczących wynagradzania pracowników lub chce zdobyć wiedzę w tym zakresie. Jego treść jest zgodna ze standardami zawodowymi w zakresie wynagradzania pracowników opracowanymi poprzez Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD). Stanowi on cenną pomoc dla wykładowców i studentów, a specjalistom ds. Zasobów ludzkich i zarządzania wynagrodzeniami oferuje niemało porad i wskazówek.
W podręczniku przedstawiono równocześnie ramy pojęciowe, jak i praktyczne aspekty zarządzania wynagrodzeniami. Czytelnik odnajdzie tu sporo danych o najważniejszych teoriach i najkorzystniejszych praktykach wynagradzania pracowników. Są one przedstawione w sposób transparentny i zrozumiały, uzupełnione listami kontrolnymi, diagramami i podsumowaniami.
Oto najważniejsze tematy omówione w książce:
* podstawowe założenia i ramy pojęciowe zarządzania wynagrodzeniami
* wartościowanie stanowisk pracy i zależności pomiędzy nimi
* struktura płac i kategorii zaszeregowania płace uwarunkowane sytuacyjnie
* zarządzanie wynagrodzeniami wybranych grup pracowników
* świadczenia pracownicze i programy emerytalne
* procedury i przypadki dotyczące zarządzania wynagrodzeniami
Przedstawiono ponadto wyniki badań przeprowadzonych przez firmę e-reward oraz przykłady ponad 30 najkorzystniejszych praktyk w dziedzinie zarządzania wynagrodzeniami.
Ważne zagadnienia, takie jak budowanie zaangażowania, programy premiowania czy wynagradzanie pracowników wiedzy zostały przedstawione w nowym świetle.
Michael Armstrong jest niezależnym konsultantem ds. Zarządzania oraz partnerem zarządzającym marki e-reward. Napisał dużo międzynarodowych bestsellerów, m.in. Znany podręcznik Zarządzanie zasobami ludzkimi i książkę Strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi. W przeszłości pełnił również funkcję głównego egzaminatora w instytucie CIPD (Chartered Institute of Personnel and Development) w zakresie wynagradzania pracowników.

kolekcja cyklu: ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI (HR)
ISBN: 9788326480300
Kod paskowy: 9788326480300
Autorzy: Armstrong Michael
Wydanie: 3
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 30787
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 460
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 21.0x30.0cm
Głębokość (mm): 25
Waga: 1.268
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.