Menu

ZARZĄDZANIE Z PRZEWAGĄ SZTUKI (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788326479823 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Monika Golonka 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer 
  • Ilość stron 264 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Książka mieści wyniki badań nad współpracą międzyorganizacyjną przeprowadzonych w 26 polskich firmach teleinformatycznych, z których 9 znalazło się w prestiżowym rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe.

Czytelnik wyszuka w niej w głównej mierze odpowiedzi na pytania dotyczące sposobu, w jaki marki te tworzą swoje portfolio więzi międzyorganizacyjnych (aliansów), w tym: ? jak wyszukują i wybierają partnerów do współpracy, ? jakie zabezpieczenia stosują, ? jak radzą sobie z konkurentami, ? jak rozwijają się i współpracują w skali międzynarodowej, ? jak kształtuje się ich współpraca z instytucjami państwowymi i uczelniami, ? czy i jak zarządzają nawiązywanymi aliansami.

Na podstawie wywiadów z naczelnym kierownictwem i analiz portfolio aliansów można wyciągnąć wniosek,marki o ponadprzeciętnym wzroście wyróżniają się: podejściem do współpracy, intensywnością w jej nawiązywaniu, sposobem wyboru partnerów, jakością posiadanych relacji, a także pomysłami na organizację, jej rozwój i traktowaniem pracowników.

Różnice między badanymi firmami wynikają z różnorodnych sposobów radzenia sobie z niepewnością i kwestią zaufania. Ponadprzeciętne organizacje – metaforyczni „artyści zarządzania” – z niepewności czerpią moc twórczą, ufając w pozytywne rezultaty działań we współpracy z otoczeniem.

W szerszym rozmiarze wyniki badań wskazują na rosnące znaczenie twórczego, pozakalkulacyjnego wymiaru zarządzania – czyli zarządzania jako sztuki.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.