Menu

Brazilian Nights

Cechy produktu

  • Producent UNIVERSAL MUSIC 
  • Nośnik CD 

Opis

Kariera Kenny`ego G. Należy do tych najbardziej ładnych w historii muzycznego biznesu. Zachowując wysoki poziom poprzez całe dziesięciolecia i osiągając przełomowy sukces handlowy Kenny G nigdy nie pozostawał długo przy jednej konwencji. Także jego czternasty album studyjny zatytułowany Brazilian Nights, potwierdza reputację artysty, którego ciekawość muzyczna jest niewyczerpana.
"Bossa nova była moją miłością przez całe życie" mówi saksofonista w zapowiedzi tego albumu. "Myślę iż pierwszą piosenką, która podbiła moje serce była "Quiet Nights" w interpretacji Cannoballa Adderley`ego. A stosunkowo niedawno słuchałem (bez przerwy) albumu Stana Getza zatytułowanego Getz for Lovers (...) i stał się on inspiracją dla mojej płyty. Moim celem było nie tylko nagranie albumu z bossa novą, który składał by hołd wielkim mistrzom, których słuchałem (takich jak Cannobal Adderley, Paul Desmond i Stan Getz), ale także napisanie i nagranie oryginalnych utworów w stylu bossa nova, które mogły dorównać tak wyśmienitym wzorom. Będę skromny i powiem - czuję, że mi się to udało".
Począwszy od melodyjnych dźwięków "Bossa - Antique", dziesięć zamieszczonych tu utworów to mieszanka tradycyjnych kompozycji i nowych utworów Kenny`ego G. W pięciu autorskich utworach, które zostały napisane przy współudziale wieloletniego współpracownika (i współproducenta) Waltera Afanasieffa, Kenny G. Gra na altowym, tenorowym i sopranowym saksofonie i oszałamia nas w takich utworach jak "Bossa Real", w wypełnionym subtelnie pulsującym rytmem "April Rain" i wreszcie relaksującym, lecz nie pozbawionym dramatycznej nuty utworze tytułowym.
"Spędziłem półtora roku na studiowaniu i zgłębianiu muzycznego stylu bossa novy sprzed dziesiątków lat. To była znakomita zabawa i nauczyłem się niemało podczas tej fantastycznej, pełnej emocji pracy. Jestem przekonany, że słuchacze będą mieli tę samą przyjemność podczas słuchania tego albumu, podobnie jak ja, kiedy mogłem spokojnie usiąść po całym dniu ciężkiej pracy. Trudno opisać to uczucie słowami, ale mam nadzieję iż muzyka jest w stanie je przekazać".
Muzyka od dawna stanowiła istotę życia Kenny`ego G. Od czasu wydania debiutanckiej płyty w 1982 Kenny G stał się najlepiej sprzedającym się instrumentalistą wszechczasów, osiągając wynik ponad 75 milionów sprzedanych płyt. Jego największym dotychczasowym sukcesem był album z 1992 "Breathless", który tylko w USA sprzedał się w 12 milionach egzemplarzy. Wydany na Boże Narodzenie 1994 album "Miracles: The Holiday Album" zalicza się do grona najlepiej sprzedających się albumów bożonarodzeniowych w historii - jego sprzedaż przekroczyła 8 milionów sztuk. Siedem singli artysty osiągnęło pozycję Top 40 w rankingu Billboard Hot 100. Kenny G. Renomowany jest także za typowo realizowanego artystę w kategorii Adult Contamporary. Największym jego przebojem był pochodzący z 1987 "Songbird", który zajął 4 miejsce na liście Hot 100. Kenny G. Stale koncertuje w pełnych salach zarówno w kraju jak i zagranicą, a jego kalendarz koncertowy jest zajęty do połowy 2015.
Kenny G. W czasie swej kariery współpracował z wielkimi gwiazdami show biznesu począwszy od Michaela Boltona do Weezera i Whitney Houston. Ostatnio pracował z supergwiazdą pop Katy Perry przy produkcji jej singla "Last Friday Night".

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.