Menu

LESZEK MOŻDŻER - IMPRESSIONS ON CHOPIN (CD)

Cechy produktu

  • Producent UNIVERSAL MUSIC POLSKA 
  • Nośnik CD 

Opis


Już Od Pierwszych Minut Płyty Leszek Możdżer Wciąga Nas W Fascynującą Przygodę, Której Bohaterem Pierwszego Planu Jest Chwilami On Sam, A Chwilami Fryderyk Chopin. Odnosimy Wrażenie, Jakby Pianista Wsłuchiwał Się W Oryginalne Utwory Mistrza, Wyławiając Z Nich To I Owo. A To Sekwencję Akordów, A To Biegnik, A To Znów Motyw rozpoczynający Mazurka Bądź Rytmiczną Frazę, Z Której Można Ulepić Coś Jeszcze. Tu Się Zatrzymajmy! Tego Nie Wolno Przegapić! Spróbujmy To Rozwinąć! - Zdaje Się Mówić Leszek, Natychmiast Wcielając Pomysł W życie. I Tak Zabawnie łączy Preludium As-dur Op. Posth Z Utworem Sherwooda "My Secret Love". A W Mazurku C-dur Op.24 Z tradycyjnego "raz-dwa-trzy" Wywodzi Puls pokaźnie Bardziej Złożony, O wyraźnie Jazzowej Energetyce. W Etiudzie Es-moll Możdżer Podejmuje Za Chopinem Chromatyczny Motyw I Improwizując Na Jego Bazie Ciągnie Już Dalej Własną Myśl, aby W Zakończeniu Powrócić Do Oryginału. Z Kolei W modnym Mazurku D-dur Op. 33 Nr 2 Powtarza W różnorodnych Tonacjach Motyw Główny, Który Jest Pretekstem Do Rytmicznej Gry "na Trzy" Z Irańczykiem. Czy Mamy Tu Czysty Jazz? Oczywiście choćby W Etiudzie Ges-dur Op. 25 Nr 9, Gdzie Blues Przekomarza Się Z Ragtime'em, Przywoływany Jest Tez Legendarny Swing Errolla Garnera. Albo W Mazurku G-moll Op. 24 Nr 1, Gdzie przede wszystkim "gra" Akompaniament, A Całość istotnie Zmierza W Kierunku Flamenco!
Leszek Możdżer Rzuca Tu Na Szalę Umiejętności, Erudycję I Cały Potencjał Wrażliwości. Niespodziane Glissanda, Kontrasty, Przyspieszenia, Chwilami Wręcz Wybuchy Namiętności - Tworzą Gęstą Tkankę Napięć, Z widocznym Jednak Kontekstem Lirycznym. Mimo Bowiem Dalekich Niekiedy Ucieczek Od Oryginału Udaje Mu Się Zachować Chopinowski odcień Smutku I Nostalgii. Warsztat idealny! Poza konwencjonalną Pianistyką Także Preparacje Fortepianu, choćby W Surrealistycznej Wizji Mazurka G-moll Op. 24 Nr 1 (druga Wersja Z Udziałem Madjida Khaladja) Czy Preludium G-dur Op. 28 Nr 3, Gdzie "przeszkadzajki" Włożone pomiędzy Struny Dają Aurę Dźwiękową Przypominającą Indonezyjski Gamelan!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.