Menu

That's All Right - Mietek Blues Band (Płyta CD)

Cechy produktu

  • Producent Mietek Blues Band 
  • Nośnik CD 

Opis

Zespół gra standardy muzyki bluesowej i rockowej we własnych, charakterystycznych, bluesowo-swingowych aranżacjach. W latach 80-tych zespół był swoistego rodzaju warsztatem muzycznym. Wielu muzyków stawiających swoje pierwsze kroki w MBB stało się potem znanymi artystami w Polsce. Aktualnie MBB ma już na swoim koncie pięć płyt i sporo sukcesów artystycznych.
Podsumowująca ponad trzydzieści lat działalności Mietek Blues Band płyta - "30 years have passed" odbiła się szerokim echem w bluesowym światku. Jej nominacja do nagrody Fryderyka dała dowód, że blues jest wciąż żywy, a Trójmiasto jest konkretnym punktem na bluesowej mapie Polski. Po sukcesie tego wydawnictwa, Mietek i jego koledzy postanowili odejść od tzw. "elektrycznego" grania i zmierzyć się z bluesem w formie akustycznej, zbliżając się jednocześnie do korzeni tej muzyki.
Ta swoista muzyczna podróż znalazła się na najnowszej płycie zespołu, zatytułowanej "That's All Right". Choć na płycie usłyszymy jedynie śpiew, harmonijkę gitarę i bas, zespół postanowił w trakcie koncertu poszerzyć skład instrumentalny o piano i perkusjonalia.
1. You Got Me Runnin - Jimmy Reed
2. My Baby - Little Walter
3. Come Together - LennonMccartney
4. The Trill Is Gone - Roy Hawkins- Rick Darrell
5. Beafore You Accuse Me - Bo Diddley
6. So Long - Traditional
7. Be Bop- A- Lula - Gene Vincent
8. That's All Right - Artur Big Boy Crudup
9. Nobody Knows You When You're Down And OutJimmiy Cox
10. Big Boss Man - Jimmy Redd
11. Crossroads - Robert Johnson
12. Hound Dog - Big Mama Thornton
13. Big Legged Woman - Leon Rassell -C. Blackwel

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.