Moje konto
  • Novellini Light 2P LIG2P140DT5-1K Novellini Light 2P LIG2P140DT5-1K
  • Novellini Light 2P LIG2P140DT5-1K Novellini Light 2P LIG2P140DT5-1K
  • Novellini Light 2P LIG2P140DT5-1K Novellini Light 2P LIG2P140DT5-1K
  • Novellini Light 2P LIG2P140DT5-1K Novellini Light 2P LIG2P140DT5-1K
  • Novellini Light 2P LIG2P140DT5-1K Novellini Light 2P LIG2P140DT5-1K

Novellini Light 2P LIG2P140DT5-1K

2 oferty z 1 sklepu

Producent NovelliniKształt prostokątnaKod producenta LIG2P140DT5-1KWysokość 225 cm WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Sanit-Express.pl
Novellini Light Kabina prysznicowa parowa - LIG2P140DT5-1K

Novellini Light Kabina prysznicowa parowa - LIG2P140DT5-1K

Novellini Light Kabina prysznicowa parowa - LIG2P140DT5-1K. 250 000 produktów w sklepie, 25 000 do natychmiastowego odbioru. Odbiór w 18 miastach.

Dostępny na zamówienie  ✓

Sanit-Express.pl
Novellini Light Kabina prysznicowa prostokątna,dwuosobowa,wersja z hydromasażem - 140/80/225 cm Mocowanie prawe Szkło przezroczyste Chrom - LIG2P140DT5-1K

Novellini Light Kabina prysznicowa prostokątna,dwuosobowa,wersja z hydromasażem - 140/80/225 cm Mocowanie prawe Szkło przezroczyste Chrom - LIG2P140DT5-1K

Novellini Light Kabina prysznicowa prostokątna,dwuosobowa,wersja z hydromasażem - 140/80/225 cm Mocowanie prawe Szkło przezroczyste Chrom - LIG2P140DT5-1K. 250 000 produktów w sklepie, 25 000 do natychmiastowego odbioru. Odbiór w 18 miastach.

Dostępny na zamówienie  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentNovellini
Kształtprostokątna
Kod producentaLIG2P140DT5-1K
Wysokość225 cm

Jeśli twój stary plastikowy prysznic szwankuje to czas na nowy model! Zobacz czy dostępny produkt Novellini LIGHT 2P będzie pasował do wnętrza Twojej łazienki. Przeczytaj opis i szczegółowe dane zamieszczone poniżej.

Wprowadzenie

Kabina prysznicowa jest dobrym rozwiązaniem głównie dla tych, którym brakuje miejsca w łazience i którym zależy na funkcjonalności oraz wygodzie. Posiadając dużą łazienkę, warto w niej mieć zarówno wannę jak i prysznic. Oprócz oszczędności miejsca kabina pozwoli nam szybko dokonać czynności higienicznych oraz zaoszczędzić wodę i energię potrzebną do jej podgrzania. Korzystając z kąpieli w kabinie, średnie zużycie wody wynosi około 40 litrów, a w przypadku korzystania wanny wielkość ta zwiększa się od 100 do 300 litrów. Jest to zdecydowanie największy powód, dla którego prysznic wygrywa z wanną.

Wygląd

Obecnie na rynku znajdziemy kabiny wykonane z przeróżnych tworzyw. Te najtańsze modele są z tworzywa sztucznego, najczęściej polistyrenu lub akrylu. Nieco większym wydatkiem są kabiny ze szkła hartowanego. Wszystkie rodzaje mogą mieć różne wzory i kolory. Ścianki i drzwi są zwykle połączone profilami, które mogą być z aluminium, metalu lub tworzywa sztucznego również w różnych kolorach, bądź są metalicznie chromowane. Producenci oferują również kabiny bezprofilowe, połączone listwami lub chromowanymi okuciami. Takie kabiny szczególnie ładnie wyglądają w dużych pomieszczeniach.

Kształt i Wymiary

Na rynku odnajdziesz wiele form kabin prysznicowych, które są instalowane w różnych miejscach w łazience. Klasyczna kabina ma kształt kwadratu. Bez problemu znajdziemy również kabiny prostokątne, pięciokątne, półokrągłe czy półowalne. I tak mamy kabiny montowane przy ścianie, bardzo popularne wśród kupujących. Kabiny przyścienne mogą przylegać od jednej do trzech ścian, o rożnych podstawach od prostokątnego po półokrągły brodzik. Najczęściej wybieranym ich wariantem są jednak kabiny narożne, które przylegają do dwóch ścian, idealne do niewielkich, nieustawnych pomieszczeń. Kolejną odmian są kabiny wnękowe, gdzie jeden bok takiej kabiny stanowią drzwiczki, pozostałe w zależności od kształtu to ściany. Takie kabiny prysznicowe są zazwyczaj stosowane w łazienkach z wnęką, bądź można dobudować specjalne ścianki oddzielając kabinę od pomieszczenia. Przy tego typu rozwiązaniu można zakupić zarówno brodzik i drzwiczki, jak również same drzwiczki do kabiny. Istnieją również kabiny prysznicowe wolnostojące, jednak zajmują one dużo miejsca, przez co raczej są mało popularne i nadają się do salonów kąpielowych i przestronnych łazienek. Kabiny wolnostojące są bardzo elegancki, same w sobie stanowiąc znakomita dekorację do łazienki. Prezentowany model cechuje prostokątna kabina. Pamiętajmy, że taka kabina powinna zapewniać nam pełną swobodę ruchu podczas brania natrysku. Obecnie w tej branży modele mają swoje wymiary począwszy od tych najmniejszych liczących 80x80 cm czy 90x90cm po 120 cm. Wysokość kabin waha się od 170 do niewiele ponad 200 cm. Wybór wysokości zależy od tego jak głęboki będzie brodzik, który może liczyć od kilku do ponad 30 cm głębokości.

Drzwi do kabiny

Dobierając prysznic do swojej łazienki, trzeba konieczne wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń. Możemy wybrać drzwi harmonijkowe, zsuwane, rozchylane, dwustronnie otwierane, dwustronnie przesuwane. W małych łazienkach lepiej sprawdzą się prysznice lub kabiny prysznicowe z drzwiami przesuwnymi, lub składanymi. Drzwi otwierane na oścież pasują do większych pomieszczeń. Oprócz wolnego miejsca i sposobu otwierania drzwi, zwróćmy również uwagę na umiejscowienie wejścia do kabiny. Efektywne wykorzystanie przestrzeni zapewnią drzwi przesuwne lub składane z wejściem z przodu lub rogu kabiny tzw. drzwi wahadłowe.

Podsumowanie

Jak można zaobserwować wybór spośród ofert producentów jest ogromny. Wybierając konkretny model, niemal każdy jego element można sobie dobrać tak, aby pasował do wystroju naszej łazienki. W zależności od tego ile gotówki zamierzamy przeznaczyć na dany produkt, możemy wyposażyć go w lepsze lub gorsze jakościowo materiały, z których ma być wykonany. Możemy więcej zainwestować np. w akrylowe profile kabiny, a nie np. polistyrenowe. Wypełnienia prysznica można wybrać ze szkła hartowanego lub tworzywa sztucznego, dodatkowo możemy wybrać rodzaj powierzchni tafli lub konkretny wzór jaki ma być na niej umieszczony. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej i zasobności portfela.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.