Moje konto
  • President Jackson II ASC President Jackson II ASC
  • President Jackson II ASC President Jackson II ASC
  • President Jackson II ASC President Jackson II ASC

President Jackson II ASC

4 oferty z 2 sklepów

Producent President Rodzaj modulacji AM, FM, SSB Ilość kanałów 40 Funkcje RF-Gain, squelch, auto-squelch WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Konektor5000.pl

★★★★★
1250 opinii

PRESIDENT JACKSON II ASC [standardowy] CB radio wstęgowe

PRESIDENT JACKSON II ASC [standardowy] CB radio wstęgowe

… 13,2VCzułość przy 20 dB Sinad: 0,7 uV - 110 dBm (AM), 0,35 uV - 116 dBm (FM), 0,28 uV - 118 dBm (SSB)Selektywność: 60 dBInne:Gniazdo mikrofonowe: 6-pinTemp. pracy: -10 st. / + 55 st.Wymiary zewnętrzne: 185 x 264 x 56 mmWaga: 1,5kgZawartość przesyłki ze sklepu KONEKTOR: radiotelefon PRESIDENT JACKSON II ASCmikrofon ze zmianą kanałówramka montażowa + wszystkie potrzebne śrubki do montażuwtyk …

Dostępny od ręki  ✓

Konektor5000.pl

★★★★★
1250 opinii

PRESIDENT JACKSON II ASC EXPORT [rozblokowany] CB radio wstęgowe

PRESIDENT JACKSON II ASC EXPORT [rozblokowany] CB radio wstęgowe

… - 400 kanałówaktywowana funkcja +10kHZrozblokowana moc nadajnika (12W AM/FM, 20W SSB)Flagowy model marki President. Świetny (czuły) odbiornik, estetyczne i solidne wykonanie na najwyższym poziomie. W połączeniu z wysokiej klasy anteną oraz mikrofonem ze wzmocnieniem można stworzyć naprawdę dobry zestaw CB. Radiotelefon jest wyposażony w system ASC - automatyczne wyciszenie szumów. Posiada mutistandard …

Dostępny od ręki  ✓

Konektor5000.pl

★★★★★
1250 opinii

PRESIDENT JACKSON II ASC EXPORT [TUNING KONEKTOR]

PRESIDENT JACKSON II ASC EXPORT [TUNING KONEKTOR]

… poprawa selektywnościzwiększenie głębokości modulacji - głośniejsze nadawaniewymiana wkładki mikrofonowej na Panasonic WM61A - większa czułośćdodanie sopranu w torze nadawczym - głośna, bardziej ostra modulacjaPo konsultacji możemy zwiększyć zakres modyfikacji (np. przystosowanie radia pod wzmacniacz mocy, mikrofon ze wzmocnieniem, gniazdo antenowe na kablu, gniazdo mikrofonowe na kablu, wymienić …

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentPresident
Rodzaj modulacjiAM, FM, SSB
Ilość kanałów40
FunkcjeRF-Gain, squelch, auto-squelch

Dużo jeździsz samochodem? W takim razie, za pewne myślałeś o zakupie CB-Radia, które Ci to ułatwi. Jeśli tak, przeczytaj nasz tekst i przyjrzyj się bliżej odbiornikowi CB President Jackson II ASC.

Wprowadzenie

Przez lata, CB-Radio było domeną tylko samochodów ciężarowych. Urządzenie to przydawało się w komunikacji na długich trasach. Z czasem CB zaczęły pojawiać się w autach osobowych, głównie z powodu łatwości obsługi i mnogości sytuacji, w których to urządzenie się przydaje. CB-Radio możemy używać jako "antyradar", gdy pytamy innych użytkowników dróg o kontrole prędkości, korki czy inne niespodziewane sytuacje, które mogą nas spotkać podczas jazdy samochodem.

Specyfikacja i porady

Wybierając CB-Radio, nie warto kierować się jedynie kryterium ceny. Droższe nie zawsze oznacza lepsze. Na rynku dostępnych jest wiele modeli urządzeń różnych firm. Jest więc w czym wybierać. Aby odpowiednio skonfigurować zestaw, warto brać pod uwagę kilka czynników. Wiele współczesnych samochodów emituje spore zakłócenia i tylko niektóre CB radia są w stanie odpowiednio działać w takich warunkach. Przy wyborze CB-Radia istotne są również warunki, w których będzie ono używane. Wybierając radio, pamiętajmy o podstawowych parametrach, którymi powinno się dobre urządzenie tego typu cechować. Pierwszym jest moc wyjściowa, która w naszym kraju może być maksymalnie na poziomie 4 W. Zakres częstotliwości powinien obejmować wartości od: 26,960 MHz na kanale pierwszym do około 27,400 MHz na kanale ostatnim. Kwestia tolerancji częstotliwości jest prosta. Im ten parametr mniejszy, tym mniej zakłóceń będzie zbierało radio. Jackson II ASC posiada zakres 40 kanałów. Przydatną funkcją jest ta nazwana RF Gain, która odpowiada za redukcję szumów i poprawianie jakości dźwięku w terenie. Przydaje się to głównie w mieście, czyli miejscu dużego natężenia zakłóceń. W opisach technicznych CB, możemy znaleźć takie skróty i nazwy: AM - modulacja amplitudy, stosowana w Polsce w zakresie 26,960MHz - 27,405 MHz, zakres określa też ilość kanałów. SSB - modulacja jednowstęgowa, wyróżniamy dwie wstęgi LSB oraz USB. Te modulacje są dostępne w urządzeniach wysokiej klasy i wykorzystywane do bardzo dalekich łączności. S-Meter - jest to wskaźnik poziomu odbieranego sygnału. Dzięki niemu jesteśmy w stanie ocenić dystans jaki dzieli nas od rozmówcy. Squelch - określa próg załączenia głośnika w stosunku do siły odbieranego sygnału. ASC - Auto Squelch, czyli automatyczny squelch. Działa tak, że układy pomiarowe w radiu mierzą stosunek sygnału i szum, po czym na tej podstawie dobierają próg wyciszenia, aby odbierać tylko dobre jakościowo stacje. NB/ANL - oznacza filtry wspomagające redukcję zakłóceń pochodzących z pojazdu bądź też z eteru. Ostatnia to Mic-Gain czyli regulacja czułości mikrofonu. Przydatne podczas hałasu w kabinie pojazdu.

Antena

Często wydaje się, że im dłuższa antena CB, tym lepiej. I faktycznie - dłuższa zapewnia większy zasięg rozmowy, jednak nie zawsze jest to najważniejsze. Zwiększenie długości anteny, wiąże się też ze zwiększeniem ilości zbieranych zakłóceń i szumów. Dlatego osoby użytkujące CB radio głównie w mieście nie powinny przesadzać z wielkością anteny. W takich warunkach wystarczy antena mająca 100 cm. Ze względu na niski zasięg nie zaleca się kupowania krótszych anten. Najlepszym rozwiązaniem montażu anteny w samochodzie osobowym jest opcja osadzenia na podkładce z magnesem. Dla własnej wygody warto też szukać anteny z opcją pochylenia, która przydaje się gdy garażujemy nasze auto.

Podsumowanie

Decydując się na CB warto, abyśmy zaopatrzyli się też w kilka opcjonalnych urządzeń i akcesoriów, które jeszcze usprawnią korzystanie ze sprzętu. Warto więc kupić zapasowy bezpiecznik rurkowy radia. Zakup nie jest drogi, jednak stosunkowo trudno go kupić na stacji paliw. Do instalacji przydaje się też specjalna ramka, umożliwiająca instalację radia w miejscu standardowego radia FM. Warto także dokupić rozdzielacz, który jest użyteczny, zwłaszcza gdy chcemy podłączyć także ładowarki do telefonu, czy nawigację satelitarną. President Jackson II ASC to CB w rozsądnym stosunku jakości co ceny. Jest przydatne zarówno w trasie jak i miejskim korku. Dzięki niemu, kierowcy informują się wzajemnie o przejezdności i stanie dróg, wypadkach czy innych niebezpiecznych niedogodnościach. Świadomość zaistniałych utrudnień na drogach wiąże się ze zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa naszego i innych użytkowników dróg.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też