Moje konto
  • President Jackson II ASC President Jackson II ASC
  • President Jackson II ASC President Jackson II ASC
  • President Jackson II ASC President Jackson II ASC

President Jackson II ASC

4 oferty z 2 sklepów

Producent President Rodzaj modulacji AM, FM, SSB Ilość kanałów 40 Funkcje RF-Gain, squelch, auto-squelch WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Konektor5000.pl

★★★★★
1194 opinie

PRESIDENT JACKSON II ASC [standardowy] CB radio wstęgowe

PRESIDENT JACKSON II ASC [standardowy] CB radio wstęgowe

… najlepszy model marki President na rynku. Świetny (czuły) odbiornik, estetyczne i solidne wykonanie na najwyższym poziomie. W połączeniu z wysokiej klasy anteną oraz mikrofonem ze wzmocnieniem można stworzyć naprawdę dobry zestaw CB. Radiotelefon jest wyposażony w system ASC - automatyczne wyciszenie szumów. Posiada mutistandard - zgodność z normami obowiązującymi w krajach UE. Najwyższa …

Dostępny od ręki  ✓

Konektor5000.pl

★★★★★
1194 opinie

PRESIDENT JACKSON II ASC EXPORT [rozblokowany] CB radio wstęgowe

PRESIDENT JACKSON II ASC EXPORT [rozblokowany] CB radio wstęgowe

… wykonanie mechanicznerozblokowany zakres częstotliwości - 400 kanałówaktywowana funkcja +10kHZrozblokowana moc nadajnika (12W AM/FM, 20W SSB)Flagowy model marki President. Świetny (czuły) odbiornik, estetyczne i solidne wykonanie na najwyższym poziomie. W połączeniu z wysokiej klasy anteną oraz mikrofonem ze wzmocnieniem można stworzyć naprawdę dobry zestaw CB. Radiotelefon jest wyposażony …

Dostępny od ręki  ✓

Konektor5000.pl

★★★★★
1194 opinie

PRESIDENT JACKSON II ASC EXPORT [TUNING KONEKTOR]

PRESIDENT JACKSON II ASC EXPORT [TUNING KONEKTOR]

… KONEKTOR:Radiotelefon po tuningu w naszym serwisie CB KONEKTOR:precyzyjne dostrojenie toru odbiorczego/nadawczegopoprawiona automatyczna blokada szumów ASC - nie rwie sygnałupoprawiona praca RF Gain - szerszy i bardziej precyzyjny zakres regulacji czułości odbiornikamodyfikacja odbiornika - poprawa selektywnościzwiększenie głębokości modulacji - głośniejsze nadawaniewymiana wkładki mikrofonowej …

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentPresident
Rodzaj modulacjiAM, FM, SSB
Ilość kanałów40
FunkcjeRF-Gain, squelch, auto-squelch

Lubisz znać aktualną sytuację na drogach? CB-Radio, tak popularne urządzenie, może Ci to wszystko ułatwić. Jeśli tak właśnie jest, sprawdź możliwości CB President Jackson II ASC.

Wprowadzenie

Małe i proste urządzenie, jakim jest CB-Radio, od dawna jest w użytkowaniu w samochodach ciężarowych. To nie tylko gadżet, ale i użyteczny w codziennej pracy sprzęt. Właśnie dlatego stał się tak popularny w samochodach osobowych. Przydaje się już nie tylko w długich trasach, lecz i w zakorkowanych miastach. W myśl starego powiedzenia, według którego koniec języka służy za przewodnika, możemy użyć CB do pytania o drogę do jakiegoś miejsca. CB-Radio może także służyć jako "antyradar", gdy pytamy innych użytkowników dróg o kontrole prędkości, korki czy inne niespodziewane sytuacje, które mogą nas spotkać podczas jazdy autem.

Specyfikacja i porady

Opisywane urządzenie wcale nie musi być bardzo drogie, aby odpowiednio spełniało swoje zadania. Generalnie warto zwracać uwagę na parametry i jakość wykonania. Nie zawracajmy sobie głowy świecidełkami, kolorowymi diodami i posrebrzanymi plastikami. Im więcej błyskotek tym gorzej. Najlepsze radia CB są proste i ascetyczne. Pamiętać musimy, że nawet drogie, markowe radio nie będzie poprawnie działało, jeśli nie będzie odpowiednio skalibrowane. Wszystko przez to, że współczesne samochody emitują duże ilości różnego rodzaju fal, które powodują zakłócenia CB. Odpowiednio nastrojone i zamontowane radio to gwarancja dobrego funkcjonowania przez długi czas. Przy wyborze CB kluczowe są: moc wyjściowa - w Polsce dopuszczone są 4 W, zakres częstotliwości - interesujący nas to 26,960 MHz (pierwszy kanał) do 27,400 MHz (kanał 40) oraz stabilność częstotliwości (tolerancja) - im mniejsza wartość tym stabilniej pracuje nasze radio. CB Jackson II ASC dysponuje 40 kanałami. Podczas wyboru nawet najprostszego radia warto skupić uwagę na to, aby posiadało regulację czułości RF Gain. Opcja ta, sprawdza się podczas działania w terenie o dużej liczbie zakłóceń, np. w dużym mieście. Dzięki osłabieniu czułości radia zmniejsza się ilość odbieranych zakłóceń. W specyfikacji technicznej każdego dobrego CB-Radia powinny znaleźć się takie parametry jak: AM - modulacja amplitudy, stosowana w Polsce w zakresie 26,960MHz - 27,405 MHz, zakres określa też ilość kanałów. SSB - modulacja jednowstęgowa, wyróżniamy dwie wstęgi LSB oraz USB. Te modulacje są dostępne w urządzeniach wysokiej klasy i wykorzystywane do bardzo dalekich łączności. S-Meter - jest to wskaźnik poziomu odbieranego sygnału. Dzięki niemu możemy ocenić dystans jaki dzieli nas od rozmówcy. Squelch - określa próg załączenia głośnika w stosunku do siły odbieranego sygnału. ASC - Auto Squelch, czyli automatyczny squelch. Działa tak, że układy pomiarowe w radiu mierzą stosunek sygnału i szum, po czym na tej podstawie dobierają próg wyciszenia, aby odbierać tylko dobre jakościowo stacje. NB/ANL - oznacza filtry wspomagające redukcję zakłóceń pochodzących z pojazdu bądź też z eteru. Ostatnia to Mic-Gain czyli regulacja czułości mikrofonu. Przydatne podczas hałasu w kabinie auta.

Antena

Dobra antena, to nie zawsze długa antena. Wszystko jest kwestią świadomości własnych potrzeb. Jeśli jeździmy w dalekie trasy, zaopatrzmy się w długą, której zasięg będzie nam przydatny. Musimy równocześnie liczyć się z tym, że będzie ona zbierała więcej zakłóceń. W trasie jednak będzie to nieodczuwalne. Jeśli jeździmy głównie po mieście, warto kupić antenę o długości 100 - 140 cm. Będzie to optymalna długość, która zda egzamin w zakorkowanych betonowych lasach. Podczas wyboru antenę dobrze kierować się względami stricte praktycznymi. Najpewniejszym rozwiązaniem w samochodzie osobowym jest model osadzony na podstawie magnetycznej. Zapewnia to błyskawiczny montaż i demontaż. Osoby parkujące auto w garażu powinny kupić antenę z możliwością pochylania anteny pod kątem.

Podsumowanie

Decydując się na CB, warto abyśmy zaopatrzyli się też w kilka opcjonalnych urządzeń i akcesoriów, które jeszcze usprawnią korzystanie z urządzenia. Warto więc kupić zapasowy bezpiecznik rurkowy radia. Zakup nie jest drogi, jednak stosunkowo trudno go znaleźć na stacji paliw. Do instalacji w samochodzie przydaje się też ramka montażowa. Dzięki niej, wiele modeli CB można zamontować w szczelinie radia samochodowego. Podłączając CB-Radio korzystać będziemy z gniazda zapalniczki, warto więc także zaopatrzyć się w rozdzielacz 12V. Gadżet ten pozwoli na podłączenie do prądu innych urządzeń, takich jak: nawigacja czy ładowarki. CB-Radio President Jackson II ASC, to przykład sprzętu za rozsądne pieniądze, oferujący dobre parametry techniczne i funkcje. Jest przydatne zarówno w trasie jak i miejskim korku. Dzięki niemu, kierujący podpowiadają sobie wzajemnie o przejezdności i stanie dróg, wypadkach czy innych niedogodnościach na drodze.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też