Moje konto
  • President JFK II ASC President JFK II ASC
  • President JFK II ASC President JFK II ASC

President JFK II ASC

15 ofert z 4 sklepów

Producent President Rodzaj modulacji AM, FM Ilość kanałów 40 Funkcje RF-Gain, squelch, auto-squelch WIĘCEJ INFORMACJI ↓

CB-Radio President JFK II ASC | TRANSPORT KURIEREM GRATIS

… która spisuje się znacznie lepiej od modulacji AM szczególnie gdy rozmawiające stacje są blisko siebie (25-100 m). Radio ponadto posiada funkcję DW, która po uruchomieniu skanuje na przemian dwa wybrane kanały. Funkcja ta szczególnie przydaje się gdy poza kanałem 19 chcemy kontrolować co dzieje się na innym np. firmowym kanale. Przeciwzakłóceniowe filtry ANL oraz płynna regulacja czułości …

Dostępność sprawdź w sklepie →

RTV EURO AGD

★★★★★
30599 opinii

President JFK II ASC

President JFK II ASC

Dostępność sprawdź w sklepie →

Konektor5000.pl

★★★★★
1109 opinii

President JFK II ASC poprawiony RX/TX [Tuning V2 Konektor]

President JFK II ASC poprawiony RX/TX [Tuning V2 Konektor]

… sygnały spoza częstotliwości pracy radia.Opcjonalnie:filtr II pośredniej częstotliwości Channel Guard 2kHz/3kHz - znaczna poprawa selektywności odbiornika - dopłata 250złmontaż wewnątrz radia płyty DM452 (wzmocnienie/echo) wewnątrz radia + modyfikacje takie jak dla Densei EC-2002 - regulacja echa z tyłu obudowy, regulacja wzmocnienia na potencjometrze mic gain w radiu - mikrofon …

Dostępny w 3-7 dni  ✓

Konektor5000.pl

★★★★★
1109 opinii

President JFK II ASC Tuning Konektor + Sirio Turbo 2000 PL MAG z kablem 5 metrów

President JFK II ASC Tuning Konektor + Sirio Turbo 2000 PL MAG z kablem 5 metrów

… przeciw wyładowaniomProdukcja: WłochyDługość promiennika: 145cmDługość fali: 5/8 lambdaCzęstotliwość pracy: 27-28.5 MHzZakres pracy @ SWR ≤ 2: ≥ 1100 KHz (100 kanałów)Maks. moc: 200W (ciągła) 1000W (chwilowa)Impedancja 50 OhmPolaryzacja: linearna, wertykalnaTyp montażu: PLŚrednica otworu montażowego: 12,5mmMasa: 0.53kg3. MAGNES: SIRIO MAG 145 PL - podstawa magnetyczna z przewodem …

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentPresident
Rodzaj modulacjiAM, FM
Ilość kanałów40
FunkcjeRF-Gain, squelch, auto-squelch

Dużo czasu spędzasz za kierownicą? Zakup dobrego CB-Radia może Ci to ułatwić. Zgadzasz się? W takim razie sprawdź możliwości radiotelefonu CB President JFK II ASC, może to właśnie będzie urządzenie dla Ciebie.

Wprowadzenie

CB-Radio już od dawna nie jest domeną tylko samochodów ciężarowych. Na przestrzeni kilku ostatnich lat, urządzenia te coraz częściej znajdują się w samochodach osobowych. Radio CB może nam służyć jako swoisty antyradar. Uczynni kierowcy często podzielą się z nami informacją o "suszarkach" lub fotoradarach stacjonarnych. W myśl starego powiedzenia, według którego koniec języka służy za przewodnika, możemy także użyć CB do pytania o drogę do jakiegoś miejsca lub zapytać o wszelkie inne istotne fakty dotyczące podróży.

Specyfikacja i porady

Dobre CB-Radio nie musi być drogie. Już za około 250 zł możemy nabyć zestaw, który sprawdzi się w umiarkowanym użytkowaniu. Jeśli jednak chcemy korzystać z niego codziennie, warto kupić coś droższego. Pamiętajmy też, że drogie wcale nie znaczy lepsze. CB-Radio należy skonfigurować, to jasne. Trzeba jednak brać pod uwagę kilka ważnych czynników. Współczesne auta emitują duże zakłócenia i tylko dobrze przygotowane odbiorniki CB są w stanie odpowiednio działać w takich warunkach. Przy wyborze takiego urządzenia ważne są parametry takie jak: moc wyjściowa, zakres częstotliwości oraz tolerancja częstotliwości. Moc wyjściowa może mieć w naszym kraju maksymalnie wartość 4 W. Zakres częstotliwości powinien obejmować wartości od: 26,960 MHz do około 27,400 MHz. Tolerancja - im niższa, tym lepiej będzie działało radio. CB JFK II ASC dysponuje 40 kanałami. Warto szukać w radiach opcji RF Gain, która poprawia jakość słyszalności i nadawania w miejscach, w których sporo jest zniekształceń, czyli na przykład w zatłoczonym mieście. W CB warto szukać także takich opcji: AM - modulacja amplitudy, stosowana w naszym kraju w zakresie 26,960MHz - 27,405 MHz, zakres określa też ilość kanałów. SSB - modulacja jednowstęgowa, istnieją dwie wstęgi LSB oraz USB. Te rodzaje modulacji są dostępne w urządzeniach wysokiej klasy i wykorzystywane do bardzo dalekich łączności. S-Meter - jest to wskaźnik poziomu odbieranego sygnału. Dzięki niemu możemy ocenić odległość jaka dzieli nas od rozmówcy. Squelch - określa próg załączenia głośnika w stosunku do siły odbieranego sygnału. ASC - Auto Squelch, czyli automatyczny squelch. Działa tak, że układy pomiarowe w radiu mierzą stosunek sygnału i szum, po czym na tej podstawie dobierają próg wyciszenia, aby odbierać tylko dobre jakościowo stacje. NB/ANL - oznacza filtry służące do redukcji zakłóceń pochodzących z pojazdu bądź też z eteru. Ostatnia to Mic-Gain czyli regulacja czułości mikrofonu. Przydaje się głównie w przypadku zwiększonego hałasu w kabinie samochodu.

Antena

Powszechna opinia na temat anten jest taka, że im ona dłuższa tym lepsza. Rzeczywiście - dłuższa zapewnia większy zasięg rozmowy, jednak nie zawsze jest to najważniejsze. Jeśli chcemy korzystać z radia głównie w mieście, wystarczy nam antena długości 1,20 - 1,40 m. Wybierając dłuższą, musimy liczyć się z większą ilością szumów i zakłóceń zbieranych przez antenę. Montaż i demontaż anteny jest prosty i szybki, jeśli wybierzemy wersję z mocowaniem na magnesie. Ułatwia to życie i użytkowanie zestawu CB. Można też znaleźć anteny z opcją pochylenia, dzięki której możemy parkować w garażu, bez obaw, że uszkodzimy swój bat.

Podsumowanie

Kupując CB warto zaopatrzyć się też w kilka dodatkowych urządzeń i akcesoriów, które jeszcze ułatwią korzystanie z urządzenia. Przydają się dodatkowe bezpieczniki rurkowe, których dostępność na stacjach paliw bywa mocno ograniczona. Do instalacji w samochodzie przydaje się też ramka montażowa. Dzięki niej, wiele modeli CB można zamontować w miejscu radioodbiornika samochodowego. Warto także dokupić rozgałęziacz, który przydaje się, zwłaszcza gdy chcemy podłączyć także ładowarki do telefonu, czy nawigację satelitarną. CB-Radio President JFK II ASC, to przykład sprzętu za rozsądne pieniądze, oferujący dobre parametry techniczne i funkcje. Decydując się na takie urządzenie, otrzymujemy solidny sprzęt, który możemy wykorzystać do bezproblemowej komunikacji na drodze w wielu różnych, często trudnych, warunkach. Dzięki niemu kierujący informują się wzajemnie o utrudnieniach i stanie dróg, wypadkach czy innych niedogodnościach, które możemy spotkać na swojej drodze.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też