Moje konto
  • President JFK II ASC President JFK II ASC
  • President JFK II ASC President JFK II ASC
  • President JFK II ASC President JFK II ASC

President JFK II ASC

15 ofert z 3 sklepów

Producent PresidentRodzaj modulacji AM, FMIlość kanałów 40Funkcje RF-Gain, squelch, auto-squelch WIĘCEJ INFORMACJI ↓

RTV EURO AGD

★★★★★
30249 opinii

President JFK II ASC

President JFK II ASC

Dostępność sprawdź w sklepie →

Konektor5000.pl

★★★★★
998 opinii

President JFK II ASC poprawiony RX/TX [Tuning V2 Konektor]

President JFK II ASC poprawiony RX/TX [Tuning V2 Konektor]

… sygnały spoza częstotliwości pracy radia.Opcjonalnie:filtr II pośredniej częstotliwości Channel Guard 2kHz/3kHz - znaczna poprawa selektywności odbiornika - dopłata 250złmontaż wewnątrz radia płyty DM452 (wzmocnienie/echo) wewnątrz radia + modyfikacje takie jak dla Densei EC-2002 - regulacja echa z tyłu obudowy, regulacja wzmocnienia na potencjometrze mic gain w radiu - mikrofon …

Dostępny w 3-7 dni  ✓

Konektor5000.pl

★★★★★
998 opinii

President JFK II ASC Tuning Konektor + Sirio Turbo 2000 PL MAG z kablem 5 metrów

President JFK II ASC Tuning Konektor + Sirio Turbo 2000 PL MAG z kablem 5 metrów

… przeciw wyładowaniomProdukcja: WłochyDługość promiennika: 145cmDługość fali: 5/8 lambdaCzęstotliwość pracy: 27-28.5 MHzZakres pracy @ SWR ≤ 2: ≥ 1100 KHz (100 kanałów)Maks. moc: 200W (ciągła) 1000W (chwilowa)Impedancja 50 OhmPolaryzacja: linearna, wertykalnaTyp montażu: PLŚrednica otworu montażowego: 12,5mmMasa: 0.53kg3. MAGNES: SIRIO MAG 145 PL - podstawa magnetyczna z przewodem …

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentPresident
Rodzaj modulacjiAM, FM
Ilość kanałów40
FunkcjeRF-Gain, squelch, auto-squelch

Dużo czasu spędzasz za kierownicą? Zakup dobrego CB-Radia może Ci to ułatwić. Zgadzasz się? W takim razie sprawdź możliwości radiotelefonu CB President JFK II ASC, może to właśnie będzie urządzenie dla Ciebie.

Wprowadzenie

CB-Radio już od dawna nie jest domeną tylko samochodów ciężarowych. Na przestrzeni kilku ostatnich lat, urządzenia te coraz częściej znajdują się w samochodach osobowych. Radio CB może nam służyć jako swoisty antyradar. Uczynni kierowcy często podzielą się z nami informacją o "suszarkach" lub fotoradarach stacjonarnych. W myśl starego powiedzenia, według którego koniec języka służy za przewodnika, możemy także użyć CB do pytania o drogę do jakiegoś miejsca lub zapytać o wszelkie inne istotne fakty dotyczące podróży.

Specyfikacja i porady

Dobre CB-Radio nie musi być drogie. Już za około 250 zł możemy nabyć zestaw, który sprawdzi się w umiarkowanym użytkowaniu. Jeśli jednak chcemy korzystać z niego codziennie, warto kupić coś droższego. Pamiętajmy też, że drogie wcale nie znaczy lepsze. CB-Radio należy skonfigurować, to jasne. Trzeba jednak brać pod uwagę kilka ważnych czynników. Współczesne auta emitują duże zakłócenia i tylko dobrze przygotowane odbiorniki CB są w stanie odpowiednio działać w takich warunkach. Przy wyborze takiego urządzenia ważne są parametry takie jak: moc wyjściowa, zakres częstotliwości oraz tolerancja częstotliwości. Moc wyjściowa może mieć w naszym kraju maksymalnie wartość 4 W. Zakres częstotliwości powinien obejmować wartości od: 26,960 MHz do około 27,400 MHz. Tolerancja - im niższa, tym lepiej będzie działało radio. CB JFK II ASC dysponuje 40 kanałami. Warto szukać w radiach opcji RF Gain, która poprawia jakość słyszalności i nadawania w miejscach, w których sporo jest zniekształceń, czyli na przykład w zatłoczonym mieście. W CB warto szukać także takich opcji: AM - modulacja amplitudy, stosowana w naszym kraju w zakresie 26,960MHz - 27,405 MHz, zakres określa też ilość kanałów. SSB - modulacja jednowstęgowa, istnieją dwie wstęgi LSB oraz USB. Te rodzaje modulacji są dostępne w urządzeniach wysokiej klasy i wykorzystywane do bardzo dalekich łączności. S-Meter - jest to wskaźnik poziomu odbieranego sygnału. Dzięki niemu możemy ocenić odległość jaka dzieli nas od rozmówcy. Squelch - określa próg załączenia głośnika w stosunku do siły odbieranego sygnału. ASC - Auto Squelch, czyli automatyczny squelch. Działa tak, że układy pomiarowe w radiu mierzą stosunek sygnału i szum, po czym na tej podstawie dobierają próg wyciszenia, aby odbierać tylko dobre jakościowo stacje. NB/ANL - oznacza filtry służące do redukcji zakłóceń pochodzących z pojazdu bądź też z eteru. Ostatnia to Mic-Gain czyli regulacja czułości mikrofonu. Przydaje się głównie w przypadku zwiększonego hałasu w kabinie samochodu.

Antena

Powszechna opinia na temat anten jest taka, że im ona dłuższa tym lepsza. Rzeczywiście - dłuższa zapewnia większy zasięg rozmowy, jednak nie zawsze jest to najważniejsze. Jeśli chcemy korzystać z radia głównie w mieście, wystarczy nam antena długości 1,20 - 1,40 m. Wybierając dłuższą, musimy liczyć się z większą ilością szumów i zakłóceń zbieranych przez antenę. Montaż i demontaż anteny jest prosty i szybki, jeśli wybierzemy wersję z mocowaniem na magnesie. Ułatwia to życie i użytkowanie zestawu CB. Można też znaleźć anteny z opcją pochylenia, dzięki której możemy parkować w garażu, bez obaw, że uszkodzimy swój bat.

Podsumowanie

Kupując CB warto zaopatrzyć się też w kilka dodatkowych urządzeń i akcesoriów, które jeszcze ułatwią korzystanie z urządzenia. Przydają się dodatkowe bezpieczniki rurkowe, których dostępność na stacjach paliw bywa mocno ograniczona. Do instalacji w samochodzie przydaje się też ramka montażowa. Dzięki niej, wiele modeli CB można zamontować w miejscu radioodbiornika samochodowego. Warto także dokupić rozgałęziacz, który przydaje się, zwłaszcza gdy chcemy podłączyć także ładowarki do telefonu, czy nawigację satelitarną. CB-Radio President JFK II ASC, to przykład sprzętu za rozsądne pieniądze, oferujący dobre parametry techniczne i funkcje. Decydując się na takie urządzenie, otrzymujemy solidny sprzęt, który możemy wykorzystać do bezproblemowej komunikacji na drodze w wielu różnych, często trudnych, warunkach. Dzięki niemu kierujący informują się wzajemnie o utrudnieniach i stanie dróg, wypadkach czy innych niedogodnościach, które możemy spotkać na swojej drodze.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.