President Jackson II ASC

President Jackson II ASC

 • Cena od: 1080
 • Cena do: 1299
 • Oszczędzasz: do 17%
Oferty 1-3 ułożone według:
Konektor5000.pl4.75/5712 opinie
PRESIDENT JACKSON II ASC [standardowy] CB radio wstęgowe

PRESIDENT JACKSON II ASC [standardowy] CB radio wstęgowe

Dostępny od rękiWięcej ofert

1080 zł

+ dostawa od 0 zł
 • 20 zł Przesyłka priorytetowa
 • 30 zł Kurier
 • za darmo Przesyłka priorytetowa
 • 22 zł Kurier
Przejdź do sklepu

Konektor5000.pl

PRESIDENT JACKSON II ASC EXPORT [rozblokowany] CB radio wstęgowe

PRESIDENT JACKSON II ASC EXPORT [rozblokowany] CB radio wstęgowe

Dostępny od ręki

1100 zł

+ dostawa od 0 zł
 • 20 zł Przesyłka priorytetowa
 • 30 zł Kurier
 • za darmo Przesyłka priorytetowa
 • 22 zł Kurier
Przejdź do sklepu

Konektor5000.pl

PRESIDENT JACKSON II ASC EXPORT [TUNING KONEKTOR]

PRESIDENT JACKSON II ASC EXPORT [TUNING KONEKTOR]

Dostępny od ręki

1250 zł

+ dostawa od 0 zł
 • 20 zł Przesyłka priorytetowa
 • 30 zł Kurier
 • za darmo Przesyłka priorytetowa
 • 22 zł Kurier
Przejdź do sklepu

Konektor5000.pl

Informacje o produkcie

Dbasz o bezpieczeństwo swoje i innych? CB-Radio, tak popularne urządzenie, może Ci to wszystko ułatwić. Jeśli tak właśnie jest, sprawdź możliwości CB President Jackson II ASC.

Wprowadzenie

Małe i proste urządzenie, jakim jest CB-Radio, od dawna jest w użytkowaniu w samochodach ciężarowych. To nie tylko gadżet, ale i użyteczny w codziennej pracy sprzęt. Właśnie dlatego stał się tak popularny w samochodach osobowych. Przydaje się już nie tylko w długich trasach, lecz i w zakorkowanych miastach. W myśl starego powiedzenia, według którego koniec języka służy za przewodnika, możemy użyć CB do pytania o drogę do jakiegoś miejsca. CB-Radio może także służyć jako "antyradar", gdy pytamy innych użytkowników dróg o kontrole prędkości, korki czy inne niespodziewane sytuacje, które mogą nas spotkać podczas jazdy autem.

President Jackson II ASC

Specyfikacja i porady

Opisywane urządzenie wcale nie musi być bardzo drogie, aby odpowiednio spełniało swoje zadania. Generalnie warto zwracać uwagę na parametry i jakość wykonania. Nie zawracajmy sobie głowy świecidełkami, kolorowymi diodami i posrebrzanymi plastikami. Im więcej błyskotek tym gorzej. Najlepsze radia CB są proste i ascetyczne. Pamiętać musimy, że nawet drogie, markowe radio nie będzie poprawnie działało, jeśli nie będzie odpowiednio skalibrowane. Wszystko przez to, że współczesne samochody emitują duże ilości różnego rodzaju fal, które powodują zakłócenia CB. Odpowiednio nastrojone i zamontowane radio to gwarancja dobrego działania przez długi czas. Przy wyborze CB kluczowe są: moc wyjściowa - w Polsce dopuszczone są 4 W, zakres częstotliwości - interesujący nas to 26,960 MHz (pierwszy kanał) do 27,400 MHz (kanał 40) oraz stabilność częstotliwości (tolerancja) - im mniejsza wartość tym stabilniej pracuje nasze radio. CB Jackson II ASC dysponuje 40 kanałami. Podczas wyboru nawet najprostszego radia warto zwrócić uwagę na to, czy posiada regulację czułości RF Gain. Funkcja ta, sprawdza się podczas działania w terenie o podwyższonych zakłóceniach, np. w ciasnym mieście. Dzięki osłabieniu czułości radia zmniejsza się ilość odbieranych szumów. W specyfikacji technicznej każdego dobrego CB-Radia powinny znaleźć się takie parametry jak: AM - modulacja amplitudy, stosowana w Polsce w zakresie 26,960MHz - 27,405 MHz, zakres określa też ilość kanałów. SSB - modulacja jednowstęgowa, istnieją dwie wstęgi USB, LSB. Te rodzaje modulacji są dostępne w urządzeniach wysokiej klasy i wykorzystywane do bardzo dalekich łączności. S-Meter - jest to wskaźnik poziomu odbieranego sygnału. Dzięki niemu możemy ocenić dystans jaki dzieli nas od rozmówcy. Squelch - określa próg załączenia głośnika w stosunku do siły odbieranego sygnału. ASC - Auto Squelch, czyli automatyczny squelch. Działa tak, że układy pomiarowe w radiu mierzą stosunek sygnału i szum, po czym na tej podstawie dobierają próg wyciszenia, aby odbierać tylko dobre jakościowo stacje. NB/ANL - oznacza filtry służące do redukcji zakłóceń pochodzących z pojazdu bądź też z eteru. Ostatnia to Mic-Gain czyli regulacja czułości mikrofonu. Przydatne podczas hałasu w kabinie pojazdu.

Antena

Dobra antena, to nie zawsze długa antena. Wszystko jest kwestią świadomości własnych potrzeb. Jeśli jeździmy w dalekie trasy, zaopatrzmy się w długą, której zasięg będzie nam przydatny. Musimy równocześnie liczyć się z tym, że będzie ona zbierała więcej szumów. W trasie jednak będzie to nieodczuwalne. Jeśli jeździmy głównie po mieście, warto kupić antenę o długości od metra do półtorej. Będzie to optymalna długość, która zda egzamin w zakorkowanych betonowych lasach. wybierając antenę dobrze kierować się względami typowo praktycznymi. Najlepszym rozwiązaniem w samochodzie osobowym jest opcja osadzenia na podstawie z magnesem. Zapewnia to szybki montaż i demontaż. Osoby parkujące auto w garażu powinny kupić antenę z możliwością pochylania anteny pod kątem.

Podsumowanie

Decydując się na CB, warto abyśmy zaopatrzyli się też w kilka opcjonalnych urządzeń i akcesoriów, które jeszcze usprawnią korzystanie z urządzenia. Warto więc kupić zapasowy bezpiecznik rurkowy radia. Zakup nie jest drogi, jednak stosunkowo trudno go znaleźć na stacji benzynowej. Do instalacji w samochodzie przydaje się też ramka montażowa. Dzięki niej, wiele modeli CB można zamontować w miejscu radioodbiornika samochodowego. Podłączając CB-Radio korzystać będziemy z gniazda zapalniczki, warto więc także zaopatrzyć się w rozdzielacz 12V. Gadżet ten pozwoli na podłączenie do prądu innych urządzeń, na przykład nawigacja czy ładowarki. CB-Radio President Jackson II ASC, to przykład sprzętu za rozsądne pieniądze, oferujący dobre parametry techniczne i funkcje. Jest przydatne zarówno w trasie jak i miejskim korku. Dzięki niemu, kierujący podpowiadają sobie wzajemnie o przejezdności i stanie dróg, wypadkach czy innych niedogodnościach na drodze.

Dane techniczne

Parametry
Ilość kanałów 40
Funkcje auto-squelch, RF-Gain, squelch
Rodzaj modulacji AM, FM, SSB

Opisy produktu President Jackson II ASC udostępniane przez sprzedawców

Konektor5000.pl: Opis PRESIDENT JACKSON II ASC EXPORT [rozblokowany] CB radio wstęgowe

President ElectronicsFrancuska firma President jest najbardziej znanym producentem sprzętu CB w Polsce. Firma President zdobyła uznanie m. in. dzięki bardzo udanym radiotelefonom Herbert, Jackson czy Lincoln. Wszystkie obecnie produkowane radia President spełniają europejskie normy oraz są wyposażone w multistandard.

President jako pierwszy z producentów zaczął stosować automatyczne blokady szumów w większości swoich nowych modeli.PRESIDENT JACKSON II ASC wersja kolekcjonerska EXPORTbardzo czuły odbiornikmałe gabaryty jak na radio z emisją SSB (mniejsze niż poprzedni model Jackson)solidne wykonanie mechanicznerozblokowany zakres częstotliwości - 400 kanałówaktywowana funkcja +10kHZrozblokowana moc nadajnika  (12W AM/FM, 20W SSB)Flagowy model marki President. Świetny (czuły) odbiornik, estetyczne i solidne wykonanie na najwyższym poziomie. W połączeniu z wysokiej klasy anteną oraz mikrofonem ze wzmocnieniem można stworzyć naprawdę dobry zestaw CB. Radiotelefon jest wyposażony w system ASC - automatyczne wyciszenie szumów. Posiada mutistandard - zgodność z normami obowiązującymi w krajach UE.

Najwyższa półka. Wersja export: dodatkowe częstotliwości, wyższa moc nadawania, +10kHz.Wersja rozblokowana umożliwia pracę np. na monitorach Alfa Tango (27.555MHz USB), Echo Echo (26.425MHz USB) czy na monitorze rosyjskim (27.190MHz).Dla najbardziej wymagających użytkowników przygotowaliśmy również President Jackson II ASC po naszych autorskich modyfikacjach.PRESIDENT JACKSON II ASC - SpecyfikacjaFunkcjonalność:Modulacja:  AM/FM/USB/LSBAutomatyczna blokada szumów (ASC)Płynne tłumienie czułości odbiornika (RF Gain)Regulowana czułość mikrofonu (MIC GAIN)NB/ANL (filtr przeciwzakłóceniowy na zakłócenia impulsowe oraz od instalacji elektrycznej samochodu)Clarifier - dostrojenie odbioru w emisji SSBWskaźnik wychyłowy 3-funkcyjny: sygnału przychodzącego (S), wychodzącego (RF) oraz SWRCzytelny wyświetlaczF- przycisk funkcyjny do zaprogramowaniaPriority channel - kanał priorytetowyRoger BeepFunkcja VOXPodświetlenie pokręteł: pomarańczoweParametry pracy:Moc nadajnika: 12W AM/FM 20W SSBImpedancja wyjściowa: 50 OhmZasilanie: 13,2VCzułość przy 20 dB Sinad: 0,7 uV - 110 dBm (AM), 0,35 uV - 116 dBm (FM), 0,28 uV - 118 dBm (SSB)Selektywność: 60 dBInne:Gniazdo mikrofonowe: 6-pinTemp.

pracy: -10 st. / + 55 st.Wymiary zewnętrzne: 185 x 264 x 56 mmWaga: 1,5kgZawartość przesyłki ze sklepu KONEKTOR: radiotelefon PRESIDENT JACKSON II ASCmikrofon ze zmianą kanałówramka montażowa + wszystkie potrzebne śrubki do montażuwtyk do zapalniczki (na życzenie przylutowany)Dokumentacja w przesyłce ze sklepu KONEKTOR:instrukcja obsługi w języku polskimdowód zakupu (paragon lub faktura VAT)Gwarancja 24 miesiące na zakup konsumencki (paragon)Gwarancja 12 miesięcy na zakup firmowy (faktura VAT)PRESIDENT JACKSON II ASC W ROZBLOKOWANEJ WERSJI EKSPORTOWEJ SPRZEDAWANY JEST W CELACH KOLEKCJONERSKICH.

Kupujesz radiotelefon w Standardzie KONEKTOR:radiotelefon przetestowany przed wysyłką (odbiór, nadawanie, wyświetlacz, zasilanie) - dołączony protokół sprawdzenia sprzętuustawiony polski standard częstotliwościzalutowany wtyk do gniazda zapalniczki (prosty)Usługa bezpłatna.

Konektor5000.pl: Opis PRESIDENT JACKSON II ASC [standardowy] CB radio wstęgowe

President ElectronicsFrancuska firma President jest najbardziej znanym producentem sprzętu CB w Polsce. Firma President zdobyła uznanie m. in. dzięki bardzo udanym radiotelefonom Herbert, Jackson czy Lincoln. Wszystkie obecnie produkowane radia President spełniają europejskie normy oraz są wyposażone w multistandard.

President jako pierwszy z producentów zaczął stosować automatyczne blokady szumów w większości swoich nowych modeli.PRESIDENT JACKSON II ASCJest to obecnie najlepszy model marki President na rynku. Świetny (czuły) odbiornik, estetyczne i solidne wykonanie na najwyższym poziomie.

W połączeniu z wysokiej klasy anteną oraz mikrofonem ze wzmocnieniem można stworzyć naprawdę dobry zestaw CB. Radiotelefon jest wyposażony w system ASC - automatyczne wyciszenie szumów. Posiada mutistandard - zgodność z normami obowiązującymi w krajach UE.

Najwyższa półka. Możliwość rozblokowania na życzenie Kupującego. W opcji: dodatkowe częstotliwości, wyższa moc nadawania.Produkt rozblokowany został opisany oddzielnie:http://konektor5000.pl/index.php?p153,president-jackson-ii-asc-rozblokowany-cb-radio-wstegowePRESIDENT JACKSON II ASC - Specyfikacja [wersja standardowa]Funkcjonalność:Modulacja:  AM/FM/USB/LSBAutomatyczna blokada szumów (ASC)Płynne tłumienie odbiornika (RF Gain)Regulowana czułość mikrofonu (MIC GAIN-RF)NB/ANL (filtr przeciwzakłóceniowy)Clarifier - dostrojenie odbioru w emisji SSBS/RF-SWR CALL - RF-SWR CALLWychyłowy wskaźnik SWRCzytelny wyświetlaczF- przycisk funkcyjny do zaprogramowaniaPriorytety channel - kanał priorytetowyRoger BeepFunkcja VOXPodświetlenie pokręteł: pomarańczoweParametry pracy:Moc nadajnika: 4W AM/FM 12W SSBImpedancja wyjściowa: 50 OhmZasilanie: 13,2VCzułość przy 20 dB Sinad: 0,7 uV - 110 dBm (AM), 0,35 uV - 116 dBm (FM), 0,28 uV - 118 dBm (SSB)Selektywność: 60 dBInne:Gniazdo mikrofonowe: 6-pinTemp.

pracy: -10 st. / + 55 st.Wymiary zewnętrzne: 185 x 264 x 56 mmWaga: 1,5kgZawartość przesyłki ze sklepu KONEKTOR: radiotelefon PRESIDENT JACKSON II ASCmikrofon ze zmianą kanałówramka montażowa + wszystkie potrzebne śrubki do montażuwtyk do zapalniczki (na życzenie przylutowany)Dokumentacja w przesyłce ze sklepu KONEKTOR:instrukcja obsługi w języku polskimdowód zakupu (paragon lub faktura VAT)Gwarancja 24 miesiące na zakup konsumencki (paragon)Gwarancja 12 miesięcy na zakup firmowy (faktura VAT)PRESIDENT JACKSON II ASC W ROZBLOKOWANEJ WERSJI EKSPORTOWEJ SPRZEDAWANY JEST W CELACH KOLEKCJONERSKICH.

Uwaga! Do każdego sprzedawanego radia dołączamy protokół sprawdzenia sprzętu. Sprawdzamy odbiór, nadawanie oraz zasilanie. Usługa bezpłatna.

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie