Menu

SOLARFAST Barwnik 1113 Czarny 118 ml

Cechy produktu

 • Producent JACQUARD 

Opis

SolarFast dye - barwnik na papier albo dzianinę aktywowany słońcem. Przeznaczony do wydruków, batików, stemplowania, malowania, tworzenia fotogramów.

Barwnik nanosimy na tkaninę lub papier (zabezpieczone przed przesuwaniem i przesiąkaniem barwnika na warstwę pod spodem) przy pomocy pędzla, wałka albo gąbki. Jeszcze wilgotny wystawiamy na słońce i obserwujemy jak demonstruje się barwny obraz.

Obrazy można tworzyć nakładając różnorodne przedmioty np. Liście, koronki itp. Przedmioty umieszczone na pokrytej barwnikiem powierzchni nie aktywują barwnika. Możemy zastosować jeszcze negatywu na folii Solarfast Film do stworzenia fotografii.

Po ekspozycji spieramy niezaktywowany barwnik ciepłą wodą.

Wydruki są trwałe, oporne na pranie i światło. Tkanina pozostaje miękka. Wydruk nie pozostawia wypukłości i nie zmienia struktury tkaniny albo papieru.

Barwnik do zastosowania na wszystkich papierach artystycznych, drewnie, naturalnych włóknach np. Bawełna, len, płótno, jedwab, juta.

Instrukcja

 • wydrukuj negatyw obrazu na drukarce atramentowej (strona właściwa jest lekko lepka w dotyku)
 • nanieś barwnik SolarFast na papier albo dzianinę
 • umieść folię z negatywem na papierze lub tkaninie pokrytej barwnikiem, zabezpieczając ją przed przesunięciem
 • wystaw na światło słoneczne
 • usuń folię i wypierz tkaninę
  (tam gdzie będzie czarny atrament z drukarki barwnik nie aktywuje się i spierze się. W miejscu nie zadrukowanej folii barwnik aktywuje się pod wpływem promieni słonecznych i zabarwi tkaninę lub papier.)

  Więcej informacji w linkach w jęz. Angielskim

  instrukcje 1

  instrukcje 2

  czasy ekspozycji

  FAQ

  porady

  film instruktażowy

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.