Menu

Omron M7

Cechy produktu

 • Producent Omron 

Opis


Sklep Metler jest autoryzowanym dystrybutorem oryginalnych artykułów producenta Omron® pochodzących od wyłącznego dystrybutora na terenie Polski - firmy Nord Farm.

kupując u nas ciśnieniomierz Omron® IntelliSense IT nabywasz produkt z 5 letnią gwarancją w systemie door-to-door i wsparciem posprzedażowym autoryzowanego serwisu producenta.

Ciśnieniomierz Omron M7 IntelliSense IT - innowacyjny, automatyczny ciśnieniomierz zintegrowany z platformą zdrowia Omron, a także komputerem.

Regularne pomiary ciśnienia to podstawowy element prewencji w sytuacji chorób sercowo-naczyniowych a dobry ciśnieniomierz to konieczny ekwipunek każdego domu. Tylko regularna kontrola poziomu ciśnienia krwi zezwala na zaktualizowany wgląd w stan zdrowia. Urządzenia marki Omron pomagają monitorować nadciśnienie, główny czynnik ryzyka udaru. Wykrywają rownież nieregularną, arytmiczną pracę serca.

Ciśnieniomierze Omron są atestowane klinicznie poprzez grupę lekarzy specjalistów według ustalonego protokołu i spełniają kryteria European Society of Hypertension.

M7 IntelliSense IT japońskiej producenta Omron to znakomicie zaprojektowany, prosty, automatyczny, stacjonarny ciśnieniomierz naramienny, posiadający wszystkie funkcje konieczne do realizowania wygodnych, prędkich i wyjątkowo precyzyjnych pomiarów ciśnienia krwi. posiada dostęp do platformy monitorowania zdrowia Bi-LINK, a także został wyposażony w łącze USB do szybkiego połączenia z komputerem.

Źródło: YouTube Omron, Louis Houng

Dzięki unikalnej funkcji DualCheck™, podwójnej kontroli pomiaru, dodatkowy czujka weryfikuje urządzenie podczas pracy w celu dokonania jak najdokładniejszego pomiaru ciśnienia krwi. Poza możliwością uśrednienia wyników pomiarów z ostatnich 10 min pracy (3 wyniki), uśrednia też odczyty poranne i nocne, a także sygnalizuje o wystąpieniu nadciśnienia porannego.

Mankiety linii COMFORT są stworzone w technologii IntelliWrap Cuff™, która gwarantuje staranność pomiaru niezależnie od pozycji mankietu na ramieniu. Strefa pomiaru w tej technice to 360° co w praktyce niemal w pełni wyklucza nieprawidłowe umiejscowienie mankietu na ramieniu i tym samym błąd pomiaru. Pomiar dokonywany jest całą powierzchnią rękawa.


niezawodność i precyzja ciśnieniomierza pozostały precyzyjnie przebadane przez najważniejsze organizacje służby zdrowia podczas licznych procedur badawczych. Omron M3 Comfort dokonuje pomiaru metodą oscylometryczną z starannością w zakresie: ciśnienie 0-299 mmHg, tętno 40-180 uderzeń/min.

właściwości i atuty

Sposób progresywnania z ciśnieniomierzem Omron M7 IntelliSense IT?

Jak czyścić ciśnieniomierz?

 • Do czyszczenia obudowy należy używać czystej, miękkiej szmatki.
 • Do czyszczenia mankietu zalecamy wykorzystywanie miękkiej, czystej szmatki, a także mydła.
 • Nie należy zanurzać ciśnieniomierza ani żadnej jego części w wodzie.
 • Nie należy używać agresywnych środków chemicznych do czyszczenia.

Konserwacja ciśnieniomierzy Omron .

firma rekomenduje przegląd technologiczny urządzenia co 2 lata aby upewnić się czy działa ono skutecznie i poprawnie dokonuje pomiarów. Omron świadczy odpłatnie usługę okresowego przeglądu ciśnieniomierzy.

rozmiar mankietu ciśnieniomierza .

używanie adekwatnego mankietu jest wyjątkowo znaczne z punktu widzenia precyzyjności pomiaru. Z tego względu należy upewnić się,użytkowany mankiet należycie nadaje się do obwodu ręki. Najlepiej w tym celu zmierzyć obwód ramienia.

marka OMRON proponuje opcjonalne mankiety w 3. Wymiarach: znikomym (17 - 22cm), średnim (22 - 32cm) i obfitym (22 - 42cm).
Jak zmierzyć ciśnienie krwi ciśnieniomierzem Omron?
Na 30 minut przed pomiarem nie zaleca się jedzenia, palenia papierosów oraz wysiłku fizycznego.
Zapraszamy do obejrzenia filmów instruktarzowych o tym jak dokonywać pomiaru ciśnieniomierzem Omron, a także prezentacji modelu Omron M6 Comfort IT

Choroby sercowo-naczyniowe to problem globalny.

Choroby naczyniowo-sercowe w tym wysokie ciśnienie krwi to główna przyczyna zgonów na świecie. Czynniki zwiększające ryzyko zachorowania to m.in.: stres, palenie tytoniu, niezdrowa dieta i otyłość, brak ruchu, nadużywanie alkoholu.
Nadciśnienie jest 3. Przyczyną śmierci na świecie. Szacuje się, że cierpi na nie ok. 20% poplulacji oraz co 2. Osoba w wieku powyżej 70 lat.

Jak zmniejszyć ryzyko nadciśnienia?
 • stosuj zdrową dietę
 • rzuć palenie i alkohol
 • bądź aktywny fizycznie, ćwicz regularnie
 • unikaj stresu
 • znajdź czas na odpoczynek i relaks
 • regularnie sprawdzaj ciśnienie krwi

Więcej danych na temat przyczyn i prewencji na oficjalnej stronie producenta: Choroby sercowo-naczyniowe

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.