Moje konto
  • Cuisinart DBM8 Cuisinart DBM8

Cuisinart DBM8

1 oferta z 1 sklepu

Producent Cuisinart WIĘCEJ INFORMACJI ↓

REDCOON

★★★★☆
34356 opinii

Cuisinart DBM 8 E

Cuisinart DBM 8 E

Dostępność sprawdź w sklepie →

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentCuisinart

Ciemna i aromatyczna kawa to dla Ciebie podstawa każdego dnia? Kawy mielone nie oddają całego bukietu. Dlatego, jeśli zależy nam na doznaniach smakowych, warto mielić ziarna samodzielnie, w domu, bezpośrednio przed parzeniem napoju. Tutaj z pomocą przychodzi młynek do kawy Cuisinart DBM8, który wyciągnie z ziaren to co najlepsze.

Wprowadzenie

Kawowiec to roślina, która ma wiele gatunków, znacząco różniących się od siebie. Owoce kawowców i napar z nich sporządzany, a więc kawa, mogą cechować się różnym smakiem i aromatem. Kawy kupowane w sklepach, rozpuszczalne i granulowane czy mielone, nie oddają pełni smaku konkretnego gatunku. Często też są to mieszanki różnych kaw, których jakość bywa bardzo zróżnicowana. Dlatego aby cieszyć się pełnią smaku, warto kupować kawę ziarnistą, w wyspecjalizowanych sklepach.

Specyfika

Gdy już wybierzemy ziarna, z których powstanie nasz aromatyczny napar, musimy je odpowiednio przygotować. Należy więc je zmielić i przygotować do zaparzenia. W tym miejscu pomocny jest młynek do kawy. To proste i niewielkie urządzenie przypomina rozkładany cylinder. Składa się ze pojemnik na ziarna kawy, ostrze mielące oraz zbiorniczek na zmielony proszek. Młynek zasilany jest elektrycznie przez kabel sieciowy, dlatego nie grozi nam spadek mocy urządzenia czy jego wyłączenie z powodu wyładowania się akumulatorków. Młynek powinien mieć odpowiednią moc. Im większe urządzenie tym parametr ten powinien być wyższy, dzięki czemu będziemy mogli bezproblemowo mielić większe ilości ziaren.

Użytkowanie i design

Młynki oferują także różne grubości mielenia (co przydaje się przy różnych sposobach parzenia), dlatego możemy przygotować kawę taką jaką lubimy. Wystarczy zmienić ustawienia pokrętłem lub przyciskiem (w zależności od modelu). Młynki do kawy posiadają wbudowane pojemniczki na zmieloną kawę, dzięki czemu nie rozsypuje się ona i przez pewien czas po mieleniu jest w stanie utrzymać swoje walory smakowe i zapachowe. Niemniej jednak nie powinniśmy mielić kawy na zapas. Starajmy się zawsze przygotowywać jej tyle, ile potrzeba do danego parzenia. Współczesne młynki do kawy zaskakują oryginalną formą i wyglądem. Możemy kupić zarówno urządzenia wyglądające nowocześnie, jak i takie stylizowane na klasyczne drewniane młynki z szufladkami. Wszystko zależy od tego w jakim stylu mamy kuchnię i jakiego urządzenia akurat potrzebujemy.

Podsumowanie

Młynek do kawy, to tanie urządzenie, które skutecznie podniesie walory smakowe naszego napoju. Dzięki niemu wyciągniemy z ziaren to co najlepsze. Mieląc je bezpośrednio przed zaparzeniem uchwycimy całą magię smaku i aromatu zamkniętą w tych ciemnych ziarnach. Młynek Cuisinart DBM8, to przykład funkcjonalnego i niedrogiego urządzenia, które powinno znaleźć się w kuchni każdego kawowego entuzjasty. Dzięki świeżo mielonej kawie otrzymamy napar, który zaskoczy smakiem i skutecznie pobudzi do działania.

Opinie osób, które kupiły ten produkt

Po prostu świetny i praktyczny. ★★★★★
szv
2013-08-07

Wszystkie opinie zostały napisane przez osoby, które faktycznie zakupiły ten produkt i miały możliwość jego przetestowania. Pochodzą z serwisu Opineo.pl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też