Menu

Inulina z cykorii 1000G

Cechy produktu

  • Producent VIVIO 
  • Wielkość opakowania 1000 g

Opis

Inulina jest naturalnie występującym wielocukrem, nie trawionym poprzez człowieka dzięki temu pełni funkcję błonnika pokarmowego. Występuje w korzeniach i bulwach niektórych roślin, (cykoria, topinambur, karczoch, łopian, cebula, czosnek, banany), typowo otrzymywana jest z cykorii.

Inulina znamionuje się niską kalorycznością i delikatną słodkością. Ponieważ jest 10 razy mniej słodka od cukru, nie jest z zasady stosowana jako jego zamiennik. Inulina użytkowana jest jako substancja żelująca, zagęszczająca i stabilizująca.

Inulina dodawana do żywności ogranicza jej kaloryczność, hamuje łaknienie i zwiększa uczucie sytości. Dzięki temu udoskonala kontrolę nad ilością spożywanego jedzenia. Sprawdza się u osób na dietach odchudzających.

Inulina działa jak prebiotyk, stymuluje rozwój korzystnej flory bakteryjnej jelit i dzięki czemu wpływa pozytywnie na zdrowie.

Skład:Inulina 92,4 %, glukoza, fruktoza, sacharoza

stosowanie:

Spożywać 20g dziennie – proszek wymieszać z około 100-150ml chłodnej wody albo ulubionego napoju, precyzyjnie wymieszać. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Inulina może być używana w kuchni, jako zagęszczacz do zup i sosów oraz jako słodzik.

Uwagi:

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.