Moje konto
  • KitchenAid 5KEK1522EER KitchenAid 5KEK1522EER

KitchenAid 5KEK1522EER

1 oferta z 1 sklepu

Producent KitchenAid WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentKitchenAid

Chcesz wymienić swój stary czajnik na nowe urządzenie? W związku z tym, to dobre miejsce. Z tym prostym i funkcjonalnym urządzeniem szybko zagotujesz wodę na herbatę. Przejrzyj opis oraz oferty w sklepach dla urządzenia 5KEK1522EER firmy KitchenAid i wybierz najlepszą dla siebie.

Wskazówki i parametry

Planując kupno czajnika elektrycznego, rozważ jak często będziesz gotować wodę oraz dla jakiej liczby domowników ma być on przeznaczony. Pojemność to istotny parametr - weź go pod uwagę wybierając czajnik elektryczny. Przeważnie wynosi on 0,4-2,3 litra. Większe urządzenie będzie bardziej odpowiednie dla wieloosobowej rodziny. Jeśli jednak szukasz urządzenia tylko dla siebie, lepiej wybierz mniejszy czajnik. Gotowanie zbyt dużej ilości wody może zwiększyć zużycie prądu. Zwróć tez uwagę na takie istotne parametry jak moc i rodzaj grzałki. To one przede wszystkim wpływają na efektywność gotowania wody. Wyróżnić można 2 typy grzałek: spiralną i płytową. W urządzeniach wyposażonych w pierwszą z nich, wymagany jest taki minimalny poziom wody, aby zakryć w całości grzałkę. Jej zasadniczą wadą jest szybkie osadzanie się kamienia, który potem dość trudno jest usunąć. Grzałki płytowe ukryte są w dnie czajnika. W tym typie, minimalny poziom wody jest dużo mniejszy. Do tego, kamień osadza się na tej grzałce wolniej oraz jest prostszy do usunięcia. Szybkość zagotowania się wody jest zależna od mocy urządzenia. Gdy jest ona większa, zachodzi to prędzej. Jednak zużycie energii elektrycznej jest wtedy też większe. Czajniki elektryczne z grzałką spiralną mają przeważnie moc 200-2200 W, natomiast te z płytową od 600 do 3100 W. Najlepiej jest wybrać urządzenie o mocy między tymi wartościami.

Cechy urządzenia

Wybór czajników elektrycznych jest duży. Mają one wielorakie barwy i kształty oraz są wykonane z rożnych materiałów. Możesz bez problemu wybrać taki czajnik, który będzie pasował to stylu Twojej kuchni. Urządzenia te, mogą mieć obudowę plastikową, metalową, szklaną lub ceramiczną. Wykonane z tworzywa sztucznego są lekkie i kolorowe, są to przeważnie najtańsze czajniki. Te zrobione z metalu są cięższe, ale dłużej utrzymują ciepło. Szklane, są higieniczne, estetyczne, aczkolwiek szybko się nagrzewają, więc konieczne są elementy termoizolacyjne w obudowie. Czajniki ceramiczne natomiast, są zdrowe i nagrzewają się wolno, jednak ich cena jest wysoka. W czajnikach elektrycznych występują podstawy zwykłe i obrotowe. Pierwszy typ, obecny jest w urządzeniach z grzałką spiralną. Aby czajnik działał, konieczne jest wpasowanie go w odpowiednie miejsce w podstawie. Tego problemu nie ma w czajnikach z podstawą obrotową - zazwyczaj to te z grzałką płytową. Ten typ jest wygodniejszy w użytkowaniu oraz bardziej wytrzymały.

Podsumowanie

Wybierając czajnik, weź pod uwagę, że nie tylko wymienione wyżej cechy są istotne. To, czy czajnik wyposażony jest w filtr albo opcję automatycznego wyłączania też ma znaczenie. Ciekawą cechą niektórych modeli jest sygnał dźwiękowy, który informuje o tym, że woda się już zagotowała. Do tego, nie zaszkodzi zorientować się jaka jest długość kabla oraz poziom hałasu danego czajnika elektrycznego. Nie tylko cena jest ważna, ale także atrybuty urządzenia. Spośród wielu modeli, przyjrzyj się czajnikowi elektrycznemu KitchenAid 5KEK1522EER. Zagotuje on wodę szybciej niż Twój stary, tradycyjny czajnik. Dokonaj mądrego wyboru.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też