Manu

Philips HD 4646

Cechy produktu

  • Producent Philips 
  • Pojemność 1.5 l
  • Wskaźnik poziomu wody Tak 
  • Obrotowa podstawa tak 
  • Moc grzałki 2400 W
  • Wysokość 24.9 cm
  • Szerokość 16.6 cm

Opis

Rezygnujesz z używania tradycyjnego czajnika i gotowania wody na gazie? Wyposaż swoją kuchnię w czajnik elektryczny. W porównaniu z tym tradycyjnym, szybciej zagotuje wodę, do tego jest solidny i funkcjonalny. Przeczytaj opis urządzenia Philips HD 4646 i zastanów się, czy jest to urządzenie dla Ciebie.

Wskazówki i parametry

Kupując czajnik elektryczny, przemyśl przede wszystkim jak często będziesz go używać oraz uwzględnij dla jakiej liczby domowników przeznaczone będzie to urządzenie. Pojemność czajnika to jeden z głównych parametrów jakie należy wziąć pod uwagę. Zazwyczaj, urządzenia te, mogą zagotować maksymalnie od 0,4 do 2,3 litra wody. Większe urządzenia będą idealne dla wieloosobowych gospodarstw, natomiast dla singli czy mniejszych rodzin lepsze będą te mniejsze. Miej na uwadze, że gotowanie zbyt dużej ilości wody zużywa więcej prądu, dlatego dobrze przemyśl jaką wielkość tego parametru wybierzesz. 1.5 l to pojemność czajnika elektrycznego Philips HD 4646. Przy wyborze czajnika, zwróć uwagę także na moc i rodzaj grzałki. To od tych parametrów zależy efektywność gotowania wody. Masz do wyboru urządzenia z grzałką spiralną i płytową. Spiralna jest starszym typem. Aby zagotować wodę w takim czajniku, należy nalać jej przynajmniej tyle, żeby grzałka została przykryta. Jej wadą jest szybkie osadzanie się kamienia i dość trudne jego usuwanie. Grzałka płytowa ukryta została w dnie czajnika, dzięki czemu minimalna ilość wody jaką można zagotować jest o wiele mniejsza niż w pierwszym typie. Poza tym, kamień osadza się na niej wolniej i łatwiej go usunąć. Moc czajnika elektrycznego przekłada się na prędkość gotowania wody. Im jest ona większa, tym krótszy czas tego procesu. Nie zapominajmy jednak, że wtedy zużycie prądu również wzrasta. Czajniki elektryczne ze spiralną grzałką mają moc w zakresie od 200 do 2200 W, natomiast te z płytową - od 600 do 3100 W. Najbardziej odpowiednim wyborem będzie czajnik o mocy pośrodku tych wartości. W urządzeniu Philips HD 4646 moc wynosi 2400 W.

Cechy urządzenia

Na rynku znajdziesz wiele modeli czajników elektrycznych. Mogą mieć wielorakie kolory i kształty oraz być wykonane z rozmaitych materiałów. Dzięki temu, łatwo dopasujesz urządzenie do swoich upodobań bądź stylu swojej kuchni. Czajniki elektryczne posiadają obudowę zrobioną z tworzywa sztucznego, stali, szkła lub ceramiki. Te wykonane z plastiku są lekkie i mogą mieć różne kolory. Do tego są zazwyczaj najtańsze. Czajniki stalowe są cięższe, ale dłużej utrzymują temperaturę. Szklane, są higieniczne, wyglądają efektownie i elegancko, aczkolwiek szybko się nagrzewają i są dość drogie. Ceramiczne są najdroższym typem, jednak są zdrowe i nie nagrzewają się tak szybko, więc ryzyko oparzenia jest mniejsze. Podstawa czajnika elektrycznego może być zwykła lub obrotowa. W zwykłą, wyposażone są urządzenia z grzałką spiralną i należy wpasować go w odpowiednie gniazdo na podstawie. Obrotowa natomiast znajduje się w czajnikach z grzałką płytową. Jest ona wygodniejsza w użytkowaniu, a także bardziej wytrzymała. Omawiany model czajnika elektrycznego posiada podstawę obrotową.

Podsumowanie

Planując zakup czajnika elektrycznego, rozważ też inne cechy niż opisane wyżej. Warto wziąć także pod uwagę takie atrybuty jak filtr oraz opcję automatycznego wyłączania się urządzenia po zagotowaniu wody. Ciekawą opcją w niektórych modelach jest sygnał dźwiękowy, informujący o zakończeniu pracy urządzenia. Wbrew pozorom długość kabla czy poziom hałasu czajnika też może mieć znaczenie. Czajniki elektryczne są dostępne w szerokim zakresie cen. Jednak swój wybór uzależnij nie tylko od tego. Przede wszystkim, zwróć uwagę na charakterystykę tego urządzenia. Z czajnikiem HD 4646 firmy Philips szybko zagotujesz wodę na swoja ulubioną herbatę czy kawę.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 17 opinii

+ Dodaj opinie
Łukasz - Wystawiona 3 lata temu
Bardzo dobry i trwały czajnik.
Malgosia - Wystawiona 3 lata temu
Zbyt głośny.
Anna - Wystawiona 3 lata temu
Zgodny z opisem i oczekiwaniami.
Artur - Wystawiona 3 lata temu
LEKKA SKAZA NA PŁYCIE GRZEJNEJ.(RDZA)
MariuszR - Wystawiona 3 lata temu
Wygląda na przyzwoicie wykonany, miał wcześniej do czynienia z wcześniejszymi modelami i sprawowały się ok. mam nadzieję że z tego też będę zadowolony.
Nat - Wystawiona 3 lata temu
Czajnik jak czajnik, działa dobrze.
hanshi - Wystawiona 3 lata temu
Bardzo szybko grzeje wodę. Wykonany jest starannie. Brakuje mi jedynie lampki sygnalizującej jego włączenie.
jan - Wystawiona 3 lata temu
Dobry wybór!Polcam!
anka - Wystawiona 3 lata temu
Spełnia oczekiwania. Bardzo wygodny w użytkowaniu, aczkolwiek troszkę za głośny.
milka44 - Wystawiona 3 lata temu
Funkcjonalny i ładny czajnik. Nie narzekałam dopóki przypadkowo nie wypadł mi z niego filtr i uległ zniszczeniu. Nie udało sie nigdzie kupić nowego! Duży problem, bo bez filtra herbata nie smakuje już tak samo..
weronika - Wystawiona 3 lata temu
czajnik godny uwagi
Krzysiek - Wystawiona 3 lata temu
Bardzo dobry i solidny sprzęt
spolo - Wystawiona 3 lata temu
najlepsza marka AGD
vito - Wystawiona 3 lata temu
Po kilkunastu dniach uzytkowania trudno miec jakies wieksze uwagi. Nie jest moze zbyt cichy ale kosztem tego woda gotuje sie bardzo szybko. Metalowe czesci nagrzewaja sie ale przed oparzeniem chroni obudowa z platiku i w trakcie nalewania nie ma praktycznie zadnego niebezpieczenstwa.
Krzysztof - Wystawiona 3 lata temu
Jak dątąd bezawaryjny
leszek44 - Wystawiona 3 lata temu
jest to kolejny egzemplarz tego samego modelu. poprzedni służył nienagannie ponad 4 lata, ale niestety zaczął przeciekać i trzeba było wymienić.
Mariusz - Wystawiona 3 lata temu
Już jeden miałem i działał bez problemu. Kupiłem drugi taki i mam nadzieję, że też posłuży.