Manu

Tefal KI410

Cechy produktu

  • Producent Tefal 
  • Pojemność 1.5 l
  • Obrotowa podstawa tak 

Opis

Chcesz wymienić swój stary czajnik na nowe urządzenie? W związku z tym, to dobre miejsce. Z tym prostym i funkcjonalnym urządzeniem szybko zagotujesz wodę na kawę. Przejrzyj opis oraz oferty w sklepach dla urządzenia KI410 firmy Tefal i wybierz najlepszą dla siebie.

Wskazówki i parametry

Planując kupno czajnika elektrycznego, rozważ jak często będziesz gotować wodę oraz dla jakiej liczby domowników ma być on przeznaczony. Pojemność to ważny parametr - weź go pod uwagę wybierając czajnik elektryczny. Przeważnie wynosi on 0,4-2,3 litra. Większe urządzenie będzie bardziej odpowiednie dla wieloosobowej rodziny. Jeśli jednak szukasz urządzenia tylko dla siebie, lepiej wybierz mniejszy czajnik. Gotowanie zbyt dużej ilości wody może zwiększyć zużycie energii elektrycznej. 1.5 l - tyle najwięcej wody zagotujesz w czajniku elektrycznym KI410 firmy Tefal. Zwróć tez uwagę na takie istotne parametry jak moc i rodzaj grzałki. To one przede wszystkim wpływają na efektywność gotowania wody. Wyróżnić można dwa rodzaje grzałek: spiralną i płytową. W urządzeniach wyposażonych w pierwszą z nich, wymagany jest taki minimalny poziom wody, aby zakryć w całości grzałkę. Jej główną wadą jest szybkie osadzanie się kamienia, który potem dość trudno jest usunąć. Grzałki płytowe ukryte są w dnie czajnika. W tym typie, minimalny poziom wody jest dużo mniejszy. Do tego, kamień osadza się na tej grzałce wolniej oraz jest prostszy do usunięcia. Szybkość zagotowania się wody jest zależna od mocy urządzenia. Gdy jest ona większa, następuje to prędzej. Jednak zużycie energii jest wtedy też większe. Czajniki elektryczne z grzałką spiralną mają przeważnie moc 200-2200 W, natomiast te z płytową od 600 do 3100 W. Najlepiej jest wybrać urządzenie o mocy między tymi wartościami.

Cechy urządzenia

Wybór czajników elektrycznych jest duży. Mają one wielorakie barwy i kształty oraz są wykonane z rożnych materiałów. Możesz bez problemu wybrać taki czajnik, który będzie pasował to stylu Twojej kuchni. Urządzenia te, mogą mieć obudowę plastikową, metalową, szklaną lub ceramiczną. Wykonane z tworzywa sztucznego są lekkie i kolorowe, są to przeważnie najtańsze czajniki. Te zrobione z metalu są cięższe, ale lepiej utrzymują ciepło. Szklane, są higieniczne, estetyczne, aczkolwiek szybko się nagrzewają, więc konieczne są elementy termoizolacyjne w obudowie. Czajniki ceramiczne natomiast, są zdrowe i nagrzewają się wolno, jednak ich cena jest wysoka. W czajnikach elektrycznych występują podstawy zwykłe i obrotowe. Pierwszy typ, znajduje się w urządzeniach z grzałką spiralną. Aby czajnik działał, konieczne jest zadokowanie go w odpowiednie miejsce w podstawie. Tego problemu nie ma w czajnikach z podstawą obrotową - zazwyczaj to te z grzałką płytową. Ten typ jest wygodniejszy w użytkowaniu oraz bardziej wytrzymały. Urządzenie to ma typ dokowania, o którym wspomnieliśmy wyżej, a więc podstawę obrotową.

Podsumowanie

Wybierając czajnik, weź pod uwagę, że nie tylko wymienione wyżej cechy są istotne. To, czy czajnik wyposażony jest w filtr albo opcję automatycznego wyłączania także ma znaczenie. Ciekawą cechą niektórych modeli jest sygnał dźwiękowy, który informuje o tym, że woda się już zagotowała. Do tego, nie zaszkodzi zorientować się jaka jest długość kabla oraz poziom hałasu określonego czajnika elektrycznego. Nie tylko cena jest ważna, ale także atrybuty urządzenia. Spośród wielu modeli, przyjrzyj się czajnikowi elektrycznemu Tefal KI410. Zagotuje on wodę szybciej niż Twój stary, tradycyjny czajnik. Dokonaj mądrego wyboru.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 2 opinie

+ Dodaj opinie
Bastek - Wystawiona 2 lata temu
Super czajnik, wiele przydatnych funkcji grzania wody, bardzo cicha praca, sygnał zagotowania cichy, ładne podświetlenie i design. Produkt wart swojej ceny. Polecam.
alinka2601 - Wystawiona 3 lata temu
Czajnik godny uwagi..Szybko zagotowuje wodę,jest cichy.Trochę denerwujący jest sygnał,gdy stawiamy czajnik na podstawkę,gdy chcemy zagotować wodę,bo sygnał po zagotowaniu jest dla mnie oczywisty.Zobaczymy czy będzie przeciekał przy dłuższej eksploatacji.