Menu

Athenaeum Polskie studia polityczne 33/2012. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • Wydawnictwo Adam Marszałek 

Opis

ukazujeMY PAŃSTWU PIERWSZY numer?Athenaeum? w 2012 roku z nadzieją,poprzez kolejny rok pismo będzie w dalszym ciągu stanowiło forum refleksji politologicznej, zyskując coraz szersze grono Czytelników.
Tom składa się z dwóch działów, z których pierwszy dotyczy kwestii narodowo-ściowych? nad wyraz istotnych wobec bieżących wydarzeń politycznych. Znajdą tu Państwo rozważania historyczne, poświęcone m.in. Sposobom zdobywania poparcia Polonii przez władze PRL. [...]
Drugi z działów poświęcony jest polskiej myśli politycznej? znajdą w nim Państwo jednocześnie rozważania nad istotą państwa i demokracji, jak i propozycje z zakresu historii polskiej myśli politycznej?charakterystykę powoływania pism ideowych w II RP, analizy dotyczące wątków monarchistycznych w kontekście wielkiej Polski czy celów krakowskiego środowiska liberalnego. [...]
oferujemy także zapoznanie się z działem recenzji, przybliżających najnowsze pozycje na rynku wydawniczym, spójne z motywem numeru, poświęcone m.in. Występowaniu chrześcijaństwa w sferze publicznej oraz życiu politycznemu polskiej emigracji.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.