Menu

Diagnoza w resocjalizacji (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301155162 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Ewa Wysocka 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN 
  • Ilość stron 344 
  • Rok wydania 2009 

Opis

Książka pokazuje główne stanowiska teoretyczne i problemy funkcjonalne w postępowaniu diagnostycznym. Formułuje podstawowe założenia metodologiczne cyklu diagnozowania w resocjalizacji, wraz z opisem modeli diagnozowania, niepowtarzalnych trudności, dylematów i zasad diagnozowania w przypadku tzw. "zjawisk skomplikowanych". Przedstawia podstawowy warsztat diagnostyczny pedagogiki resocjalizacyjnej z określeniem metod, technik i narzędzi diagnostycznych i zasad ich użytkowania.

Podręcznik asygnowany jest dla wykładowców i studentów kierunków pedagogicznych, przeważnie resocjalizacji, a także psychologii oraz innych dyscyplin pokrewnych. Konieczny dla pedagogów i psychologów zajmujących się zawodowo diagnozą psychopedagogiczną i resocjalizacyjną.

Dzieło [...] ogarnia stan wiedzy o diagnozie i diagnozowaniu w resocjalizacji. Wydaje się ono być stanowczym wkładem w rozwój polskiej diagnostyki resocjalizacyjnej, w jej usystematyzowanie, ujednolicenie teoretyczne i metodyczne. A zatem ma także wybitne walory dydaktyczne i może z pożytkiem służyć wszystkim zainteresowanym problematyką opieki, wychowania, terapii, pomocy społecznej i resocjalizacji aktualnej i potencjalnej.

(Z recenzji prof. Lesława Pytki)

Podtytuł: Obszary problemowe i modele rozwiązań w ujęciu psychopedagogicznym
ISBN: 9788301155162
Kod paskowy: 9788301155162
Autorzy: Wysocka Ewa
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20411
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 342
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x24.0cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.52
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.