Menu

Tożsamość osobowa dewiantów a ich reintegracja społeczna (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788373089259 
  • Oprawa twarda 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Impuls 
  • Ilość stron 604 
  • Rok wydania 2011 

Opis

Książka Tożsamość osobowa dewiantów a ich reintegracja społeczna powstała w gronie specjalistów z zakresu resocjalizacji z myślą o przybliżeniu problemów osób INNYCH i opracowaniu propozycji zmiany wizerunku społecznego na taki, który będzie sprzyjał ich rozwojowi w społeczeństwie albo powrotowi do środowiska lokalnego. Znajdujące się w książce teksty wskazują czytelnikowi rozległe obszary wiedzy teoretycznej, niezbędne do wieloaspektowych i pogłębionych studiów nad tożsamością, na nieuchronne przewartościowanie w myśleniu i badaniu tożsamości i na konieczność sformułowania kierunku i zasad działań w środowisku wolnościowym zmierzających do wypracowania koherentnego systemu reintegracji, a także wzbudzają refleksję nad miejscem człowieka we współczesnym świecie. Wszystkie artykuły mogą być przydatne zarówno dla praktyki terapeutycznej, jak i resocjalizacyjnej. Przybliżają sposoby wykorzystania ujęcia interakcyjnego w badaniu zjawiska uzależnień i problemy dziecka pozbawionego opieki ze względu na unikalne skutki kara pozbawienia wolności matki. Prezentują na dodatek systemowe podejście w probacji, wskazania odnoszące się do usprawnienia funkcjonowania systemu kurateli w Polsce i projekty amerykańskich rozwiązań w pracy readaptacyjnej, które mogą być wzorem i inspiracją dla polskich teoretyków i praktyków z dziedziny resocjalizacji.
Materiały przeznaczone są dla osób zajmujących się problematyką pedagogiki społecznej, a w szczególności psychologów, pedagogów resocjalizacyjnych, socjologów i studentów rozmaitych kierunków i specjalności. Unikatowe zróżnicowanie tematyczne, obszerność i wielowątkowość większości tekstów wymagają wnikliwej analizy każdego z nich z osobna, jednostkowej oceny, podjęcia dyskusji oraz zaangażowania społecznego w procesie integracji społecznej.


Autorzy: Anna Kieszkowska
EAN: 9788373089259
Format: 16,5x23,5 cm
ilość stron: 604
ISBN: 9788373089259
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Impuls

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.