Manu

Amazon Kindle Paperwhite 2

Cechy produktu

  • Producent Amazon 
  • Przekątna ekranu 6 "
  • Pojemność pamięci 2 GB
  • Rozdzielczość 1024 x 768 
  • Technologia wyświetlacza E-Ink 

Opis

Potrzebujesz mobilnego urządzenia do czytania? Jeśli tak, pomyśl nad zakupem czytnika e-booków, który skutecznie ułatwi i jeszcze bardziej uprzyjemni Ci proces czytania. Urządzenie Amazon Kindle Paperwhite 2, to wygodny, poręczny i prosty w użytkowaniu czytnik, którego specyfikacja pozwala na czerpanie pełni radości z obcowania z e-bookiem.

Wielkość

Czytniki e-książek z założenia mają być małe, lekkie i poręczne. I tak samo jest z produktem Amazon. Model Kindle Paperwhite 2 cechuje się kieszonkową wielkością umożliwiającą włożenie urządzenia do niemal każdej torby czy plecaka oraz większości kieszeni Twojej garderoby. Niska waga wynosząca zaledwie 0.20 g, pozwala Ci nosić czytnik praktycznie wszędzie. Dzięki temu możesz czytać w podróży, w czasie spaceru czy leżąc na plaży lub w łóżku. Nie musisz dźwigać ze sobą tradycyjnej książki obawiając się o zaginanie rogów stron czy rozerwanie okładki.

Specyfikacja techniczna

Producent oferuje model Kindle Paperwhite 2 z wbudowaną pamięcią 2 GB, z możliwością rozszerzenia jej dzięki kartom SD. Tak duża przestrzeń dyskowa, pozwoli na przenoszenie ze sobą kilkaset książek. To znacznie więcej, niż jesteś w stanie przeczytać w ciągu roku. Kluczową sprawą przy wyborze czytnika e-booków jest rodzaj użytego w nim wyświetlacza. W modelu Amazon Kindle Paperwhite 2 zastosowano wyświetlacz w technologii E-Ink. Przekątna ekranu w modelu Kindle Paperwhite 2, to 6 cali. To wystarczająca wielkość, aby bez problemu odczytywać każdą linijkę wyświetlanego fragmentu książki. Ekran dysponuje rozdzielczością 1024 x 768 pix. Wydajna bateria daje Ci możliwość używania czytnika przez kilka, do nawet kilkunastu dni bez potrzeby ładowania. Dzięki temu możesz korzystać z urządzenia bez obaw o rozładowującą się baterię.

E-papier

Technologia e-papieru, na której bazuje opisywany czytnik, to najlepszy rodzaj nośnika dla e-książki. Technologia ta bazuje na prostej zasadzie mikroskopijnych zbiorniczków z atramentem, które są widoczne przy potraktowaniu ich ładunkiem elektrycznym. Dzięki temu powstają monochromatyczne obrazy lub tekst. Jest to idealne rozwiązanie dla czytników elektronicznych książek, ponieważ zapewnia ono jakość porównywalną z papierową książką. I tak jak z klasyczną lekturą, im lepsze światło dookoła, tym lepiej widzimy tekst. Taki ekran zapewnia też brak refleksów świetlnych, a także żywotność baterii, którą liczymy w dniach - a nie w godzinach - jak w przypadku ekranów LCD. E-papier to także lekkość, która jest niezmiernie istotna przy urządzeniach przenośnych.

Podsumowanie

Zakup takiego wyspecjalizowanego urządzenia to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy z różnych powodów zmuszeni są dużo czytać z ekranu komputera lub tabletu. Taki czytnik będzie tez idealny w przypadku, kiedy masz słaby wzrok. Urządzenie skutecznie ułatwi Ci proces poznawania danej lektury. A to dzięki wygodnym opcjom ustawień wyświetlanego na ekranie tekstu. Za sprawą funkcji formatowania, możesz go dowolnie skonfigurować. Jeśli więc chcemy czytać dużo, różnorodnie i w dodatku mieć różne tytuły zawsze pod ręką, warto zakupić czytnik, bo będzie to wybór, z którego będziemy zadowoleni przez lata.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie