Moje konto
  • Cabletech URZ0198 Cabletech URZ0198
  • Cabletech URZ0198 Cabletech URZ0198
  • Cabletech URZ0198 Cabletech URZ0198
  • Cabletech URZ0198 Cabletech URZ0198
  • Cabletech URZ0198 Cabletech URZ0198
  • Cabletech URZ0198 Cabletech URZ0198
  • Cabletech URZ0198 Cabletech URZ0198

Cabletech URZ0198

2 oferty z 2 sklepów

Producent Cabletech WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Wasserman

★★★★★
515 opinii

Tuner combo HD DVB-T + SAT conax Cabletech URZ0198

Tuner combo HD DVB-T + SAT conax Cabletech URZ0198

… DVB-T: 174MHz ~ 230MHz (VHF) 470MHz ~ 862MHz (UHF) DVB-S/S2: 950MHz ~ 2150MHz - Poziom sygnału: DVB-T: -15 ~ -75 dBm DVB-S/S2: -25 ~ -65 dBm Dekoder: - Dekoder video: MPEG-2MP @ ML/MPEG-4AVC/H.264HP @ L4.1 i MP @ L4.1 - Dekoder audio: MPEG-1 Layer1, 2, PCM/HE-AACV1.0 - Obsługiwane formaty video: 4:3 LB/16: 9WS/Auto/4: 3Full / 4:3 PS - Wyjścia video: CVBS / RGB / HDMI - Modulacja: DVB-T: …

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentCabletech

Aby korzystać z telewizji w standardzie DVB-T, wymagana jest dobra i prawidłowo ustawiona antena. Zaletą obrazu cyfrowego jest brak efektu "śnieżenia" oraz odbić utrudniających oglądanie. Obraz cyfrowy jest czysty i ostry, wysokiej jakości. By w naszym wysłużonym telewizorze uzyskać cyfrowy obraz i dźwięk, w niektórych przypadkach niezbędny okaże się jeszcze dekoder, taki jak na przykład Cabletech URZ0198.

Wprowadzenie

Jeśli dziś zdecydujemy się na zakup nowego telewizora, problem dekodera nie będzie nas w ogóle dotykał. Najnowsze telewizory są już standardowo wyposażone w tuner MPEG-4. W takich przypadkach wystarczy tylko antena i przewód do podłączenia TV. Jeśli jednak mamy starszy odbiornik lub jeżeli nasz telewizor posiada jedynie tuner MPEG-2? Rozwiązaniem w tej sytuacji jest dokupienie urządzenia - dekodera, umożliwiającego odbiór technologii DVB-T.

Porady i wybór

Czym jest więc dekoder? To małe urządzenie, które podłączamy do telewizora i kabla antenowego. Dzięki czemu urządzenie bierze na siebie przetwarzanie nowego sygnału i wyświetla je na ekranie telewizora. Poza tym, taki dekoder cechuje się kilkoma innymi, przydatnymi funkcjami. PVR, czyli możliwość nagrywania (z funkcją zaprogramowania) programów telewizyjnych i zatrzymanie na chwilę programu. Z nim wiąże się też VoD, czyli możliwość korzystania z wirtualnej wypożyczalni filmów i programów. Podstawą jest też EPG, a więc elektroniczny przewodnik po programach, dzięki któremu na ekranie widzimy program telewizyjny wszystkich kanałów jakie możemy odbierać. Dekoder operuje na tak zwanych multipleksach. To inaczej platformy zawierające programy. I tak na pierwszej platformie cyfrowej znajdziemy programy ogólnopolskie takie jak: TVP1 HD, TVP2, regionalna TVP INFO, Eska TV, TTV, Polo TV czy ATM Rozrywka. Drugi multipleks to kanały komercyjne, takie jak: Polsat, TVN, TV4, TV6, TV Puls, TV Puls 2, TVN 7, Polsat Sport News. Poziom trzeci multipleksu to programy ogólnodostępne i ogólnopolskie: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO (regionalna), TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia. Dekodery możemy wybierać spośród wielu różnorodnych firm i modeli. Najtańsze kosztują kilkadziesiąt złotych i często wyglądają całkiem stylowo i solidnie. Niemniej jednak, ciekawy wygląd nijak się ma do możliwości i jakości pracy. Średnia półka, to dekodery za około 100 złotych, które podobnie jak tańsze, często nie charakteryzują się zbyt wysoką jakością - chociaż - warto szukać promocji sprzętów markowych, które czasami za około "stówkę" można znaleźć. Najlepiej wybrać urządzenie, którego cena jest gdzieś pomiędzy 130 a 200 zł. I chociaż nie zawsze kryterium ceny jest najwłaściwsze, to jednak w tym przypadku droższy, najczęściej, będzie lepszy. Docenimy to, gdy nie będziemy musieli użerać się z obrazem i dźwiękiem bez zakłóceń.

Podsumowanie

Droższy sprzęt to także kwestia gwarancji i ewentualnego serwisowania. Wbrew pozorom nie warto na tym specjalnie oszczędzać, zwłaszcza gdy wahamy się między sprzętem za 100 a na przykład 130 złotych. Różnica cenowa jest niewielka, a my mamy za to większą pewność co do poprawnego działania produktu i ewentualnej wymiany czy naprawy uszkodzonego dekodera. Dekodery telewizji cyfrowej, takie jak na przykład Cabletech URZ0198, są w stanie zaoszczędzić nam dużo pieniędzy w przypadku, gdy nie chcemy kupować nowego telewizora, a jednocześnie chcielibyśmy oglądać darmowe (i nie tylko) programy telewizyjne. Jest to więc dobre wsparcie dla wysłużonego, ale wiernie działającego telewizora.

Opinie osób, które kupiły ten produkt

Dobry sprzęt za rozsądne pieniądze. Po podpięciu starej siatkowej anteny, bez problemu zbiera sygnał z dwóch nadajników DVB-T. Po podpięciu anteny SAT bez problemu wyszukuje kanały. Lista kanałów zawiera programy z DVB-T oraz SAT. Można ją dowolnie ustalać. Przełączanie między kanałami jest bezproblemowe. Nie sprawdzałem gniazda CONNAX. ★★★★☆
bulo
2013-08-06

Wszystkie opinie zostały napisane przez osoby, które faktycznie zakupiły ten produkt i miały możliwość jego przetestowania. Pochodzą z serwisu Opineo.pl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też