Moje konto  ▾

Cabletech URZ0198

Producent Cabletech WIĘCEJ INFORMACJI ↓

3 oferty z 3 sklepów internetowych

Mall.pl

★★★★★
14971 opinii

Cabletech URZ0198 DOSTAWA GRATIS, SZYBKA WYSYŁKA / BEZPŁATNY ODBIÓR OSOBISTY: WARSZAWA, WROCŁAW!

Cabletech URZ0198 DOSTAWA GRATIS, SZYBKA WYSYŁKA / BEZPŁATNY ODBIÓR OSOBISTY: WARSZAWA, WROCŁAW!

… które oprócz programów naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie MPEG-4H.264., umożliwia także odbiór kanałów satelitarnych FTA (ogólnodostępnych). Na panelu przednim zostało umieszczone wejście USB, umożliwiające nagrywanie oglądanych programów na zewnętrzne urządzenie pamięci masowej. Produkt pozwala na zatrzymanie obrazu w dowolnym momencie, a także zaplanowanie nagrywania …

✓  Dostępny w 1-2 tygodnie

165

Przejdź do sklepu ▸ Mall.pl

Wasserman

16 opinii

Tuner combo HD DVB-T + SAT conax Cabletech URZ0198

Tuner combo HD DVB-T + SAT conax Cabletech URZ0198

… DVB-T: 174MHz ~ 230MHz (VHF) 470MHz ~ 862MHz (UHF) DVB-S/S2: 950MHz ~ 2150MHz - Poziom sygnału: DVB-T: -15 ~ -75 dBm DVB-S/S2: -25 ~ -65 dBm Dekoder: - Dekoder video: MPEG-2MP @ ML/MPEG-4AVC/H.264HP @ L4.1 i MP @ L4.1 - Dekoder audio: MPEG-1 Layer1, 2, PCM/HE-AACV1.0 - Obsługiwane formaty video: 4:3 LB/16: 9WS/Auto/4: 3Full / 4:3 PS - Wyjścia video: CVBS / RGB / HDMI - Modulacja: DVB-T: …

✓  Dostępny od ręki

177

Przejdź do sklepu ▸ Wasserman

eltrox.pl

88 opinii

TUNER CABLETECH COMBO URZ0198 DVB-T DVB-S DARMOWY ODBIÓR produktu w 33 miastach w CAŁEJ POLSCE!

TUNER CABLETECH COMBO URZ0198 DVB-T DVB-S DARMOWY ODBIÓR produktu w 33 miastach w CAŁEJ POLSCE!

TUNER CYFROWY COMBO HD DVB-T DVB-S2 CONAX CABLETECH

Dostępność sprawdź w sklepie →

177

Przejdź do sklepu ▸ eltrox.pl

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentCabletech

Do odbioru telewizji w cyfrowej technologii przesyłu DVB-T, niezbędna jest porządna i prawidłowo ustawiona antena. Zaletą obrazu cyfrowego jest brak efektu "śnieżenia" oraz odbić utrudniających oglądanie. Obraz cyfrowy jest czysty i ostry, wysokiej jakości. By w naszym wysłużonym telewizorze uzyskać cyfrowy obraz i dźwięk, w niektórych przypadkach niezbędny okaże się jeszcze dekoder, taki jak na przykład Cabletech URZ0198.

Wprowadzenie

Kupując w tej chwili nowy telewizor, problem odbioru sygnału cyfrowego nie będzie nas w ogóle dotykał. Najnowsze urządzenia są już standardowo wyposażone w tuner MPEG-4. W tym przypadku więc wystarczy jedynie antena i przewód do podłączenia telewizora. Jeśli jednak mamy starszy odbiornik lub jeżeli nasz telewizor posiada jedynie tuner MPEG-2? Rozwiązaniem w tej sytuacji jest dokupienie dekodera, umożliwiającego odbiór technologii DVB-T.

Porady i wybór

Czym jest więc dekoder? To małe urządzenie, które podłączamy do telewizora i kabla antenowego. Dzięki czemu urządzenie bierze na siebie przetwarzanie nowego sygnału i wyświetla je na ekranie telewizora. Poza tym, taki dekoder cechuje się kilkoma innymi, przydatnymi funkcjami. PVR, czyli możliwość nagrywania (z funkcją zaprogramowania) programów telewizyjnych oraz zatrzymanie na chwilę programu. Z nim wiąże się też VoD, czyli możliwość korzystania z wirtualnej wypożyczalni filmów i programów. Podstawą jest też EPG, a więc elektroniczny przewodnik po programach, dzięki któremu na ekranie widzimy program telewizyjny wszystkich kanałów jakie możemy odbierać. Dekoder operuje na tak zwanych multipleksach. To inaczej platformy zawierające programy. I tak na pierwszej platformie cyfrowej znajdziemy kanały ogólnopolskie takie jak: TVP1 HD, TVP2, regionalna TVP INFO, Eska TV, TTV, Polo TV czy ATM Rozrywka. Drugi multipleks to kanały komercyjne, takie jak: Polsat, TVN, TV4, TV6, TV Puls, TV Puls 2, TVN 7, Polsat Sport News. Poziom trzeci multipleksu to programy ogólnodostępne i ogólnopolskie: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO (regionalna), TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia. Dekodery możemy wybierać spośród wielu różnorodnych firm i modeli. Najtańsze kosztują kilkadziesiąt złotych i często wyglądają całkiem stylowo i solidnie. Niemniej jednak, ciekawy wygląd nijak się ma do możliwości i jakości pracy. Średnia półka, to dekodery za około 100 złotych, które podobnie jak tańsze, często nie cechują się zbyt wysoką jakością - chociaż - warto szukać promocji sprzętów markowych, które czasami za około "stówkę" można znaleźć. Najlepiej wybrać urządzenie, którego cena jest gdzieś pomiędzy 130 a 200 zł. I chociaż nie zawsze kryterium ceny jest najwłaściwsze, to jednak w tym przypadku droższy, najczęściej, będzie lepszy. Docenimy to, gdy nie będziemy musieli użerać się z obrazem i dźwiękiem bez zakłóceń.

Podsumowanie

Droższy sprzęt to także kwestia gwarancji i ewentualnego serwisowania. Wbrew pozorom nie warto na tym specjalnie oszczędzać, zwłaszcza gdy wahamy się między sprzętem za 100 a na przykład 130 złotych. Różnica cenowa jest niewielka, a my mamy za to większą pewność co do poprawnego działania produktu i ewentualnej wymiany czy naprawy uszkodzonego dekodera. Dekodery telewizji cyfrowej, takie jak na przykład Cabletech URZ0198, są w stanie zaoszczędzić nam dużo pieniędzy w przypadku, gdy nie chcemy kupować nowego telewizora, a jednocześnie chcielibyśmy oglądać darmowe (i nie tylko) programy telewizyjne. Jest to więc dobre wsparcie dla wysłużonego, ale wiernie działającego telewizora.

Opinie osób, które kupiły ten produkt

Dobry sprzęt za rozsądne pieniądze. Po podpięciu starej siatkowej anteny, bez problemu zbiera sygnał z dwóch nadajników DVB-T. Po podpięciu anteny SAT bez problemu wyszukuje kanały. Lista kanałów zawiera programy z DVB-T oraz SAT. Można ją dowolnie ustalać. Przełączanie między kanałami jest bezproblemowe. Nie sprawdzałem gniazda CONNAX. ★★★★☆
bulo
2013-08-06

Wszystkie opinie zostały napisane przez osoby, które faktycznie zakupiły ten produkt i miały możliwość jego przetestowania. Pochodzą z serwisu Opineo.pl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.