Wiwa HD 128

Wiwa HD 128

  • Cena od: 81,18
  • Cena do: 109,90
  • Oszczędzasz: do 26%
  • Tuner: DVB-T
Oferty 1-3 ułożone według:

Informacje o produkcie

Do odbioru telewizji w cyfrowej technologii przesyłu DVB-T, wymagana jest porządna i prawidłowo ustawiona antena. Dużym plusem przekazu cyfrowego, poza wyższą jakością jest też brak efektów smużenia i śnieżenia. Jeśli sygnał cyfrowy dociera prawidłowo, obraz zawsze jest wysokiej jakości, bez względu na warunki. Dźwięk cyfrowy, podobnie jak obraz jest czysty i pozbawiony nieprzyjemnych pogłosów. Dodatkowo może być przesyłany jako wielokanałowy w systemie Dolby.

Wiwa HD 128

Wprowadzenie

Na kolejnych obszarach naszego kraju wyłączany jest sygnał telewizji analogowej. Z czasem odbiór analogowy będzie niemożliwy. Od tego momentu obsługa audio i wideo funkcjonuje tylko przez łącza cyfrowe. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Infrastruktury, sprzęty umożliwiające odbiór naziemnej telewizji cyfrowej na terenie Polski powinny posiadać zaimplementowany tuner DVB-T z formatami HDTV oraz SDTV kodowanych według systemu MPEG-4 (H.264/AVC), dla wizji i dla fonii obsługę formatów od mono, przez stereo i dwa dojścia do dźwięku dookólnego 5.1 kodowanych w MPEG-2 albo AC-3, znanym szerzej jako Dolby Digital i E-AC-3 znanym jako Dolby Digital Plus.

Wiwa HD 128

Porady i wybór

Dekoder to małe i proste w użytku urządzenie, które podłączamy pod odbiornik TV, otrzymując tym samym dostęp do programów kodowanych cyfrowo w DVB-T. Wiele z dekoderów posiada także dodatkowe, przydatne na co dzień funkcje. VoD to możliwość skorzystania z usługi wirtualnej wypożyczalni filmów i programów. PVR to możliwość nagrywania (z funkcją zaprogramowania) programów telewizyjnych oraz zatrzymanie na chwilę programu. EPG, czyli elektroniczny przewodnik po programach, dzięki któremu na ekranie widzimy program telewizyjny wszystkich kanałów jakie możemy odbierać. Na platformie cyfrowej znajdziemy kanały ogólnopolskie takie jak: TVP1 HD, TVP2, TVP INFO (regionalna), Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka. Drugi poziom jest przeznaczony dla nadawców komercyjnych, w skład których wchodzą na przykład: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN 7, TV4, TV6, TV Puls, TV Puls 2. Trzeci poziom zajmują kanały telewizji ogólnodostępnej, ogólnopolskiej, a więc: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO (regionalna), TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia. Na rynku jest wiele różnych firm oferujących urządzenia do odbioru TV w DVB-T. Ich ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Najczęściej są to urządzenia o atrakcyjnym wyglądzie, tanie i oferujące rzekomo morze możliwości. Musimy jednak mieć świadomość, że są to produkty marnej jakości i nie warto ich kupować. Urządzenia nieco droższe, a więc kosztujące około 100 złotych, to również urządzenia o dyskusyjnej jakości, chociaż zasadniczo spełniają swoje zadanie. Pamiętajmy jednak, że zawieszenia obrazu i problemy z kalibracją mogą być w tym przypadku na porządku dziennym. Najlepszym wyborem będą produkty o uznanej marce, których cena oscyluje w granicach 130-200 zł. Ich działanie będzie stabilne, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się dobrej jakości obrazem i dźwiękiem bez zakłóceń.

Podsumowanie

Decydując się na droższy i lepszy jakościowo sprzęt, możemy być także spokojni o ewentualną gwarancję czy serwisowanie. W wielu przypadkach gwarancja działa na zasadzie "door to door", dzięki czemu w razie awarii, wystarczy zadzwonić i umówić się na zwrot sprzętu kurierowi. Dekodery telewizji cyfrowej, to urządzenia, które za niedużą cenę są w stanie przedłużyć żywot naszego starego telewizora, rozbudowując ilość odbieranych progamów - nawet tylko tych darmowych. Jeśli więc szukasz takiego urządzenia, to na przykład dekoder Wiwa HD 128 będzie dobrym wyborem.

Dane techniczne

Parametry
Tuner DVB-T

Opisy produktu Wiwa HD 128 udostępniane przez sprzedawców

Komputronik.pl: Opis Korr HD-128

Tuner KORR HD128 to odbiornik DVB-T spełniający wszystkie wymogi naziemnej telewizji cyfrowej na terenie Polski. Charakteryzuje się niewielkimi wymiarami (155x80x30) oraz nowoczesnym designem, dzięki czemu idealnie wkomponuje się w każdą przestrzeń. Wykonany jest z czarnego matowego plastiku oraz lekko przezroczystego panelu przedniego, za pomocą którego możemy zobaczyć odbiornik IR oraz dwukolorową diodę led, informującą o stanie działania odbiornika.

Na tylnej ścianie obudowy zostało umieszczone gniazdo zasilania. KORR HD128 został wyposażony we wszystkie wymagane złącza (złącze antenowe, wyjście dźwięku cyfrowego typu COAXIAL, złącze HDMI oraz SCART) oraz, co czyni go unikalnym wśród innych tunerów DVB-T, analogowe wyjście dźwięku stereo.

Całość sterowana jest ultracienkim pilotem o wymiarach (175x45x6), który został wykonany z myślą o komforcie użytkowania. Dzięki temu, pilot posiada odpowiedniej wielkości przyciski oraz przejrzyste rozmieszczenie. Dodatkowo po naciśnięciu jakiegokolwiek przycisku słychać charakterystyczne kliknięcie, co czyni go jeszcze bardziej wygodnym w użytkowaniu.

Niewątpliwą zaletą pilota jest jego siła – sygnał bez problemu odbija się od ścian i trafia do odbiornika. Oprogramowanie zostało zbudowane na bardzo dobrym procesorze Mstar z nowymi, nietypowymi funkcjami. Ponadto OSD wyświetlane na ekranie telewizora zaprogramowane jest w taki sposób, aby użytkowanie stało się jeszcze prostsze oraz intuicyjne.

Tuner zapewnia doskonałą jakość obrazu w wysokiej rozdzielczości HD (1920x1080p), tym samym gwarantując przyjemność oglądania. Dodatkowe możliwości: funkcja INFO - wyświetlanie informacji o numerze kanału, nazwie stacji telewizyjnej, czasie trwania, tytule aktualnego programu oraz po nim bezpośrednio następującego funkcja EPG - elektroniczny przewodnik po kanałach funkcja Time Shift - zatrzymanie kanału transmitowanego na żywo funkcja FAN - pokazuje ulubione grupy z programami- funkcja planowania nagrywania - możliwość wytypowania audycji do nagrania z automatycznym uruchomieniem się programu telewizyjnego rodzicielska kontrola dostępu wybór składowej fonii wybór napisów (teletekstowe lub DVB) teletext (telegazeta) instalacja automatyczna aktualizacja oprogramowania DVB-SSU (OTA) i poprzez złącze USB formatowanie obrazu dla boków 4:3 i 16:9 tryb skanowania - możliwości wyboru grupy programów darmowych (FTA) lub wszystkich Umożliwia: odbiór bezpłatnych programów Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T w standardzie MPEG-2 i MPEG-4 H.264 oraz radiowych (FTA) w zakresach: VHF (174-230 MHz) i UHF (470-862 MHz) w kanałach o szerokości 7MHz i 8 MHz.

nagrywanie audycji telewizyjnych (w cyfrowej jakości) - na zewnętrznym dysku twardym lub pamięci pendrive stopowanie obrazu w dowolnym momencie oglądania programu odtwarzanie ulubionych filmów, muzyki lub zdjęć tworząc Full HD Media Player.

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie