Menu

Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej

Cechy produktu

  • Producent Produkt polski 

Opis

Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej

Ikona z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w sukience perłowej.

stworzona na desce olchowej. Obraz wytworzono specjalną techniką nanoszenia wizerunku bezpośrednio na drewno. Metoda gwarantuje wysokie walory estetyczne dzieła, które może być idealną pamiątką religijną chrztu, komunii, bierzmowania, ślubu albo prezentem urodzinowym czy imieninowym. Ikony w naszym sklepie pakowane są w wykwintne pudełka z transparentnym wieczkiem. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej o szczególnym rozmiarze historycznym jest piękną ozdobą każdego domowego wnętrza. Oryginał od samego początku zasłynął cudami, które mają miejsce do dziś.

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej jest ikoną rodzaju Hodegetria. Maryja wskazuje na swojego Syna Zbawiciela. Dzieciątko unosi rączkę w geście nauczania i błogosławieństwa. Suknia Maryi w odcieniu niebiesko-granatowym zdobiona jest charakterystycznymi złocistymi liliami. Głowy Maryi i Jezusa okalają dwa połączone ze sobą złote nimby. Jest to wyjątkowo symboliczna kompilacja przedstawienia Bogurodzicy wraz z Jej Synem Jezusem Chrystusem.

Obraz produkowano w Polsce przy użyciu polskich tworzyw. Na jego odwrocie znajduje się wytłoczony złocony dokument. Ikony dopasowujemy indywidualnie do wymiaru i rodzaju deski, na której są realizowane. W ramach danego wzoru mogą występować nieduże różnice w jej wymiarze (+/- 2 mm).

Ikona jest przystępna w naszym sklepie w czterech wymiarach:

- 10cm x 14cm, do ekspozycji wiszącej i stojącej

- 12cm x 16cm, do ekspozycji wiszącej i stojącej

- 17cm x 23cm, do ekspozycji wiszącej

- 29cm x 39cm, do ekspozycji wiszącej

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.