Menu

PIĘKNY OZDOBNY RYNGRAF Z MATKĄ BOSKĄ DO SZABEL (R004)

Opis

ładny ozdobnY RYNGRAF Z MATKĄ BOSKĄ DO SZABEL (R004)

Prezentowany model jest wierną repliką bazującą na wzorach historycznych.

MODEL JEST ozdobiony KRYSZTAŁKAMI SWAROVSKIEGO

Materiał: MOSIĄDZWYSOKOŚĆ: 17cm

SZEROKOŚĆ: 13cm

WAGA: 0,1 KG

Kod R4

cena nie dotyczy prezentowanych na zdjęciach szabel.


PONIŻEJ KILKA atrakcyjnYCH FAKTÓW HISTORYCZNYCH:"Ryngraf (z niem. Ringkragen, blacha napierśna, staropol. Szkaplerz) – wariant medalionu, z zasady w zarysie tarczy z rysunkiem o tematyce religijnej, czasem heraldycznej później z godłem państwowym. Wywodzi się od obojczyka, części zbroi noszonej poprzez rycerzy pod szyją, niejednokrotnie ozdabianej motywami religijnymi, zwłaszcza maryjnymi. Od XVI w. Stopniowo obniżany i użytkowany samodzielnie, bez reszty zbroi, w XVII w. Przyjął obecną formę ozdoby patriotyczno-religijnej, zatracając znaczenie ochronne. Ryngrafy noszone były stanowczo poprzez żołnierzy ugrupowań wyróżniających swój patriotyzm i przywiązanie do religii katolickiej - m.in. Przez konfederatów barskich, powstańców 1846 r., żołnierzy NSZ i WiN. Dziś wieszany na ścianie jako patriotyczna dekoracja.
Zminiaturyzowane ryngrafy z wizerunkiem zwykle Matki Boskiej Ostrobramskiej, wyprodukowane ze szlachetnego metalu stanowią zwyczajowy upominek z okazji chrztu"1.1-Ryngraf [online]. Wikipedia: wolna encyklopedia, 2011-12-24 05:54Z [dostęp: 2012-02-10 09:39Z]. Przystępny w Internecie: //pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Ryngraf&oldid=29152620

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.