Menu

Prawdzie w oczy (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381190008 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Leopold Trafny 
  • Wydawnictwo PSYCHOSKOK 
  • Ilość stron 134 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Tomik poezji „Prawdzie w oczy", to wiersze, które autor budujeł na przestrzeni wielu lat. Podzielone na cztery rozdziały, tworzą przepiękną spójną całość, opowiadając o najważniejszych wartościach, którymi autor kieruje się w swoim życiu.

Leopold optymalny pisał jeszcze przed upadkiem tzw. Socjalizmu, jednak w strachu, żeby nie otrzymać się w ręce „sprawiedliwości ludowej". Dlatego w tomiku pojawiają się między innymi wiersze o charakterze politycznym, w których autor odzwierciedla swoją wrogość do panującego w naszym kraju, w latach pięćdziesiątych i latach kolejnych, ustroju politycznego.

Rzeczywistość, którą utrwalił w swych opowiadaniach - z akcentami satyry i humorem, a czasami po prostu gorzką prawdę, na którą człowiek jest bezsilny - jest taką, jaką widział i przeżył i z jaką się wielokrotnie i bezskutecznie zmagał.

Czytelnik znajdzie w nich miłość do bliskich, zaufanie Bogu, szacunek dla najbliższej rodziny, lecz nie zabraknie w nich jeszcze żalu i złości na otaczający go obłudny ustrój, zakłamanych ludzi i wszechobecną rządzę pieniądza.

sporo prawd, które zawiera w swych rymach, jest do dziś aktualnych, nawet te, dotyczące wszechobecnego kumoterstwa i przekupstwa. W „Prawdzie w oczy" - zgodnie z tytułem autor próbuje przekazać czytelnikom nie tylko gorzką prawdę o otaczającej nas rzeczywistości, ale chce dodatkowo nakierować nas na właściwy sposób postępowania, który może zniwelować albo choćby zaprzestać zgubnych działań i decyzji ludzkich.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.