Manu

HP LaserJet Pro M451dn

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Szybkość druku mono 20 str./min
  • Maksymalny format nośnika A4 
  • Rozdzielczość druku kolor 600 x 600 dpi
  • Szybkość druku kolor 20 str./min
  • Cykl pracy (str./m-c) 40000 str./m-c
  • Szerokość 40 cm
  • Wysokość 32 cm
  • Interfejs RJ45, USB 

Opis

Potrzebujesz nowej drukarki laserowej do swojego domu? Może to dobry moment na nowy sprzęt. Poniżej znajduje się opis drukarki laserowej HP M451dn, może warto mu się bliżej przyjrzeć.

Wprowadzenie

Drukarka laserowa jest idealna dla osób drukujących duże ilości stron, w szczególności korzystają z niej małe i duże firmy. Tanie urządzenie, które można dostać już za około 200-300 zł, posłuży nam do drukowania tekstów na bardzo długi czas, bez wymiany tonera. Dzięki temu taki sprzęt może mieć w domu każdy, nie nadszarpując przy tym swojego budżetu.

Rozdzielczość

Rozdzielczość to jeden z istotniejszych, jeżeli nie najistotniejszy parametr, który charakteryzuje każdą drukarkę. Ogólnie możemy powiedzieć, iż rozdzielczość informuje nas o stopniu szczegółowości druku. Zwykle wartość tego parametru mierzymy w jednostkach określanych jako dpi. Jak można się domyśleć, im większa ilość (gęstość) punktów, tym lepiej, gdyż wydruk posiada większą ilość szczegółów. HP M451dn zapewnia rozdzielczość druku w kolorze na poziomie 600 x 600 dpi. Z kolei maksymalna rozdzielczość w kolorze według producenta wynosi 600 x 600.

Specyfikacja i porady

Szybkość wydruku dokumentu jest często zawyżana przez producentów. Czasami okazuje się, że jest wyższa niż rzeczywista wartość jaką jesteśmy w stanie uzyskać podczas codziennej pracy w domu. Urządzenie HP M451dn oferuje drukowanie w czerni z prędkością 20 stron na minutę. W zależności od tego, co najczęściej będziesz drukował potrzebny Ci jest informacja o formacie papieru. Jeżeli interesują Cię wydruki w formacie A3 należy zakupić drukarkę posiadająca taką funkcję. Pamiętaj jednak, że sprzęt tego typu zajmuje dużo więcej miejsca, a przede wszystkim jest dość drogi. Jeśli więc nowego sprzętu będziesz potrzebował przede wszystkim do firmy, a wydruki w formacie A3 to będzie rzadkość, może nie warto inwestować sporo pieniędzy w udogodnienie, które nie będzie wykorzystywane. W takim wypadku odpowiednim wyjściem będzie zakup drukarki mniejszej, poręczniejszej i tańszej w eksploatacji. Maksymalna wielkość papieru, który urządzenie może drukować to A4. Łączy się z z komputerem za pomocą interfejsu USB. Sprzęt ma wysokość wynoszącą 32.2 cm. Drukarka ma szerokość 40.5 cm. Maksymalny miesięczny cykl pracy to maksymalna liczba stron, jaką urządzenie może wydrukować w ciągu miesiąca. Wartość ta zapewnia możliwość określenia trwałości urządzenia względem innych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Normatywny cykl pracy tej drukarki wynosi 40000 stron na miesiąc.

Eksploatacja

Koszty zakupu i eksploatacji to dla większości najbardziej istotne czynniki decydujące o wyborze drukarki. Czarne tonery kosztują średnio około 150-200 zł, kolorowe zaś bywają jeszcze droższe i niejednokrotnie ich łączna cena przewyższa koszt drukarki. Owszem, tonery można regenerować, jednak zdarza się, że użycie takiego zasobnika kończy się uszkodzeniem drukarki. Na dodatek, niektóre konstrukcje po zużyciu jednego z tonerów nie pozwalają na dalszy druk do czasu wymiany tegoż na nowy. Do rachunku należy doliczyć koszt wymiany takich elementów jak bęben światłoczuły czy chociażby pojemnik na zużyty toner. Na szczęście wymienia się je stosunkowo rzadko, a niektóre z nich (jak chociażby wspomniany pojemnik) są bardzo tanie i tylko nieznacznie podnoszą ogólny koszt eksploatacji. Pamiętaj jednak, że drukarki laserowe najlepiej spełnią oczekiwania w momencie kiedy poddawane są sporemu obciążeniu. Najlepiej jeśli pracuje nad nimi sporo osób, które mają do wydrukowania duże ilości tekstu. Jeśli właśnie planujesz zakup drukarki do biura, to jest to odpowiedni sprzęt.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie