Moje konto
  • Olympus VN-7600 Olympus VN-7600
  • Olympus VN-7600 Olympus VN-7600
  • Olympus VN-7600 Olympus VN-7600
  • Olympus VN-7600 Olympus VN-7600

Olympus VN-7600

1 oferta z 1 sklepu

Producent Olympus Pojemność 1 GB Typ dyktafonu cyfrowy Obsługa Timera tak Wyjście na zewnętrzny mikrofon tak WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentOlympus
Pojemność1 GB
Typ dyktafonucyfrowy
Obsługa Timeratak
Wyjście na zewnętrzny mikrofontak

Planujesz zakup urządzenia, które pozwoli Ci nagrywać dźwięk przez długie godziny? Dyktafony, czyli urządzenia do rejestrowania dźwięku, są popularne i na dobre weszły w nasze życie codzienne. Nie tylko dziennikarze je posiadają, każdy z nas może dziś je mieć. Zapoznaj się z charakterystyką urządzenia Olympus VN-7600 i dokonaj wyboru.

Zapis

W dyktafonie cyfrowym, naturalny dźwięk jest przetwarzany na zapis ciągu liczbowego. Ma to sporą zaletę, gdyż w trakcie nagrania nie powstają szumy i zakłócenia. Do tego, taki zapis łatwo obrobić. Także samo przechowywanie tych plików jest wygodne, gdyż nie zajmują one dużo miejsca. Ilość nagranych danych na dyktafon, zależy od jego pamięci. Urządzenia posiadające wymienną pamięć będą lepsze, gdyż nie trzeba będzie usuwać plików, aby nagrać nowe. Wystarczy, ze zmienisz kartę i możesz od nowa zapisywać dane. Urządzenie VN-7600 firmy Olympus posiada pamięć 1 GB. Istotny w zapisie dźwięku w dyktafonie jest czas pracy urządzenia w trybie nagrywania na jednym zestawie baterii. W większości urządzeń, ten czas wynosi ok. 15 godzin. Jednak najlepsze urządzenia mogą pracować nawet do 70 h.

Inne funkcje

W dyktafonie znajduje się wbudowany mikrofon. W dobrych warunkach nagrasz nim dźwięk z odległości 5-6 metrów. Gdy jednak będziesz w miejscu, gdzie jest spory hałas, odległość ta spada do ok. 1 m. W związku z tym, jeśli chcesz nagrywać będąc dalej od źródła dźwięku bądź w miejscach dość głośnych, wybierz model dyktafonu z możliwością podłączenia zewnętrznego mikrofonu. Omawiany dyktafon ma wyjście na zewnętrzny mikrofon. Dyktafon cyfrowy posiada wyświetlacz, na którym znajdziesz informacje dotyczące urządzenia, np. tryb i czas nagrywania. Powinien być on podświetlany, aby umożliwić pracę z urządzeniem po zmroku. Funkcją niektórych modeli, która znacznie ułatwia korzystanie z dyktafonu jest datownik i timer. Umożliwi Ci to organizowanie nagrań i sprawniejsze ich wyszukiwanie w razie potrzeby. Opisywany dyktafon ma wbudowany timer.

Podsumowanie

To małe i poręczne urządzenie, jakim jest dyktafon, pozwoli CI nagrywać dźwięk w praktycznie każdym miejscu. Niezależnie czy jest to wykład, konferencja czy stworzona przez Ciebie muzyka w domowym zaciszu. Wraz z odpowiednimi cechami i atrybutami, urządzenie to ma wiele możliwości nagrywania. Dyktafon Olympus VN-7600, dzięki posiadanym cechom sprawdzi się niezależnie od tego czym się zajmujesz. Wybór należy do Ciebie.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też