Moje konto
  • Olympus VN-7600 Olympus VN-7600
  • Olympus VN-7600 Olympus VN-7600
  • Olympus VN-7600 Olympus VN-7600
  • Olympus VN-7600 Olympus VN-7600

Olympus VN-7600

1 oferta z 1 sklepu

Producent Olympus Pojemność 1 GB Typ dyktafonu cyfrowy Obsługa Timera tak Wyjście na zewnętrzny mikrofon tak WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentOlympus
Pojemność1 GB
Typ dyktafonucyfrowy
Obsługa Timeratak
Wyjście na zewnętrzny mikrofontak

Chcesz nagrywać dźwięk z wykładów lub konferencji? A może jesteś początkującym dziennikarzem? Urządzenia cyfrowe do rejestrowania dźwięku weszły na dobre w nasze życie codzienne. Dyktafon, bo to właśnie ten sprzęt jest tu omawiany, przestały być wyłącznie domeną dziennikarzy. Teraz możesz go mieć i Ty. Przejrzyj opis dyktafonu VN-7600 firmy Olympus i przekonaj się, że to urządzenie odpowiednie dla Ciebie.

Zapis

W dyktafonie cyfrowym, naturalny dźwięk jest przetwarzany na zapis ciągu liczbowego. Ma to sporą zaletę, gdyż w trakcie nagrania nie powstają szumy i zakłócenia. Do tego, taki nagrany plik łatwo edytować. Także samo przechowywanie tych plików jest wygodne, gdyż nie zajmują one dużo miejsca. To, jaką ilość danych nagrasz dyktafonem, zależy od jego pamięci. Dlatego lepiej sprawdzą się modele z możliwością jej wymiany, gdyż wtedy unikniesz konieczności usuwania plików. Wystarczy, że zmienisz kartę pamięci i gotowe - możesz dalej zapisywać dane. W urządzeniu Olympus VN-7600 pamięć wynosi 1 GB. Ważny w zapisie dźwięku w dyktafonie jest czas pracy urządzenia w trybie nagrywania na jednym zestawie baterii. W większości urządzeń, ten czas wynosi ok. 15 godzin. Jednak najlepsze urządzenia mogą działać nawet do 70 h.

Inne funkcje

Dyktafon ma wbudowany mikrofon, który w dobrych warunkach nagra dźwięk z 5-6 m. Aczkolwiek, jeśli warunki się pogorszą, nie nagrasz nic z odległości większej niż 1 metr. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest posiadanie modelu z możliwością podłączenia zewnętrznego mikrofonu. Omawiany dyktafon ma wyjście na zewnętrzny mikrofon. Na wyświetlaczu dyktafonu cyfrowego znajdziesz wszelkie informacje, np. tryb i czas nagrywania. Aby wygodnie korzystało się z urządzenia po zmroku, powinien być on podświetlany. Funkcją niektórych modeli, która znacznie ułatwia korzystanie z dyktafonu jest datownik i timer. Umożliwi Ci to organizowanie plików i sprawniejsze ich wyszukiwanie w razie potrzeby. Opisywany dyktafon ma wbudowany timer.

Podsumowanie

Dyktafon, małe poręczne urządzenie, będzie Twoim sprzymierzeńcem w nagrywaniu dźwięku, gdziekolwiek jesteś. Jego możliwości uzależnione są od posiadanych funkcji i atrybutów dodatkowych (takich jak np. zewnętrzny mikrofon}. Dyktafon VN-7600 firmy Olympus posiada szeroki zakres funkcji oraz jest bardzo intuicyjny. Sprawdź jego ceny i zdecyduj, czy jest to urządzenie dla Ciebie.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też