Manu

Olympus WS-832

Cechy produktu

  • Producent Olympus 

Opis

Szukasz urządzenia, dzięki któremu będziesz mógł nagrywać dźwięk z wykładu, przemówienia na konferencji, a może do innych celów? W dobie urządzeń cyfrowych, nagrywanie obrazu i dźwięku jest na porządku dziennym. Coraz więcej osób jest zaopatrzonych w różnego rodzaju rejestratory, np. dyktafony. Sprzęt ten przestał już być głównie domeną dziennikarzy, teraz możesz go mieć i Ty. Przeczytaj opis dyktafonu Olympus WS-832 i zdecyduj, czy jest to urządzenie dla Ciebie.

Zapis

W dyktafonie cyfrowym, nagrywanie odbywa się na zasadzie przetwarzania naturalnego dźwięku na zapis ciągu liczbowego. Zaletą zapisu cyfrowego jest brak występowania zakłóceń i szumów oraz łatwość poddawania obróbce. Poza tym, wygodnie przechowuje się takie pliki, ponieważ nie zajmują zbyt wiele miejsca. To, jak wiele nagrasz na dyktafon, zależy od pojemności urządzenia lub karty pamięci. Modele z wymienną pamięcią, lepiej się sprawdzą, gdyż nie będzie wymagane kasowanie niektórych plików. Po prostu, gdy pamięć się zapełni, łatwo możesz wymienić kartę i nagrywać dalej. Pamiętaj żeby zwrócić uwagę na długość pracy dyktafonu. Chodzi tu o czas, w jakim może działać w trybie nagrywania, na jednym zestawie baterii. W większości urządzeń jest to ok. 15 h. Najlepsze dyktafony mogą działać nawet do 70 h.

Inne funkcje

Dyktafony wyposażone są w mikrofon, który w dobrych warunkach nagra dźwięk z odległości 5-6 m. Jednak w głośniejszych miejscach odległość ta spada do 1 m. Dlatego, gdy planujesz nagrywać z większych odległości, wybierz model z możliwością podłączenia zewnętrznego mikrofonu. Na wyświetlaczu dyktafonu cyfrowego znajdziesz wszelkie informacje dotyczące urządzenia takie jak np. tryb i czas nagrania. Najlepiej, gdyby był on podświetlony, aby bez problemu można było z niego korzystać o zmroku. Przydatną cechą niektórych modeli jest wbudowany datownik i zegar, który ułatwi Ci zarządzanie nagraniami. Każdemu zapisowi nadawana jest data i czas, dzięki czemu w razie potrzeby wyszukasz interesujący Cie plik.

Podsumowanie

Dyktafon to małe, poręczne urządzenie, które pozwoli Ci na nagrywanie dźwięku gdziekolwiek jesteś. Czy jest to wykład, konferencja albo wywiad. Możliwości tego urządzenia są spore, w zależności od posiadanych cech i akcesoriów (np. dodatkowy mikrofon}. Omawiany dyktafon Olympus WS-832 wraz ze swoimi cechami sprawdzi się w nagrywaniu dźwięku w rożnych warunkach. Przyjrzyj się mu i podejmij decyzję.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie