Sony ICD-AX412

Sony ICD-AX412

  • Cena od: 207
  • Cena do: 315
  • Oszczędzasz: do 35%
Oferty 1-5 ułożone według:

Informacje o produkcie

Planujesz zakup urządzenia, które pozwoli Ci nagrywać dźwięk przez długie godziny? Dyktafony, czyli urządzenia do rejestrowania dźwięku, są popularne i na dobre weszły w nasze życie codzienne. Nie tylko dziennikarze je posiadają, każdy z nas może dziś je mieć. Zapoznaj się z charakterystyką urządzenia Sony ICD-AX412 i dokonaj wyboru.

Sony ICD-AX412

Zapis

W dyktafonie cyfrowym, naturalny dźwięk jest przetwarzany na zapis ciągu liczbowego. Ma to duży atut, gdyż w trakcie nagrania nie powstają szumy i zakłócenia. Do tego, taki zapis łatwo edytować. Także samo przechowywanie tych plików jest wygodne, gdyż nie zajmują one dużo miejsca. Ilość nagranych danych na dyktafon, zależy od jego pamięci. Urządzenia posiadające wymienną pamięć będą lepsze, gdyż nie trzeba będzie usuwać plików, aby nagrać nowe. Wystarczy, ze zmienisz kartę i możesz od nowa zapisywać dane. Urządzenie ICD-AX412 firmy Sony posiada pamięć 2 GB. Istotny w zapisie dźwięku w dyktafonie jest czas pracy urządzenia w trybie nagrywania na jednym zestawie baterii. W większości urządzeń, ten czas wynosi ok. 15 godzin. Jednak najlepsze urządzenia mogą działać nawet do 70 h.

Sony ICD-AX412

Inne funkcje

W dyktafonie znajduje się wbudowany mikrofon. W dobrych warunkach nagrasz nim dźwięk z odległości 5-6 metrów. Gdy jednak będziesz w miejscu, gdzie jest spory gwar, odległość ta spada do ok. 1 m. Dlatego, jeśli chcesz nagrywać będąc dalej od źródła dźwięku bądź w miejscach dość głośnych, wybierz model dyktafonu z możliwością podłączenia zewnętrznego mikrofonu. Omawiany dyktafon ma wyjście na zewnętrzny mikrofon. Dyktafon cyfrowy posiada wyświetlacz, na którym znajdziesz informacje dotyczące urządzenia, np. tryb i czas nagrywania. Powinien być on podświetlany, aby ułatwić pracę z urządzeniem po zmroku. Funkcją niektórych modeli, która znacznie ułatwia korzystanie z dyktafonu jest datownik i timer. Umożliwi Ci to organizowanie plików i sprawniejsze ich wyszukiwanie w razie potrzeby. Opisywany dyktafon ma wbudowany timer.

Podsumowanie

To małe i poręczne urządzenie, jakim jest dyktafon, pozwoli CI nagrywać dźwięk w praktycznie każdym miejscu. Niezależnie czy jest to wykład, konferencja czy stworzona przez Ciebie muzyka w domowym zaciszu. Wraz z odpowiednimi cechami i atrybutami, urządzenie to ma wiele możliwości nagrywania. Dyktafon Sony ICD-AX412, dzięki posiadanym cechom sprawdzi się niezależnie od tego czym się zajmujesz. Wybór należy do Ciebie.

Dane techniczne

Parametry
Obsługa Timera tak
Pojemność 2
Typ dyktafonu cyfrowy
Wyjście na zewnętrzny mikrofon tak

Opisy produktu Sony ICD-AX412 udostępniane przez sprzedawców

Mall.pl: Opis SONY ICD-AX412FS

Dyktafon cyfrowy Sony ICD-AX412FS wyposażony w 2 GB wbudowanej pamięci. Stereofoniczny mikrofon z systemem S-Microphone zapewnia doskonałą jakość nagrywanego dźwięku. Dodatkowo diody LED umożliwiają natychmiastowe sprawdzenie stanu nagrywania i odtwarzania.

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie