Manu

Sony ICD-AX412

Cechy produktu

  • Producent Sony 
  • Pojemność 2 GB
  • Typ dyktafonu cyfrowy 
  • Obsługa Timera tak 
  • Wyjście na zewnętrzny mikrofon tak 

Opis

Potrzebujesz sprzętu do nagrywania dźwięku w różnych sytuacjach? Popularnym urządzeniem cyfrowym do rejestrowania dźwięku jest dyktafon. Możesz go używać do różnych celów, może stać się nawet Twoim małym studiem nagraniowym, jeśli komponujesz muzykę. Urządzenie Sony ICD-AX412 pozwoli Ci nagrywać dobrej jakości dźwięk przez wiele godzin. Przeanalizuj jego cechy i zdecyduj, czy jest to dyktafon dla Ciebie.

Zapis

W dyktafonie cyfrowym, nagrywanie odbywa się na zasadzie przetwarzania naturalnego dźwięku na zapis ciągu liczbowego. Zaletą zapisu cyfrowego jest brak występowania zakłóceń i szumów oraz łatwość poddawania edycji. Poza tym, wygodnie przechowuje się takie pliki, ponieważ nie zajmują zbyt dużo miejsca. Pamięć dyktafonu ogranicza możliwości nagrania danych. Aby nie było konieczne usuwanie plików, lepiej wybierz model z wymienną pamięcią. Wystarczy wtedy, że wymieniasz kartę i możesz znowu nagrywać dźwięk. Pamięć w dyktafonie Sony ICD-AX412 wynosi 2 GB. Pamiętaj żeby zwrócić uwagę na długość pracy dyktafonu. Chodzi tu o czas, w jakim może działać w trybie nagrywania, na jednym zestawie baterii. W większości urządzeń jest to ok. 15 h. Najlepsze dyktafony mogą działać nawet do 70 h.

Inne funkcje

W dyktafonie, wbudowany jest mikrofon, nagrywający w dobrych warunkach dźwięk z odległości ok. 5-6 metrów. Jeśli jednak jesteś w miejscu głośnym, będziesz w stanie nagrać dźwięk jedynie z 1 m. W związku z tym, lepsze będzie urządzenie z opcją podłączenia zewnętrznego mikrofonu. Wyjście na zewnętrzny mikrofon znajduje się w opisywanym dyktafonie. Dyktafon posiada wyświetlacz, z którego odczytasz takie informacje jak np. tryb i czas nagrywania. Aby można było dobrze je odczytać o zmierzchu, powinien być on podświetlany. Przydatną cechą niektórych modeli jest wbudowany datownik i zegar, który ułatwi Ci zarządzanie nagraniami. Każdemu zapisowi nadawana jest data i czas, dzięki czemu w razie potrzeby wyszukasz interesujący Cie plik. Model ten posiada timer.

Podsumowanie

Możliwości dyktafonu zależą od jego funkcji i akcesoriów (takich jak, np. zewnętrzny mikrofon). Gdy dostosujesz je do określonych warunków, otrzymasz dobrej jakości nagranie. Funkcjonalny dyktafon ICD-AX412 firmy Sony ułatwi Ci nagrywanie dźwięku niezależnie od tego czym się zajmujesz. Zapoznaj się z jego cechami i ceną. Zdecyduj, czy to właśnie on będzie Twoim strzałem w dziesiątkę.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie