Moje konto
  • Sony ICD-AX412 Sony ICD-AX412
  • Sony ICD-AX412 Sony ICD-AX412

Sony ICD-AX412

3 oferty z 3 sklepów

Producent Sony Pojemność 2 GB Typ dyktafonu cyfrowy Obsługa Timera tak Wyjście na zewnętrzny mikrofon tak WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Sony ICD-AX412F srebrny

Dyktafon cyfrowy z pamięcią 2 GB i stereofonicznym mikrofonem. Umożliwia nagrywanie przez 536 h we wbudowanej pamięci.

Dostępność sprawdź w sklepie →

MediaMarkt.pl

★★★★★
3853 opinie

Dyktafon SONY ICD-AX412FS

Dyktafon SONY ICD-AX412FS

Dyktafon SONY ICD-AX412FS

Dostępność sprawdź w sklepie →

Saturn

★★★★★
2334 opinie

Dyktafon SONY ICD-AX412FS

Dyktafon SONY ICD-AX412FS

Dyktafon SONY ICD-AX412FS

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentSony
Pojemność2 GB
Typ dyktafonucyfrowy
Obsługa Timeratak
Wyjście na zewnętrzny mikrofontak

Planujesz zakup urządzenia, które pozwoli Ci nagrywać dźwięk przez długie godziny? Dyktafony, czyli urządzenia do rejestrowania dźwięku, są popularne i na dobre weszły w nasze życie codzienne. Nie tylko dziennikarze je posiadają, każdy z nas może dziś je mieć. Zapoznaj się z charakterystyką urządzenia Sony ICD-AX412 i dokonaj wyboru.

Zapis

W dyktafonie cyfrowym, naturalny dźwięk jest przetwarzany na zapis ciągu liczbowego. Ma to duży atut, gdyż w trakcie nagrania nie powstają szumy i zakłócenia. Do tego, taki zapis łatwo obrobić. Także samo przechowywanie tych plików jest wygodne, gdyż nie zajmują one dużo miejsca. Ilość nagranych danych na dyktafon, zależy od jego pamięci. Urządzenia posiadające wymienną pamięć będą lepsze, gdyż nie trzeba będzie usuwać plików, aby nagrać nowe. Wystarczy, ze zmienisz kartę i możesz od nowa zapisywać dźwięk. Urządzenie ICD-AX412 firmy Sony posiada pamięć 2 GB. Istotny w zapisie dźwięku w dyktafonie jest czas pracy urządzenia w trybie nagrywania na jednym zestawie baterii. W większości urządzeń, ten czas wynosi ok. 15 godzin. Jednak najlepsze urządzenia mogą pracować nawet do 70 h.

Inne funkcje

W dyktafonie znajduje się wbudowany mikrofon. W dobrych warunkach nagrasz nim dźwięk z odległości 5-6 m. Gdy jednak będziesz w miejscu, gdzie jest spory gwar, odległość ta spada do ok. 1 m. W związku z tym, jeśli chcesz nagrywać będąc dalej od źródła dźwięku bądź w miejscach dość głośnych, wybierz model dyktafonu z możliwością podłączenia zewnętrznego mikrofonu. Omawiany dyktafon ma wyjście na zewnętrzny mikrofon. Dyktafon cyfrowy posiada wyświetlacz, na którym znajdziesz informacje dotyczące urządzenia, np. tryb i czas nagrywania. Dobrze, by był on podświetlany, aby umożliwić pracę z urządzeniem, gdy się ściemni. Funkcją niektórych modeli, która znacznie ułatwia używanie dyktafonu jest datownik i timer. Umożliwi Ci to organizowanie nagrań i sprawniejsze ich wyszukiwanie w razie potrzeby. Opisywany dyktafon ma wbudowany timer.

Podsumowanie

To niewielkie i poręczne urządzenie, jakim jest dyktafon, pozwoli CI nagrywać dźwięk w praktycznie każdym miejscu. Niezależnie czy jest to wykład, konferencja czy stworzona przez Ciebie muzyka w domowym zaciszu. Wraz z odpowiednimi cechami i atrybutami, urządzenie to ma wiele możliwości nagrywania. Dyktafon Sony ICD-AX412, dzięki posiadanym cechom sprawdzi się niezależnie od tego czym się zajmujesz. Wybór należy do Ciebie.

Opinie osób, które kupiły ten produkt

jest ok. ★★★★☆
tapitapi
2013-10-13
dobry dyktafon, dobra jakość nagrań. Cichy głośnik i tandetny plastik ★★★★☆
gymnosofista
2013-04-26
jest ok. ★★★★☆
tapitapi
2013-10-13

Wszystkie opinie zostały napisane przez osoby, które faktycznie zakupiły ten produkt i miały możliwość jego przetestowania. Pochodzą z serwisu Opineo.pl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też