Moje konto  ▾

Arkus & Romet Julka

Producent Arkus & RometRocznik 2014, 2013Ilość biegów 6Rodzaj dziecięcy WIĘCEJ INFORMACJI ↓

4 oferty z 4 sklepów internetowych

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentArkus & Romet
Rocznik2014, 2013,
Ilość biegów6
Rodzajdziecięcy

Może to już czas by kupić lub wymienić dziecku rowerek? Dla małego dziecka, rower powinien być bardzo prosty. Następne jednoślady, z czasem muszą być coraz lepiej przemyślane i kalkulowane. Skupmy się jednak na rozsądku i nie wybierajmy roweru, którego dziecko w pełni nie wykorzysta (na przykład przerzutki w rowerku dla dziecka w wieku 6-7 lat). Sprawdźmy na przykład rower Arkus & Romet Julka, który z powodzeniem spełni wymagania tak dzieci, jak i rodziców.

Wprowadzenie

Jazda na rowerze jest podstawą kształtowania motoryki naszego dziecka. Odpowiednio zintensyfikowany ruch i zabawa na świeżym powietrzu, wpływa także na kształtowanie relacji z rówieśnikami i rozwój psychoruchowy. Samodzielność poruszania się na rowerze daje dziecku zarówno radość, jak i uczy odpowiednich odruchów i reakcji na wydarzenia dookoła.

Specyfika i wybór

Rowerki dla dzieci, to z reguły proste urządzenia, które mają tylko podstawowe oprzyrządowanie. W zależności od tego, w jakim wieku jest nasza pociecha, musimy dobrać jej odpowiedniej wielkości rower. Cztero czy pięciolatki, mogą już z powodzeniem jeździć na rowerkach z kołami 16 calowymi. Jako, że jest to najczęściej ich pierwsze zetknięcie z jednośladem, ten musi być prosty i posiadać nieskomplikowaną ramę, z której w razie potrzeby, dziecko będzie w stanie samodzielnie zejść. Taki rowerek może być też wyposażony w kółka boczne, asekurujące przed utratą równowagi i upadkiem. Zwracajmy uwagę na to, aby rower posiadał osłonę na łańcuch, to istotna kwestia. Niektóre rowerki posiadają już hamulec przedni z manetką przy kierownicy. Nie jest to jednak obligatoryjne. Jeśli już jednak jest, warto sprawdzić, czy nie jest zbyt mocno wyregulowany. Siedmiolatkom możemy zaproponować większy rower. Najlepiej taki o rozmiarze kół rzędu 20 cali. Takie modele często posiadają już trzy podstawowe przerzutki i manetki z hamulcami przy kierownicy. Dziecko w tym wieku powinno już opanować operowanie 3 przełożeniami. Szybko załapie różnice między wolno, średnio i szybko. Ważniejsze jest, abyśmy nauczyli swoją pociechę rozważnego korzystania z hamulców. Dzieci w wieku 9 czy 10 lat, mogą jeździć na jednośladach o kołach 24 calowych. Takie rowery właściwie niczym nie różnią się od modeli seniorskich. Są po prostu mniejsze. Ramy mają najczęściej jedną z trzech wielkości, którą należy dobrać do wzrostu dziecka. Są to więc stelaże 14, 15 i 16 calowe. Rowery te są wyposażone w przerzutki, hamulce z manetkami, często także posiadają amortyzator z przodu, (a czasami także i z tyłu). Na przykład, model Julka od Arkus & Romet ma 6 biegów. Później nasze dziecko może się przesiąść na rower seniorski. Więcej o nich piszemy w działach, dotyczących ich konkretnego typu i przeznaczenia.

Bezpieczeństwo

Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszych pociech. Zainwestujmy w kask rowerowy, który wprawdzie nie uchroni przed stłuczeniami kończyn, jednak ochroni głowę. Taki kask jest w tej chwili wyposażeniem obligatoryjnym i nie warto na nim oszczędzać. Dla najmłodszych, możemy też nabyć ochraniacze na nogi i ręce, jednak z czasem musimy brać pod uwagę, że nasze pociechy, gdy poczują się pewniej w siodełku, porzucą tę formę ochrony. Głównie ze względu wygody, jak i poczucia "obciachu" wśród swoich rówieśników.

Podsumowanie

Pierwszy rower to prezent, który pamięta się praktycznie do końca życia. Każdy następny jednoślad, to dla dziecka nowe wyzwania i możliwości. Dlatego szukając roweru dla swoich pociech, skupmy się na tym, aby był dobrany adekwatnie do wieku, wzrostu i możliwości dziecka. Rower Arkus & Romet Julka, to typowy, tradycyjny rower, który świetnie wpisuje się w potrzeby małych cyklistów. Łączy wszystkie pozytywne cechy dobrego jednośladu, a także jest ciekawą opcją dla rodziców szukających prezentu dla swoich dzieci.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.