Menu

10 minut uważności

Cechy produktu

  • ISBN 9788380876958 
  • Autor Goldie Hawn;Wendy Holden 
  • Wydawnictwo Laurum 
  • Rok wydania 2019 

Opis

"Zachwyć swoje dziecko rzeczywistością!Czy nosisz w sercu wspomnienie tej przejmującej radości, kiedy wreszcie nauczyłeś się jeździć na rowerze?Czy pamiętasz jak cudowny, wielki i niezbadany był świat, kiedy byliśmy dziećmi?Czy pragniesz, aby twoje dziecko wspominało swoje dzieciństwo jeszcze lepiej?Niestety – dziś nasze dzieci są przytłoczone, zestresowane i nadmiernie pobudzone.

niemało z nich zmaga się z depresją i innymi problemami psychicznymi.Potrzeba rozwiązań umożliwiających jednoczesne rozwijanie umiejętności społecznych i emocjonalnych.Wieloletnie zainteresowanie praktykowaniem świadomej troski i zaangażowanie na rzecz dobrostanu dzieci skłoniło Goldie Hawn do założenia Hawn Foundation*, która wspiera badania naukowe służące rozwijaniu sposobów pomagania dzieciom w odnajdywaniu szczęścia i poprawianiu wyników w nauce oraz wykorzystywaniu własnego potencjału.

Opracowany przez fundację program MindUP, wykonywany poprzez nauczycieli z całego świata, służy przekazywaniu dzieciom wiedzy na temat funkcjonowania mózgu, a także tego, jak myśli i uczucia wpływają na zachowanie.

Program ten daje dzieciom narzędzia społeczne i emocjonalne ułatwiające radzenie sobie ze stresem i negatywnymi uczuciami, umożliwiające wyciszenie umysłu, utrzymanie skupienia, a także rozwijanie współczucia i empatii – a w ostatecznym rozrachunku osiągnięcie szczęścia.Książka 10 minut uważności jest ergonomiczna, jak inspirująca.

Stanowi odzwierciedlenie niezwykłego sukcesu programu MindUP, który:- promuje proste techniki, takie jak świadome oddychanie, odczuwanie i myślenie,- w prostych krokach przedstawia rodzicom i dzieciom, jak skupiać się na wdzięczności, uprzejmości i optymizmie w celu poprawy relacji międzyludzkich,- przedstawia, jak zwiększyć wydajność dzięki ulepszonej koncentracji- oraz prowadzić zdrowe emocjonalnie, szczęśliwe życie!***Goldie Hawn jest założycielką Hawn Foundation, a także międzynarodową działaczką na rzecz praw dzieci i entuzjastyczną promotorką świadomego życia.

Ta nagrodzona Oscarem aktorka, producentka i reżyserka jest także spełnioną matką i szczęśliwą babcią. Jej bestsellerowa autobiografia ukazała się w 2005 roku pod tytułem A Lotus Grows in the Mud („Lotos wyrasta w błocie”).Wendy Holden jest dziennikarką i autorką ponad 25 książek, w tym powieści The Sense of Paper, opublikowanej w 2006 roku.

Była także współautorką wspomnień Goldie Hawn, zatytułowanych A Lotus Grows in the Mud.***10 minut uważności to profesjonalne połączenie wyników najnowszych badań naukowych i prostych, zrozumiałych rad z rzadkimi retrospekcjami dotyczącymi olśnień, które sprawiły, że Goldie zajęła się kwestią szczęścia wśród dzieci.

To frapująca lektura obowiązkowa dla wszystkich rodziców pragnących wychować skupione, jednostajne i szczęśliwe dzieci.Dan Buettner, „New York Times”, autor bestselerów The Blue Zone i ThriveKsiążka [Goldie] może pomóc wszystkim dorosłym – rodzicom, dziadkom i nauczycielom – podwójnie użyć chwile spędzane z ukochanymi dziećmi i nadzwyczajnie przeżywać czas poświęcany na kształtowanie ich umysłów w taki sposób, żeby mogły przez całe życie być szczęśliwe i niepodatne na stres.Daniel Goleman, autor książki Inteligencja emocjonalnaGoldie nadzwyczajnie łączy osobiste refleksje i użyteczne wskazówki z dostępnym wyjaśnieniem mechanizmu funkcjonowania układów mózgu odpowiedzialnych za skupianie uwagi i emocje.

Korzystając z dorobku neurologii, promuje ważną kulturową zmianę w dziedzinie rodzicielstwa i edukacji.dr Amishi Jha, neurolog i wykładowca psychologii na Uniwersytecie Miami"

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.